Jump to content

Париска опера одбила да наступи због жене са велом у публици!?

Оцени ову тему


Препоручена порука

NIje pitanje granice ili sta je "objektivno" pravedno ili razumno vec je pitanje ko ima jacu volju.

Sasvim je ocekivana reakcija evropskih drzava na muslimansku ekspanziju u vidu "diskriminatorskih" zakona. To ce dovesti do jos vece segregacije - ne mogu da nose burke? dobro, nece ici u drzavne skole, icice u dzamije! Na taj nacin se nece integrisati u drustvo a bice ih mnogo (kvantitet) i imace jak iracionalni faktor (volja, vera), zivotni impuls (kvalitet) jer ih nece "zakaciti" zapadnjacka dekadencija- racionalizam, materijalizam, kult smrti i seksa. Nece morati ni da povedu dzihad mrtvo tkivo ce samo da se strese xD U taj zapad spadamo i mi i nama draga Rusija sa sve njenim  "pravoslavnim" zakodavstvom. Vec vidjeno. Civilizacijski ciklusi.

 

To su zablude o integraciji radi kojih je Evropa sad u ovom problemu, stvar je u tome da se oni neće integrisat ni za milion svjetlosnih godina već čekaju da se Evropa integriše u arapski iliti islamski svijet. Falií ti malo drugačija pozicija sa koje bi to bolje vidio, malo veći "nadgled", sama frau Merkelova je priznala da su ztroskotali svi integracijski planovi i u Njemačkoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji itd. jer su bili zasnovani na totalno pogrešnim a nerealnim pretpostavkama, procjenama i očekivanjima da će se ti imigranti vremenom integrisati. No, oni se još više izoluju usprkos svim ustupcima i benefitima koje su dobili a koji su navodno imali rezultirati boljom integracijom. Njima fali volja za integracijom što je tu najvažnije i najpresudnije, ne možeš integrisati nekog ko to ne želi. Zašto vi niste integrisali Šiptare u srpsko društvo? Zato što njima nije padalo ni na kraj pameti da budu nekim tj. vama Srbima integrisani već da integrišu oni KiM u Veliku Albaniju! Imali su svoj plan integracije a za njih bolji plan, nije bilo moguće ostvarivati oba istovremeno. Je li sad jasno kako stoje stvari s tom integracijom, vama Srbima bi to trebalo biti najjasnije. Zato sve te multi-kulti bajke o integraciji ne piju vodu i nisu k ničemu, dobre su maksimalno k tome da nevladine organizacije mogu na nešto skupljat pare, priloge i dotacije, dobar razlog para vrijedi. Integracija - ta bude kad na vrbi rodi groždje, ludom radovanje, na sveto Nigdarjevo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 329
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

To su zablude o integraciji radi kojih je Evropa sad u ovopm problemu, stvar je u tome da se oni neće integrisat ni za milion svjetlosnih godina već čekaju da se Evropa integriše u arapski svijet. Falií ti malo drugačija pozicija sa koje bi to bolje vidio, malo veći "nadgled", sama frau Merkelova je priznala da su ztroskotali svi integracijski planovi i u Njemačkoj, Francuskoj, Velikoj Britaniji itd. jer su bili zasnovani na totalno pogrešnim a nerealnim pretpostavkama i očekivanjima da će se ti imigranti vremenom integrisati. No, oni se još više izoluju usprkos svim ustupcima i benefitima koje su dobili a koji su navodno imali rezultirati boljom integracijom. Njima fali volja za integracijom što je tu najvažnije i najpresudnije, ne možeš integrisati nekog ko to ne želi. Zašto vi niste integrisali Šiptare u srpsko društvo? zato što njima nije padalo na pamet da budu nekim tj. vama integrisani već da integrišu oni KiM u Veliku Albaniju! Imali su svoj plan integracije a za njih bolji plan, nije bilo moguće ostvarivati oba istovremeno. Je li sad jasno kako stoje stvari s tom integracijom, vama Srbima bi to trebalo biti najjasnije.

 

Pa..zar to nisam i rekao? :.mislise.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa..zar to nisam i rekao? :.mislise.

