Jump to content

Да ли је св. владика Николај Велимировић био масон?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Питање је требало утврдити пре канонизације 2003, која је обављена у Храму Светог Саве. Све после је брука и срамота. Јер било је времена, од 1956. 47 година.

Стварно чудан неки народ. После много година сретну се Мујо и Хасо...

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Које изворе сви имате да је један светац био масон? Ма дај. 

Племенита, ја сам се зачудио као дјечарац кад сам у Ненезићевој књизи прочитао да је Николај био масон. Зато тражим од других да дају нешто конкретно. Изворе. Ви не треба да се палите ако неко тражи доказе. Ствар треба осветлити, а не гурнути под тепих. Онда она постаје токсична.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Племенита, ја сам се зачудио као дјечарац кад сам у Ненезићевој књизи прочитао да је Николај био масон. Зато тражим од других да дају нешто конкретно. Изворе. Ви не треба да се палите ако неко тражи доказе. Ствар треба осветлити, а не гурнути под тепих. Онда она постаје токсична.  

Ко сте ви да испитујете? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao sto vec na pocetku napisah,one svete mozti najvise pokazuju da se nije radilo o coveku koji je "psrosvetljen" kroz svetlo palog luconose i kroz kojekakve organizacije,tipa "Iluminati"-(prosvetljeni).Ne znam kome trebaju veci dokazi od ovih.

 

 

Имам ја једно питање за тебе, јел теби све истина што дође из устију неког правослвног човека на позцији?

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Племенита, ја сам се зачудио као дјечарац кад сам у Ненезићевој књизи прочитао да је Николај био масон. Зато тражим од других да дају нешто конкретно. Изворе. Ви не треба да се палите ако неко тражи доказе. Ствар треба осветлити, а не гурнути под тепих. Онда она постаје токсична.

Али ако неко, попут масона, има манир да фалсификује и да свакога ко је мртав и не моше да се брани трпа у своје редове, онда је терет доказивања на њима.

Такође, терет доказивања је увек и искључиво на оном ко тврдњу износи, што су масони. Сем неких прича и тврдњи, никакав нам доказ за то до сад није пружен.

На крају, имајући у виду све што је Владика писао о масонерији, његов однос према Александровој масонерији и слично, терет доказивања апсолутно не постоји на било којој страни сем на масонској.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nekako za sve zive ljude se tvrdi da su bili clanovi loza medju ostalom Dositej Obrovicem i Karadjordje a kad hoces istoriske dokumente nigde nista.

 

A zasto je uopste bitno ko je clan loze? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На крају, имајући у виду све што је Владика писао о масонерији, његов однос према Александровој масонерији и слично, терет доказивања апсолутно не постоји на било којој страни сем на масонској.

 

Пријатељу, па ја о томе и говорим.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Племенити пријатељи, овде се не ради о нашој вери или невери. Нико то не тражи од нас. Траже се документа. Ако их масони имају, а могу се верификовати, онда је све ок. и можемо размишљати о проблему како неко ко је православан може бити и масон. Ако немају, узалуд сва прича. З. Ненезић је изнео тврдњу како је Николај био масон, сада желимо да видимо документ на основу кога се то тврди. Да одсечемо главу бику!

Дакле, докази, а не мени се свиђа ово или оно.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да се отвори подфорум ”Дијалог са масонима” и да се позове тај Безвезић или ко други да разјасни ствар? :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Племенита, ја сам се зачудио као дјечарац кад сам у Ненезићевој књизи прочитао да је Николај био масон. Зато тражим од других да дају нешто конкретно. Изворе. Ви не треба да се палите ако неко тражи доказе. Ствар треба осветлити, а не гурнути под тепих. Онда она постаје токсична.  

 

Plašim se da sv. Nikolaj "može svašta da istrpi"... 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...