Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ако неко не сматра свој ембрион живим бићем које је равноправно, тј, бићем које има права на живот - ја не могу то да променим законском забраном. 

Па и није циљ законске забране да се мења свест, него да се забрани злочин абортуса.

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Беба у стомаку и беба ван стомака имају различит статус. Прва не живи засебно, тј. не може да живи ван другог бића - мајке. 

 

А шта ако наука створи услове за развој фетуса потпуно ван мајке? Да ли ће тада имати исти статус?

Нема ту разлике, живо биће је живо биће. Сви ми од неког зависимо, нико није самосталан на овом свету. Сви имамо истог Оца, у крајњој линији.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Odahviing,

 

To ti ozbiljno? Jel si ti svestan da si ti velika hrpa celija?

Sta su odlike coveka?  Jel imas neki dokaz da embion/fetus nije ljudsko bice?

Samo molim te da nije ona glupost "ne lici na coveka" ili "ako je to ljudsko bice onda je spermatozoid ljusko bice" jer bi onda morao malo da se obrazujes.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и није циљ законске забране да се мења свест, него да се забрани злочин абортуса.

 

Зато сам и рекла да се не слажем. Злочин јесте, али заиста не могу да натерам ниједну на силу да носи дете до порођаја ако не жели. А ово о с(а)вести је на основу. Wlof-овог пост-а.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Сви имамо истог Оца, у крајњој линији.

 

И то ћеш да кажеш атеистима, агностицима и ''верницима'' који у храм кроче 3 пута годишње?

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa lepo to još nije ljudsko biće, mislim nema nikakvih odlika čoveka, samo neka gomila ćelija.

По тој логици и класично убиство одраслог човека је "само" прекидање ћелијског живота.

 

Зато сам и рекла да се не слажем. Злочин јесте, али заиста не могу да натерам ниједну на силу да носи дете до порођаја ако не жели. А ово о с(а)вести је на основу. Wlof-овог пост-а.

Па, да али ни држава не треба да организује тај злочин. Ако хоће неко да абортира слободан је да оде било где. 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И то ћеш да кажеш атеистима, агностицима и ''верницима'' који у храм кроче 3 пута годишње?

То говорим теби која ниси за забрану абортуса. Ако ћемо да се боримо за те животе треба нам сваки глас. :)

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По тој логици и класично убиство одраслог човека је "само" прекидање ћелијског живота.

Razlika je što te ćelije mogu da misle mogu da rade nešto bilo šta, dok ovaj skup ćelija pri abortusu je u tom statijumu jedank skupu ćelija kancera recimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Odahviing,

 

Od kada je "misliti" ili raditi nesto sto rodjena bice mogu uslov za biti ziv?

Jel si ti svestan da je embrion / fetus organizam koji pripada ljudskoj vrsti? Kako ljudski organizam moze da se poredi sa celijama kancera sto ako se ne varam dobija od mutacija i ostecenja celija, u organizmu. Poredis babe i zabe.

 

Ali, budi drug i daj nam neke cinjenice. Recimo da embrion / fetus nije ljudsko bice i da nije zivo. To bi bas voleo da vidim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Abortus je ubistvo = treba ga zakonom zabraniti. E sad sto ce to najpre da dovede do gubitka mnogih zivota mladih zena koje ce to raditi ilegalno ili u najmanju ruku njihovog zdravlja i sto povrh svega u opste nece resiti problem koji je i doveo do abortiranja to nikom nista-ko prezivi nek prica.Najbolje su Rusi dali resenje za to,leci grip ne skidaj temperaturu,odnosno pomazu tim zenama,moralno,psihicki,materijalno,zakonski na sve nacine i one jednostavno odustanu od abortusa.Bilo je o tome dosta emisija.To je resenje,a zakon ko zakon,donesu ga pa posle pet ili deset godina vide da je bilo vise stete nego koristi.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12-nedelja-300x281.jpg

На слици је плод стар 12 недеља, да ли је ово човек?

 

Само један абортус код младих жена могао би да остави трајне последице и изазвати проблеме који се могу појавити током касније трудноће, упозорили су стручњаци.

Младе жене које прекину прву трудноћу ризикују не само своје здравље, него и здравље бебе у случају наредне трудноће, открило је ново истраживање.

У оваквим случајевима постоји ризик од низа проблема. Постоји велика могућност да ће се беба родити прерано, а постоји чак и могућност да се трудноћа закомпликује што би чак могло да буде смртоносно за мајку и бебу. 

Доктори упозоравају да само један побачај може бити пресудан и довољан да направи велику штету која може бити фатална.

Ово истраживање разликује се од претходних утолико што се у претходним тврдило да се сваким новим абортусом стање погоршава, међутим овде се види да већ и први може бити кобан.

Ако се поред здравствених разлога осврнемо и на моралне разлоге за абортус проблем је далеко већи.
Слика у овом тексту нам показује како изгледа беба у мајчиној утроби у својој 12 недељи. Ко има за право да нам каже да то није човек? Добро погледајте слику.
Напомињем да се у Србији крши закон па се абортуси врше и након 12 недеље, утолико је злочин према детету још гори.

http://www.magacin.org/2012/09/samo-jedan-abortus-moze-biti-koban/

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...