 

Napisao si to tako kao da želiš dokazati kako mi u EU pravimo nekakvu grešku radi koje se oni neće integrisati a kad bi tu grešku Evropljani stalno ne pravili oni bi se biva kao integrisali. Isto kao Šiptari kojima si mogao skinut zvijezde s neba i poslije se čudit što oni neće da se integrišu u srpsko društvo? Zato što oni imaju bolji plan od tog vašeg bedastog, da se oni integrišu u veliku Albaniju a ne u Srbiju. I vi ste mogli ne znam šta radit i naizmišljat im čudesa kakvih ni u Bibliji nema al njih to ne bi promjenilo ni za milimetar, oni bi i dalje guslali tu svoju o ugroženosti Albanaca na KiM. Nikakve greške tu nema, oni to jednostavno neće.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Avocado, a kako se određuje koji je propis "opravdan i razuman"? Najozbiljnije pitam, nevezano samo za ovo pokrivanje lica. Jer nešto što je nekome opravdano i razumno, nekome drugome potpuno zagorčava život ni krivom ni dužnom. I to se dešava svuda po svetu, svakoga dana. Ja sam najiskrenije potuno izgubio veru u države i pravne sisteme. Uređenije države uspevaju donekle da zaštite društvo od nasilnika i to je otprilike to. Svi ostali propisi kao da su dizajnirani da šikaniraju poštene ljude, jer oni koji stvarno žele da čine nepoštene stvari uvek nađu neki zaobilazni put. Oni koji samo žele da žive normalno, po pravilu upadnu u lavirint propisa. Čini mi se da tu nema mnogo mesta za živog čoveka. Govorim baš sa aspekta tog živog čoveka. Teorijsku pozadinu razumem, za to sam obučen. Ali ta teorija ne pomaže kad nešto sasvim normalno i dostojno čoveka ne možeš da odradiš jer je nekome palo na pamet da postavi neku "opravdanu i razumnu prepreku". OK, mi sad možemo da odlučimo ad hoc ovo za burke, da to nije dostojno čoveka, i da zabranimo i ja bih mogao da se složim sa obrazloženjem jer sam vaspitan u drugačijoj kulturi. Ali gde je granica odlučivanja o takvim stvarima?

 

Nema tu nekog objektivnog kriterijuma. Možeš iz odluka Evropskog suda za lj.p. da vidiš da oni razmatraju zaista širok spektar stvari pokušavajući da donesu najbolju odluku. Drugim rečima, nikada nećeš moći sudiju da zameniš robotom i da objektiviziraš u potpunosti donošenje odluka.

 

Uzmi u obzir i to da taj sud, kao i naš Ustavni sud zauzimaju stav samo o tome da li su nekome prekršena ljudska prava a ne da li je država donela najefikasniji i najcelishodniji zakon.

 

Naš pravni sistem je nažalost tako koncipiran da sve građane posmatra a priori kao falsifikatore, prevarante, utajivače poreza i slično, budući da krivični sistem užasno loše funkcioniše. Onda umesto da falsifikator i prevarant ode u zatvor na duži period, država po pravilu od tebe zahteva tonu papira kako bi se smanjila mogućnost da ih prevariš.

 

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Napisao si to tako kao da želiš dokazati kako mi u EU pravimo nekakvu grešku radi koje se oni neće integrisati a kad bi tu grešku Evropljani stalno ne pravili oni bi se biva kao integrisali. Isto kao Šiptari kojim si mogao skinut zvijezde s neba i poslije se čudit što oni neće da se integrišu u srpsko društvo? Zato što oni imaju bolji plan od tog vašeg bedastog, da se oni integrišu u veliku Albaniju a ne u Srbiju. I vi ste mogli ne znam šta radit i naizmišljat im čudesa kakvih ni u Bibliji nema al njih to ne bi premjenilo ni za milimetar, oni bi i dalje guslali tu svoju o ugroženosti Albanaca na KiM. Nikakve greške tu nema, oni to jednostavno neće.

 

Ne znam kako si ovo mogao da zakljucis... Ja nemam nikakvih iluzija o integracijama i tako to.

Bilo kako bilo naivno je reci da EU pravi gresku jer je EU biroktratski aparat pod kontrolom bankarske internacionale koja se rukovodi profitom. Nema neku slobodu da moze da napravi gresku xD Vise imigranata iz 3ceg sveta- jeftinija radna snaga - veci profiti kapitalistima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Imigranti iz trećeg sveta" su ljudi. Ljudi kao što smo mi. Imaju porodice, snove nade... Vole, raduju se i pate. Žive. Ima među njima i loših i svakakvih ljudi, kao što ima među nama. Nema tu neke razlike. Čisto da napomenem, ako se neko slučajno zanese u žaru diskusije... Nikada nemojte da zaboravite da su to ljudi. Nisu brojevi sa spiska u nekoj ambasadi. To su ljudi od krvi i mesa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Imigranti iz trećeg sveta" su ljudi. Ljudi kao što smo mi. Imaju porodice, snove nade, vole, pate... žive. Ima među njima i loših i svakakvih ljudi, kao što ima među nama. Nema tu neke razlike. Čisto da napomenem, ako se neko slučajno zanese u žaru diskusije... Nikada nemojte da zaboravite da su to ljudi.

 

Da, i Šiptari su takodjer ljudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam kako si ovo mogao da zakljucis... Ja nemam nikakvih iluzija o integracijama i tako to.

