Jump to content

Ваше реакције у различитим животним ситуацијама...


Препоручена порука

  • Гости

Целу ноћ нисам спавао размишљајући о овом проблему... питам се да ли и као хришћани (или себе бар сматрамо хришћанима) смемо да останемо неми? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvar je u sistemu, pojedinacno niko ne moze da uradi nista sem da sebi napravi problem. Povesti akciju prikupljanja potpisa da se promeni vazeci zakon a siguran sam da makar u ovom slucaju Srbi mogu da se sloze . Sve dok drzava ne resi problem sistemski pojedinac je nemocan .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

na žalost, ako neko zlostavlja svoje ukućane mi smo nemoćni da bilo šta uradimo, jer da pričaš sa tim čovekom ne verujem da će pomoći, jer nije on dete od 2 godine pa da ne razume. Jedino da prijaviš policiji! 

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Τeшко питање.

Постоје и ти нездрави садомазохистички односи (пример који је Дејан навео). Ко као дете гледа насиље у породици има велико искушење да крене тим путем. Усваја модел.

 

 Са друге стране, у здравијим односима, где ипак има насиља, жене много трпе.

 

То је код нас као и пијанство - друштвено прихватљиво, толерише се. Против тога се треба борити. 

 

   Шта човек са стране може ту да уради - не знам, не много чини ми се. Може да пријави насиље, насилник се опомене и то тако иде у круг, јер је то хронична болест. Док жена не одлучи да поднесе кривичну пријаву, или да запрети разводом и да оде ако се не поправи стање, тешко ће се шта променити. Мислим да их ту треба подржати некако. Тешко насилник схвата да има проблем.

 

 Увек се сетим оних делова књиге код Добрице Ћосића, мислим да је то у "Коренима", кад отац породице физички злоставља мајку редовно, тако рећи "превентивно". Неке породице имају историју тога и то се преноси, са колена на колено.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je mnogo teže ono što vi kao sveštenik morate da oćutite.

Šta bi vi svešteniče uradili kada bi vam neko na ispovesti rekao da tuče ženu ili bi vam se neko u ispovesti poverio da je maltretiran?

 

Koliko znam jedino u slučaju ubistva ili da se radi o nečemu što je na štetu države, možete da ono što je ispoveđeno, otkrijete.

 

Razmišljam da li vam nekad dođe da odete i iskopate rupu u zemlji pa da vičete u nju sve ono što znate. Slično ko u priči "u cara Trajana kozije uši".

 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nažalost, u ovom slučaju možete samo da prijavite policiji, koja onda dođe, i ne zadržava nasilnika/nasilnicu dugo u pritvoru... Ako ga i odvede u pritvor. 


A Centar za socijalni rad ne radi mnogo, pošto je to Centar za socijalni rad.


I nije pitanje samo jedne osobe. Najčešće cela porodica treba pomoć. Ali država ne može, ili neće, ništa da učini povodom toga.


A ko krene u pomagački poduhvat sa ovakvim porodicama, rizikuje da se ozbiljno "upetlja", ili nešto gore, tako da je možda bolje prijaviti svaki put policiji. Mnogo pipava stvar...


"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Covek je narkoman... nema sta tu mnogo da se prica.

Na ovom ogavnom slucaju se lepo vidi da narkomanija NIJE prosto bolest, nego nesto neizmerno gore od toga...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imate vi mnogo primera.Recimo muž tuče ženu ali najveći problem je kad je ostavi.

Momak išamara devojkau a ona misli kako je voli i strastven je.

U ovoj državi možete prijaviti policiji šta god želite ali mislim da oni ne rešavaju nasilje u porodici.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

postoje u psihologiji i tkz. apsurdni porazi zbog sekundarne dobiti. to prepozajem i u sebi, pa ću probati pojasniti.

npr. imate roditelje koji pokazuju pažnju ili naklonost prema djeci samo kada su ova npr. bolesna. onda takva djeca

da bi od rodtielja dobili takve emocije, se razbole  :unsure:   .

takva šema može da ide i u smjeru da recimo ste dobijali naklonost ili ljubav tad kada ste bili tužni jer ste izgubili nešto ili neku dragu osobu, i onda apsurd može da ide još dalje :mellow: ...

 

jesam li dovoljno pojasnilia? neki već vjerovatno ovo poznaju...

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

To mi dođe kao sređivanje ormana- slažem i prepakujem. Na žalost, nekad iznova i iznova. Ali na kraju izvučem ono što je dobro (pouku), a ostalo spakujem u kofer i pošaljem na bespovratno putovanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To mi dođe kao sređivanje ormana- slažem i prepakujem. Na žalost, nekad iznova i iznova. Ali na kraju izvučem ono što je dobro (pouku), a ostalo spakujem u kofer i pošaljem na bespovratno putovanje.

 

razumijem, s tim što je ovaj ormar apsurdnog poraza u meni unutra :-[ , drugačije je od toga kad te neka druga osoba spolja povrijedi ili događaj, pa se nekako treba presložiti ili transformisati ili tako nešto valjda?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

razumijem, s tim što je ovaj ormar apsurdnog poraza u meni unutra :-[ , drugačije je od toga kad te neka druga osoba spolja povrijedi ili događaj, pa se nekako treba presložiti ili transformisati ili tako nešto valjda?

 

Jeste, tada je teže. Ali tada ja to žvaćem i žvaćem i žvaćem dok konačno ne progutam :D. Bude mučno i gorko, ali i to je bolje nego da ga i dalje žvaćem.

hahhahahha :D Joj, izvinjavam se, izgleda da večeras imam inspiraciju za slikovita objašnjenja :D!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...не знам. У мом животу вечито вага ,,хипер'' Тамара, и Тамара ,,меланхолик'' - све ми некако прође кроз главу, и ја то истугујем у свом свету... исплачем се - буде ми лакше, и то је то. 

 

 

 Док год волимо некога због његових врлина, то није ништа озбиљно. Али кад га почнемо љубити због његових мана, онда је то љубав.  srcee

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo potonem pa kad mi dosadi pocnem da se koprcam ili prvo ignorisem praveci gard e onda me zvizne po tintari tri puta jace kad me sustigne.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...