Jump to content

Да ли је св. владика Николај Велимировић био масон?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mogu oni da pokusaju da svojataju koga hoce,u ovom vremenu,kad se sve prihvata zdravo za gotovo,a da se ne proveri.Nemaju oni nikakvih dokaza da je vladika bio mason,mogu pokusati falsifikovati neke papire(ako ih uopste i imaju).Za mene je dovoljno sto se masoni odricu Hrista i bore protiv biblijskog Boga.To je jedan od njihovih glavnih dogmata.Pa kako bi onda Biblijski bg mogao onako da proslavi vladiku Nikolaja,ako je on koketirao sa tamom.Apsurd!Hula!

Ne igrajte se Srbi,ne dirajte svoje svetinje da bi ispali "pametni na forumu"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моје скромно мишљење је да је био масон.Неразумијем шта је ту чудно и ако је био, опет поред свега био је човјек као и сви ми, са тренутним  успонима и падовима. Али опет светост је онтолошка, а не етичка категорија. Вјерујем да постоје масони који ће се спасити и прије ући у царство небеско него неки дежурни побожњаци.  :))) (шала).....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje je mnogo šire i vladika u ovom kontekstu nije bitan već je bitno koje su posledice činjenice da je neki kanonski svetac SPC bio mason? Verovatno je glavno pitanje kojoj od 2 struje je bio iskreno naklonjeniji tj. u kojoj vrsti duhovnosti se je pronašo a za vladiku verujem da mu je pravoslavlje bilo bliže. Takodje, treba imati na umu da su sveci ljudi od krvi i mesa i to je mnogo bolje primetno kod novijih svetaca nego kod otaca 3,4,5 itd veka koje zamišljamo kao neka polubožanstva a oni tamo daju neki mito i šta ti ja znam LOL

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se pitam sto je covek koji je bio Antisemita postao svetac, to mu cak i ako je Valjevac ne mogu oprostiti.

 

Ala se ti prijatelju namlati svasta. Ali agnostik si, nisi hriscanin, pa je nekako i razumljivo tvoje nerazumevanje...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Antisemita koji je spasavao Jevreje tako da je rizikovao svoj zivot i zivot svojih bliznjih,aham.

 

Nego tema je...Otvarac teme je prvo trebao da iznese argumente po kojima je postavio ovakvo pitanje,da nam da neku bar nedoumicu. Sa jedne strane imamo predanje svetog vladike,zivu rec njegovu za zivota o masonima,masoneriji i o sa druge strane Hristu,sa druge strane imamo posle njegove smrti price rekla-kazala masona da bi se dodvorili narodu,ko sto neko rece ispadose sve slavne licnosti u Srba ili pederi ili masoni naravno po recima tih istih posle njihove smrti. Dakle nedovoljan argument da bi se ova tema otvorila i onda vodila diskusija kao sto su neke poruke ovde

 

"Ja verujem da je bio"

"Ja mislim da nije"

"Moje misljenje da nije"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja se pitam sto je covek koji je bio Antisemita postao svetac, to mu cak i ako je Valjevac ne mogu oprostiti.

 

Није био антисемита изван Новозаветног односа према Јеврејима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Николај мој наомиљњенији владика и чисто сумљам да је био масон.

 

http://youtu.be/N83KJOKRUns

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и ја сумњам да је био масон, ал шта ако је био?

 

Није био и размишљање о томе је губљење времена. То је обична подметачина и својатање. 

Да је био масон не би имао онако оштар став према Јеврејима. 

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ништа, морали би да признамо да масони нису архи-непријатељи хришћанства и да је већина таквих прича измишљена да би се људи плашили алама и караконџулама, како то већ по правилу бива у недостатку праве духовности.

 

Ако пажљиво погледате, већину таквих књига писали су људи који су после завршили у разним расколничким групама.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ништа, морали би да признамо да масони нису архи-непријатељи хришћанства и да је већина таквих прича измишљена да би се људи плашили алама и караконџулама, како то већ по правилу бива у недостатку праве духовности.

 

Ако пажљиво погледате, већину таквих књига писали су људи који су после завршили у разним расколничким групама.

 

Dobar pokusaj Just_Cuz_19

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...