Bilo kako bilo naivno je reci da EU pravi gresku jer je EU biroktratski aparat pod kontrolom bankarske internacionale koja se rukovodi profitom. Nema neku slobodu da moze da napravi gresku xD Vise imigranata iz 3ceg sveta- jeftinija radna snaga - veci profiti kapitalistima.

 

Ti takvih iluzija nemaš ali gospodin Putin i ruska vlada imaju a to isto takvih kakve je imala nekad EU 70-80-tih godina o tom kako će te Arape, Alžirce itd. poevropštit. Oni tamo imaju nekakav svoj velkolepi ruski plan kako će ih sve tamo muslimane poruštit, poslovanštit, slavinizirat. A nekako im to nejde za rukom, umjesto toga ruski export je obogaćen o export ruskih muslimana koji onda u Češku importuju svoj ruski islam.

 

Na webu časopisu Reflex mi byl zveřejněn komentář k politice současné ruské vlády vůči islámu. Poukázal jsem na to, že cílem vlády (misli se ruske vlade) není vést boj s islámem, ale naopak islám „poslovanštit“. Samozřejmě se ozvala kritika vůči tomuto mému názoru. Ta ovšem není tolik podstatná. Mnohem podstatnější v celé věci je fakt, že v České republice stojí za šířením islámu v problematické podobě ruští muslimové.

 

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz/c/417839/Rusti-muslimove-siri-islam-v-Ceske-republice.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Imigranti iz trećeg sveta" su ljudi. Ljudi kao što smo mi. Imaju porodice, snove nade... Vole, raduju se i pate. Žive. Ima među njima i loših i svakakvih ljudi, kao što ima među nama. Nema tu neke razlike. Čisto da napomenem, ako se neko slučajno zanese u žaru diskusije... Nikada nemojte da zaboravite da su to ljudi. Nisu brojevi sa spiska u nekoj ambasadi. To su ljudi od krvi i mesa.

Cisto da se ne zaboravi da su i ovo ljudi ...

f6b85d8c00a0278c09814eafe2ec8165.jpg

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da se ovde neke stvari opasno mešaju. Jedna je stvar što očigledno postoje muslimani koji pokušavaju da nametnu šerijatske norme zapadnim društvima. Ovo sa burkom je možda deo tog problema, možda deo nekog sličnog problema. S tim u vezi bi svakako razne stvari trebalo da se urade, ali ja nisam baš dovoljno pametan da znam šta tačno treba. Sasvim je druga stvar to što se neko negde rodio kao musliman, a pri tome normalno živi i radi u nekoj zapadnoj zemlji. Kako znam da, gle čuda, ima i normalnih muslimana? Pa živeo sam sa takvima. Potrebno je prvo da mi isperete prethodno iskustvo iz mozga da biste me ubedili u suprotno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Diskriminacija muslimana je posebno pitanje i onaj ko šikanira devojčice zbog marame koja ne prekriva lice bi trebalo da odgovara... ali to nema veze sa ovim propisom.

 

U tom smislu sam i postavio pitanje: da li inače razumne i opravdane propise koji sa verom nikakve veze nemaju moramo da prilagođavamo različitim verskim ubeđenjima, ili se vernici moraju prilagoditi razumnim i opravdanim zahtevima društava/država u kojima žive?

 

P.S. Da ne bude sporno, nisam slučajno napisao "opravdanih i razumnih" propisa... propis čiji je pretežni cilj da šikanira neku versku (ili drugu) grupu naravno nije uključen u moje pitanje.

 

Dobra pitanja.

 

U slučaju Sika, turban je esencijalan deo njihove vere, a nenošenje kacige samo njih dovodi u opasnost, pa se uzimanjem ova dva faktora u obzir lako može doći do njihovog izuzimanja iz propisa.

 

U slučaju nikaba, teško je reći da je esencijalan deo vere, jer se sa tim ne bi složili mnogi islamski teolozi (za razliku od hidžaba, pa i tu mišljenja nisu unisona), a može dovesti do konkretnih problema, recimo u nastavi.

 

Ali deo propisa jeste da se u francuskim državnim školama zabranjuje i hidžab, ne samo nikab, a i turbani Sika i kipe Jevreja. Znači, izbacuju se devojčice i dečaci koji ne pokrivaju lice već samo nose komad tkanine na glavi. Meni je to preterano, a pokazuje se da je često u praksi diskriminatorno - mala Fatima ne sme da nosi široku traku na kosi, jer se sumnjiči da joj služi kao hidžab, ali mala Ivet sme, jer je verovatno u pitanju moda.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cisto da se ne zaboravi da su i ovo ljudi ...

f6b85d8c00a0278c09814eafe2ec8165.jpg

Kako te nije sramota da ovo postavis na pravoslavnom sajtu? Bitne su muslimanke, i siptari, i ustase, sve su to ljudi, samo Srbi nisu . Ja predlazem da Baron kazni za ovaj bezobrazluk.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...