Jump to content

Хришћански поглед на вантелесну оплодњу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Treca opcija je i najmoralnija i najsmislenija ,a to je zabrana abortusa i podizanje savesti i obrazovanja. Win,win.

Cim obrazujes zensko, nema tu govora o winu. Zabrana i pokornost, nema potrebe da se gubi vreme na kojesta.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada slusam o abortusu uvek se provlaci lazna dilema tipa ili podignuti savest i obrazovanje, a abortus ostaviti legalnim, ili abortus zabraniti i onda jadne zene idu kod mesara da vrse abortuse.Treca opcija je i najmoralnija i najsmislenija ,a to je zabrana abortusa i podizanje savesti i obrazovanja. Win,win.

A obrazovanje muškaraca po tom pitanju?

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada slusam o abortusu uvek se provlaci lazna dilema tipa ili podignuti savest i obrazovanje, a abortus ostaviti legalnim, ili abortus zabraniti i onda jadne zene idu kod mesara da vrse abortuse.Treca opcija je i najmoralnija i najsmislenija ,a to je zabrana abortusa i podizanje savesti i obrazovanja. Win,win.

Пробали. Цветале вештичаре које су сакатиле клинке за цео живот.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U ovoj zemlji zive i ateisti,ne samo vernici.Sa verske strane, abortus je greh, sa ateisticke nije, vec eventualno (ne)moralni cin.Ne treba nametati svoje verske stavove svima u drzavi.Ono sto crkva treba da radi je da apeluje i objasnjava, medicina da edukuje o zdravstvenim stetnostima abortusa a ne da se zakonom zabranjuje, jer zaista bi onda abortus otisao u ilegalu kod ko zna kakvih priucenih kasapina gde bi se zivot i zdravlje zene i te kako doveli u pitanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izem ti drzavu koja ne namece i ne zabranjuje. Ljutu travu na ljutu ranu!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@ RYLAH,

 

Za to onda postoji zakon da regulise. A za one zene koje to rade , rade na svoju zdravstvenu,zakonsku i moralnu odgovornost.

Licno, ne vidim kako sledi da uevina ljudska bica treba ubiti jer mozda ce se osakatiti zena koja zeli da ubije to nevino ljudsko bice, verovatno zbog licnog komfora. To bas ne sledi...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izem ti drzavu u kojoj su zene komforne. Jer zna se - komfor je udovoljavanje sebi, a pokornost je udovoljavanje drzavi. I muzu, muz je kao nekakva mala drzava pod krovom.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izem ti drzavu u kojoj su zene komforne. Jer zna se - komfor je udovoljavanje sebi, a pokornost je udovoljavanje drzavi. I muzu, muz je kao nekakva mala drzava pod krovom.

Slažem se, muškarac je glava kuće! A žena je vrat, pa vrti glavu kako se njoj ćefne.

  • Волим 1

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za to onda postoji zakon da regulise. A za one zene koje to rade , rade na svoju zdravstvenu,zakonsku i moralnu odgovornost. Licno, ne vidim kako sledi da uevina ljudska bica treba ubiti jer mozda ce se osakatiti zena koja zeli da ubije to nevino ljudsko bice, verovatno zbog licnog komfora. To bas ne sledi...

Тачно. Верујем да се у земљама у којима је абортус законом забрањен (од којих су неке и у ЕУ), такође кажњава ако га изврши нестручно лице. 

"Ембрион је од самог зачећа личност и целовито људско биће" - Свети Григорије Ниски

"Ембрион до четрдесетог дана не поседује потпун људски облик, али зато од тренутка зачећа поседује умну и разумну душу" - Свети Максим Исповедник

http://www.serbian-iconography.com/                       www.youtube.com/watch?v=sJRslkLQRyU

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико год мени морално било неприхватљиво то шта они раде, ипак, ради здравља тих углавном младих жена или девојака, сматрам да треба да постоје они који ће и то да обављају. Боље и то него да буду препуштене разним сеоским вештичарама које ће да их осакате за цео живот. Шта ће бити са тим докторима, није на нама да уопште размишљамо о томе, јер нам фали спознаје да уопште и видимо једно двадесетак непознатих у тој једначини, а камо ли решења за тих двадесетак непознатих.

Звучаће хладно али ја не видим проблем у томе што ће можда бити осакаћене. Боље да своју казну одслуже на Земљи него у паклу. Наравно да ми је жао кад човек пати али има и горе од тога.

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...