Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Abortus je ubistvo.

Тачно.

Нема разлике између убијања бебе у нпр. 10 недељи после зачећа, од убијања бебе бацањем у контејнер.

Зато је и потребно да се истоветно третира и у кривичном праву. 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веровали или не, има проблема на овом свету који не могу да се реше свемоћним пендреком...

Такође тачно.

И класично убиство је кажњиво, па се убиства ипак дешавају.

А замисли колико би било убистава да се уопште не кажњавају?

Слично би било и са забраном абортуса. Смањио би се број убистава беба абортусом, али би се та убиства и даље дешавала.

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ti si zapravo napravila slucaj da zene jesu hiroviti monstrumi...

 

Ок... :.mislise.  

 

Иди сад и помози финансијски све које желе да абортитају.  :)

 

Знаш, и класични убица има неко "лепо" оправдање зашто је то учинио.

 

Добро је док има ко да саслуша пре него што их метне на електричну столицу...

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слично би било и са забраном абортуса. Смањио би се број убистава беба абортусом, али би се та убиства и даље дешавала.

 

Сумњам да би се смањио. Само би све прешло у илегалу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа ми жалије није него да чујем да је дете абортирано. Бог му дао да буде зачет, родитељи му не дали да се роди. Ипак, мораћу да се сложим са Адамсом, да се пендрецима то не може решити. Ако забраниш абортус у Србији, отићи ће у иностранство да га изврши. Ако забраниш излазак из земље, незрели за родитеље ће спречити зачеће и уживати у блуду до бесмисла. А ту бар има начина колико волиш - поред силне контрацепције, може и да подвеже јајнике.

А можда је тако и боље, да се дете ни не зачиње, него да се убије у утроби. Можда наш народ и треба да стане под једну крушку или да скроз нестане.

Екуменизам је заједничко име за псевдохришћанства, за псевдоцркве Западне Европе. У њему су срцем својим сви европски хуманизми, са папизмом на челу. Α сва та псевдохришћанства, све те псевдоцркве нису друго већ јерес до јереси. Њима је заједничко еванђелско име: свејерес.

 

Ава Јустин Ћелијски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само би све прешло у илегалу.
 

Ја мислим да је то прича коју форсирају присталице абортуса. Стварно не верујем да у нпр.Ирској постоје неке бабе које врше абортусе по шупама.

Наравно потребно је образовање пре свега, јер замисли да овде још постоји таква свест, да се за жену која је абортирала, каже "очистила се".

Од чега ли се очистила? 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно.

Нема разлике између убијања бебе у нпр. 10 недељи после зачећа, од убијања бебе бацањем у контејнер.

Зато је и потребно да се истоветно третира и у кривичном праву. 

Da, se razumemo, ja tebe savršeno razumem imaš stav. Neke stvari koje je grizli spomenuo,treba da ipak dočekaju krajnjeg sudiju.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo jedan kratak i jasan argument -

 

1.Ljudska bica treba da imaju pravo na zivot
2.Embrion / Fetus je ljudsko bice
3.Samim tim, Embrion / Fetus treba da ima pravo na zivot

 

Prvo se poziva na ljudska prava gde vaze za sva ljudska bica.

Drugo je cinjenica

Trece je zakljucak koji sledi iz predhodna dva. Ako prihvatimo da je prvo tacno (ako ne, onda bi to otvorilo velike probleme), a drugo je isto tacno, samim tim zakljucak je tacan.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...