Jump to content

О. Милош Весин, разноврсна предавања

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • 4 months later...

Протојереј-ставрофор проф.др Милош Весин одржао је предавање о хришћанском доживљају кривице у мају 2013. године, у препуној великој сали Коларчеве задужбине. Систематично, надахнуто и поучно о овој теми је говорио указујући на библијски, психолошки и социолошки смисао кривице и одговорности.

 

MILOS%20VESIN.jpg

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/96/13/06/27.06.2013_zbor_hriscanski_dozivljaj_krivice_o._milos_vesin_14.05.13._64kbps.mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

http://www.youtube.com/watch?v=HjbKxBwLlOo

 

ЕВО И ВИДЕО.МНОГО ДОБРО ПРЕДАВАЊЕ

Спознај своју грешност у гордости и нетрпељивости, и смири се под јаку руку Божију, не кривећи никога осим себе. Тада ћеш видети помоћ Божију: како те Бог умирује и код оних који ти се супротстављају ствара наклонст срца према теби.Треба се прво очистити, а онда чистити,себе умудрити,а онда умудривати,постати светлост,а потом просветљивати,приближити себе Богу,па приводити,осветити, а онда освећивати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

                                                                    IMG_2077.jpg

 

У препуној Светосавској сали парохијског дома у Сурчину, одржано је предавање протојереја-ставрофора Милоша Весина на тему Одговор на завист и љубомору. Одговорима из Светог Писма и одговорима из дуге свештеничке праке, отац Милош је показао пут којим треба да идемо и начин и механизам како да се лишавамо сопствене гордости из које произилазе посебно завист и љубомора, два различита стања душе.

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/96/14/02/10.02.14_zbor_-_o._milos_vesin_-_odgovor_na_zavist_i_ljubomoru_surcin_64kbps.mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada primetim da sam ja zavistan ili ljubomoran na nekoga ja se obicno pomolim Bogu i za mene i za tu osobu. Pokusavam da ne mislim o njoj i da mislim o Bogu koji je iznad svega i rukovodi svime. Meni to pomaze.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto, a ja danas molila Boga da mi pomogne I da me nauci kako da oprostim odredjenim osobama koje su mi zagorcale zivot, koje me otvoreno I pred drugim ljudima mrze I zele mi zlo, I od kojih sam pretrpela I pasivnu I aktivnu agresiju... a sve zbog, verovali ili ne, zavisti.. drugog objasnjenja nemam. Problem je sto sam ja jako ljuta zbog svega toga, I to mi smeta.. ne moraju da me vole, ali ne volim nerazjasnjene konflikte I lose odnose... a "najlepsi" deo price je sto su moji mrzitelji jos I deo dalje rodbine.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto, a ja danas molila Boga da mi pomogne I da me nauci kako da oprostim odredjenim osobama koje su mi zagorcale zivot, koje me otvoreno I pred drugim ljudima mrze I zele mi zlo, I od kojih sam pretrpela I pasivnu I aktivnu agresiju... a sve zbog, verovali ili ne, zavisti.. drugog objasnjenja nemam. Problem je sto sam ja jako ljuta zbog svega toga, I to mi smeta.. ne moraju da me vole, ali ne volim nerazjasnjene konflikte I lose odnose... a "najlepsi" deo price je sto su moji mrzitelji jos I deo dalje rodbine.

Majo..citaj molitvu za nase neprijatelje...meni pomaze.Svako dobro od Gospoda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eto, a ja danas molila Boga da mi pomogne I da me nauci kako da oprostim odredjenim osobama koje su mi zagorcale zivot, koje me otvoreno I pred drugim ljudima mrze I zele mi zlo, I od kojih sam pretrpela I pasivnu I aktivnu agresiju... a sve zbog, verovali ili ne, zavisti.. drugog objasnjenja nemam. Problem je sto sam ja jako ljuta zbog svega toga, I to mi smeta.. ne moraju da me vole, ali ne volim nerazjasnjene konflikte I lose odnose... a "najlepsi" deo price je sto su moji mrzitelji jos I deo dalje rodbine.

 

“ Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode.

I ja ih blagosiljam i ne kunem.

Neprijatelji su me vise gurnuli Tebi u narucje nego prijatelji.

Prijatelji su me vezivali za zemlju, neprijatelji su me dresili od zemlje, i rusili sva moja nadanja u zemlju.

Ovi su me ucinili strancem u zemaljskim carstvima i nepotrebnim stanovnikom zemlje.

Kao sto gonjena zver nadje sigurnije skloniste nego li negonjena, tako sam i ja, gonjen neprijateljima, nasao najsigurnije skloniste, sakrivsi se pod Tvoj sator, gde ni prijatelji ni neprijatelji ne mogu pogubiti dusu moju.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.

