Jump to content

Samoubistvo - muči me ta pomisao


Препоручена порука

samo mu posveti paznje i ne osudjuj ga,sve lepo sa njim, sali se, itd..

 

E tu je problem,nema ko da mu posveti paznju,jer su ostali ukucani obuzeti svojim problemima i jure svoje stvari itd,jedina sam ja tu koja se brinem i mogu da posvetim paznju,ali ne zivim vise u BG nego dodjem ovako na par nedelja za praznike pa odem,a posle ko zna sta se desava i kako ce on to sve prebroditi ako nema punu paznju ostalih.

 

Poslusacu Snezanu za pocetak,pa cemo videti dalje..Hvala vam svima na sugestijama ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 weeks later...

Noćas je bilo nakritičnie do sada,to je bila takva agonija i njegovi napadi na moju majku i sve,da je u jednom momentu polomio sto i uzeo deo stakla i nasrnuo na nju,i vikao da ce ubiti i nju i sebe itd. Bili smo pre 2 nedelje u manastir Sv.Stefana u Slancima ,očitana je bila svima nama molitva(ali nista preterano ozbiljno nas nisu shvatili),ali ovo je sve gore,i ovome nema kraja.Ili će uraditi samo sebi nešto ili i mojoj majci pa sebi.Strašne stvari je govorio,pa to normalan covek ne izgovara,na kraju je rekao da ih ima "petoricu" u sebi/sa sobom kako god, i da u njegovoj sobi gde spava nekad ne voli da bude zbog nekog tamo itd.Pa se na momente vrati i plače i kaje se i nije mu jasno sta se desava.Ovo nije ni za miliciju,a ni za psihijatre,ja ne znam ko moze da nam pomogne,a kao da svakog časa tragedija samo što se ne desi :(((((

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Noćas je bilo nakritičnie do sada,to je bila takva agonija i njegovi napadi na moju majku i sve,da je u jednom momentu polomio sto i uzeo deo stakla i nasrnuo na nju,i vikao da ce ubiti i nju i sebe itd. Bili smo pre 2 nedelje u manastir Sv.Stefana u Slancima ,očitana je bila svima nama molitva(ali nista preterano ozbiljno nas nisu shvatili),ali ovo je sve gore,i ovome nema kraja.Ili će uraditi samo sebi nešto ili i mojoj majci pa sebi.Strašne stvari je govorio,pa to normalan covek ne izgovara,na kraju je rekao da ih ima "petoricu" u sebi/sa sobom kako god, i da u njegovoj sobi gde spava nekad ne voli da bude zbog nekog tamo itd.Pa se na momente vrati i plače i kaje se i nije mu jasno sta se desava.Ovo nije ni za miliciju,a ni za psihijatre,ja ne znam ko moze da nam pomogne,a kao da svakog časa tragedija samo što se ne desi :(((((

Да ли сте Ви послушали и предузели по икаквом савету одавде? Да ли сте се обратили некој здравственој установи и зтаражили помоћ? Позвали полицију и пријавили насиље у породици? Или само нас извештавате овде?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Noćas je bilo nakritičnie do sada,to je bila takva agonija i njegovi napadi na moju majku i sve,da je u jednom momentu polomio sto i uzeo deo stakla i nasrnuo na nju,i vikao da ce ubiti i nju i sebe itd. Bili smo pre 2 nedelje u manastir Sv.Stefana u Slancima ,očitana je bila svima nama molitva(ali nista preterano ozbiljno nas nisu shvatili),ali ovo je sve gore,i ovome nema kraja.Ili će uraditi samo sebi nešto ili i mojoj majci pa sebi.Strašne stvari je govorio,pa to normalan covek ne izgovara,na kraju je rekao da ih ima "petoricu" u sebi/sa sobom kako god, i da u njegovoj sobi gde spava nekad ne voli da bude zbog nekog tamo itd.Pa se na momente vrati i plače i kaje se i nije mu jasno sta se desava.Ovo nije ni za miliciju,a ni za psihijatre,ja ne znam ko moze da nam pomogne,a kao da svakog časa tragedija samo što se ne desi :(((((

Извини што ћу ово да ти кажем, али ово је јако неодговорно понашање. Зови хитну помоћ уз полицијску пратњу.

 

Клиника за психијатријске болести

"Др Лаза Лазаревић"

 

Sektor Beograd:

Višegradska 26, Beograd

Centrala +381.11.36.36.400

Sektor Padinska Skela:

Padinska Skela bb, Beograd

Centrala +381.11.88.71.233

Portirnica +381.11.36.36.500

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On ne zeli da se leci ni da pridje bolnici ni psihijatru ni nikome,Moja mama je zdravstveni radnik i zna kako to ide,Nece ga hospitalizovati na silu ako nije doslo do nekog incidenta.Ove sve pretnje i lupanje po kuci i razbijanje cesto pripisu trenutnoj agresiji,nervozi i sl.Oni reaguju kada se nesto desi ili nesupeli pokusaj.A milicija privodi na saslusanje i pusta ga posle jer jos nista nije pocinjeno,a sam taj cin zvanja policije ce ga jos ispsihopatisati i onda ce mozda se osvetiti u kuci kad se vrati i sl.Hteli smo svi samo da odemo iz kuce da ga ostavimo,ali on zna gde je moja mama,gde radi ,gde se krece i prati se i moze nesto da ucini.Ovde jednostavno je zacaran krug i ne znamo sta da preduzmemo :(((((

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I jedno i drugo.

On ima te promene raspolozenja oduvek,i te agresije itd,koje je moja majka trpela ceo zivot i verovatno izgorela,u medjuvremenu se zaljubila,i zeli nov zivot sa tim covekom,ali ne sme da napusti mog oca jer od trenutka kada je on saznao za tog coveka (plus su se nadovezali nemanje posla,prijatelja,nemastina itd),on je postao suicidan i pretnja i za sebe i ostale.

 

Zvali smo Lazu sad,i kazu da to reagovanje policije sa hitnom moze samo u trenutku bilo kakvog incidenta,oni dodju za 20ak min i onda na licu mesta ocene situaciju i reaguju,Ali ako incedenta nema,nego ovako na sitno psihopatise i preti i ucenjuje,tu ne mogu nista da urade,jedino ako on sam hoce da dodje.I rekla nam je da po opisu zvuci kao bipolarni poremecaj licnosti tj manicno-depresivna osoba i ona je pretnja i za druge i za sebe. :/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...