Jump to content

Теологија Митрополита пергамског Јована (Зизијуласа)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Па од кога да тражи, кад тај "Нестор Младић" који је то прокоментарисао, вероватно не постоји?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 459
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Ево, волео бих да овде од ових који пљују и лажу за Митрополита напишу ГДЕ је он рекао да се бомбардује Србија (еј, схватате ли ви каква је ово лаж???) ? Аман, па ово је ужас!

Рекао је, рекао је, рекао је... То је једини одговор који ће дати. И сам понекада имам проблем када људима скренем пажњу да Артемије није епископ и да његова окупљања и "службе" јесу само представа. Уместо било каквих аргумената одговоре ми са: А шта ради овај владика, па онај владика, а сви нападају Артемија као да је он најгори. Патријарх игра како НАТО свира. Епископ бачки је добио прстен од папе. Избацили су догматику светог Јустина Ћелијског са богословског факултета и заменили је са Зизијуласовом који је овакав и онакав. А ове новотарије које уводе! Имао сам прилику да чујем (од неких симпатизера Артемија) да им ни владика Никанор није довољно добар. Он наводно баца крст у олтару када се разљути на свештенике. И на крају се то сведе на питање о мени: А ти си за њих?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ajd sad koga da izvucemo za usi kad i oni posejali zlo seme medj narodom. Secam se samo koliko su blatili patrijarha i prozivali po grupama, na profilima isto zbog ekumenizma. Ogavnosti od kojih se povraca.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Ромејац,

Ne diraj mi Patrijarha!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Патријарх игра како НАТО свира.

??????????????????????????????????

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mili moji,ono sto je natrulilo,ne moze da se obnovi,jer ne zeli.Zivi i robuje idealizmu iskljucivosti. to je odpalo od Crkve,sami su sebe iskljucili od Ljubavi. Oni ne poznaju sebe,vec su zombiji i slika nekoga drugog koji ih zavlaci. Nas Mitropolit je svetitelj,a suprotno tvrde samo oni koji ne znaju za Boga i nisu se takli Hriscanskog ucenja vec im je srce uvijeno u lance i katance. .......

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??????????????????????????????????

Па ако си прочитала цео текст који сам написао, видећеш да је то један од "аргумената" којим ме убеђују да је све оно што Артемије и његова дружина раде исправно.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ево, сада сам се чуо са мојим пријатељем о. Ацом и он каже да је одмах после бомбардовања Митрополит Јован дошао на симпосион у Пожаревац говорећи о Србима као најстрадалнијем народу. То је исто поновио и јуче у Костолцу.

Ова лаж коју шире артемићани и расколници је довела до тога да су јуче неколико њих избачено из порте Цркве у Костолцу. Ту банду је предводио неки Пеђа који је син возача о. Симеона из Рукумије. Такође, дилеје који немају појма шта је Црква узели су на билборду који је постављен у част освећења костолачке цркве и написали преко њега спрејом (конкретно баш преко слике костолачке Цркве) "Смрт екуменизму". Замислите чиме се људи баве!

Драго ми је што овде имамо коначно прилику да овакве бандите раскринкавамо, тј. њихова злодела и мржње према Цркви Божијој. Доста је више да свака шуша може да лупа глупости и бестидно лаже и мисли да то неће нико да чује и одговори им.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Mili moji,ono sto je natrulilo,ne moze da se obnovi,jer ne zeli.Zivi i robuje idealizmu iskljucivosti. to je odpalo od Crkve,sami su sebe iskljucili od Ljubavi. Oni ne poznaju sebe,vec su zombiji i slika nekoga drugog koji ih zavlaci. Nas Mitropolit je svetitelj,a suprotno tvrde samo oni koji ne znaju za Boga i nisu se takli Hriscanskog ucenja vec im je srce uvijeno u lance i katance. .......

Тако је оче, али да бар покушамо оне слабашне и нејаке у вери мало ојачамо, да није све онако како им сервирају проблематични типови којима је једини циљ да униште Цркву.

Заправо, многи од њих и нису верници већ користе интернет, кријући свој индетитет, да пљују по Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko uobrazi da je blagodatan nece blagodat nikada zadobiti

:)))))))))

Nisam ocekivao da ce u Kostolcu na samo nekoliko km od "Centra Pravoslavlja" biti drugacije.

Al sta da se radi,slazem se sa ocem Ivanom u potpunosti,daj ne Crkvene da pridobijemo,ovo drvo koje ploda ne radja zna se sta sa njim,jer su po svojoj slobodi birali. Na zalost!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oče Ivane ovako nešto se dalo očekivati. Nije nam prvi put da doživljavamo ovako nešto od *velikih branitalja SrBstva* , recimo da smo navikli na ovako nešto. Žao mi je tih ljudi, jer nikada neće osetiti takvu radost, ozarenost lica ljudi koji su juče bili prisutni prvo na Liturgiji, a onda i na ručku. To se samo jednom rečju može opisati: oduševljenje. Ja prva. Mislim da ovako nešto treba doživeti, pa se tek onda upustiti u bilo kakvu kritiku.

Nije važno da li te vole - važno je da ti voliš!

Starac Porfirije Kavsokalivit

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шабани ко шабани. Мене само чуди зашто владика Игњатије не рашчини оног несретника Симеона?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да знате да је он бивши пентикосталац. Секташ био, секташ остао. Нажалост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...