Oni su mesto mene ispovedili grehe moje pred svetom.

Oni su me sibali, kad sam se ja ustezao sibati samog sebe.

Oni su me mucili onda, kad sam ja begao od muka.

Oni su me ruzili onda, kad sam ja sam sebi laskao.

Oni su me pljuvali onda, kada sam se ja gordio sobom.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.

Kad sam se ja pravio mudrim, oni su me nazivali ludim.

Kad sam se pravio mocnim, oni su mi se smejali kao kepecu.

Kad sam hteo voditi ljude, oni su me gurali u pozadinu.

Kad sam zurio da se obogatim, oni su me stukali gvozdenom rukom.

Kad sam mislio mirno spavati, onu su me budili iza sna.

Kad sam zidao dom za dug i spokojan zivot, onu su ga rusili i izgonili me van.

Zaista, neprijatelji su me odresili od sveta i produzili ruke moje do Tvoga skuta.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam i ne kunem.

Blagoslovi ih i umnozi ih;  umnozi ih i jos vise ogorci protive mene -

da bi moje bekstvo k Tebi bilo bespovratno;

da bi se nada u ljude iskidala sva kao paucina;

da bi se smirenje potpuno zacarilo u dusi mojoj;

da bi srce moje postalo grobom moja dva zla blizanca: gordosti i gnjeva;

da bi sve svoje blago sabrao na nebu;

ah, da bi se jednom oslobodio samoobmane, koja me je i zaplela u strasnu mrezu varljiva zivota.

Neprijatelji su me naucili da znam – sto malo ko zna – da covek nema neprijatelja u svetu izvan sebe.

Samo onaj mrzi neprijatelje, ko ne zna, da neprijatelji nisu neprijatelji no surovi prijatelji.

Zaista, tesko mi je reci, ko mi je ucinio vise dobra i ko vise zla u ovome svetu: prijatelji ili neprijatelji.

Zato blagoslovi, Gospode, i prijatelje i neprijatelje moje.

Rob kune neprijatelje, jer ne zna. A sin ih blagosilja, jer zna.

Jer zna sin, da mu se nepriajtelji ne mogu dotaci zivota.

Zato slobodno koraca izmedju njih i moli se Bogu.

Blagoslovi neprijatelje moje, Gospode. I ja ih blagosiljam, i ne kunem.”

 

(Vladika Nikolaj velimirović)

 

Probaj. Odmoći ne može.  :)

 

Majo..citaj molitvu za nase neprijatelje...meni pomaze.Svako dobro od Gospoda.

 

Lakše je čoveku da se nosi s nekim stvarima, zar ne?  :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znaš šta je gore, od ta tri. :(

 

Proradi, kako ne proradi. Živo sam biće. I onda kao dete koje istrči, pred auto, pa shvati šta je uradilo, pa onda lupiš sebe po glavici zamišljeno, postidiš se, jer daće se i tebi, jer imaćeš i ti, otkud ti znaš svačiji život, sudbinu, priču...pa se osramotiš sama pred sobom, i to ti je već dovoljna kazna, da se crveniš sama pred sobom, od loše (po) misli i vratiš se iza one zacrtane bele linije, gde piše, no - no, Srdašce. I tako u krug, dok ne budemo bolji/e. :( Hvala na dobrom linku.

  • Волим 1

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada primetim da sam ja zavistan ili ljubomoran na nekoga ja se obicno pomolim Bogu i za mene i za tu osobu. Pokusavam da ne mislim o njoj i da mislim o Bogu koji je iznad svega i rukovodi svime. Meni to pomaze.

 

 

Ma pomolila bih se i ja Bogu jer sam zavisna od nikotina, ali mi molitve ne pomazu.

A od cega si ti zavisan? To nisam razumela. I kako mozes da se molis Bogu za neku svoju zavisnost?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

На празник Сретења Господњег, вечерње богослужење у храму св. Николаја у Ријеци, служио је протојереј-ставрофор др Милош Весин. Након богослужења, отац Милош је одржао предавање на тему „Шта очекујемо од наше вере а шта она од нас?“, а за тонски запис вечери благодаримо Епархији горњокарловачкој.

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/96/14/02/27.02.14_zbor_-_o._milos_vesin_-_sta_ocekujemo_od_nase_vere_a_sta_ona_od_nas_-_rijeka_64kbps.mp3

 

 

                                       vesin.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim da su predavanja o.Vesina jedina gde nije potrebno da se postavljaju dodatna pitanja....o svakoj temi kaze sve precizno i dovoljno, sa mnostvom primera u praksi, lako razumljivim jezikom i zadrzava potpunu paznju nacinom svog izlaganja.... :bendoff:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...