Jump to content

Карл Билт: Православље је претња за западну цивилизацију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Дакле, ми ћемо бити са Божијим Благословом ако се понашамо у складу са Православним вредностима и начелима и држава ће бити са Божијим Благословом ако се заснива на тим начелима и вредностима.

 

Када држава законом забрани неком да ради нешто јел то у складу са православним начелом слободне воље? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 583
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Христос да је хтео дражаву оставио би православну државу, а не православну цркву. Православна држава не постоји, ниједна држава није на темељу православне цркве. 

Е сад не знам јел мислисш да је Христос ту погрешио што нам није оставио и православну државу, или шта је у питању, али тако је како је.

Христос нам Је Оставио Цркву, да слажем се.

 

Али то не значи да држава не може бити заснована на Православним вредностима, то је твоја пројекција  тј. твој став. 

 

Држава коју су основали Светитељи Цркве може бити заснована на Православним вредностима...или боље да кажем то су једине вредности које таква држава треба да баштини. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када држава законом забрани неком да ради нешто јел то у складу са православним начелом слободне воље? 

Па зависи.

 

Ако држава неком забрани да краде или да убије другог човека, то онда није у супротности са Православљем.

 

Јер Православље каже ,,не убиј", и ,,не кради". Дакле, зависи као што рекох...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али то не значи да држава не може бити заснована на Православним вредностима, то је твоја пројекција  тј. твој став. 

 

свака држава се базира на нечему што се зове монопол физичке силе.. То је у старту у супротности са црквом.

Ако држава неком забрани да краде или да убије другог човека, то онда није у супротности са Православљем.

Јер Православље каже ,,не убиј", и ,,не кради". Дакле, зависи као што рекох...

 

 

Проблем је што ти православље каже "не кради " а не "не дозволи другима да краду"

Надам се да разумеш поенту проблема "православне државе" јер православна држава "не дозвољава другима да краду"

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Право на живот и својину препознаје свако разумно биће, није ту потребно православље. Већина држава на свету нису православне па забрањују убиство и крађу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

свака држава се базира на нечему што се зове монопол физичке силе.. То је у старту у супротности са црквом.

 

Проблем је што ти православље каже "не кради " а не "не дозволи другима да краду"

Надам се да разумеш поенту проблема "православне државе" јер православна држава "не дозвољава другима да краду"

Држава са Божијим Благословом, према Светом Владици Николају јесте држава као у време Немањића (н у економском смислу, него у вредносном).

 

Није тачно да је свака држава супротна Цркви и Православљу. Може и држава да се заснива на Православним темељима, на Православним вредностима. Може и држава да буде Христољубива. То значи Православна држава. На пример, српску државу су устројили људи који су Светитељи Цркве (Свети Немањићи). И Русију, такође. Те државе и ти народи су ушли у заветну заједницу са Богом, преко Цркве, чије су вредности постали темељ и народне свести и идентитета, као и темељи саме те државе.

 

Наравно, то са собом и носи и велику одговорност. Сваки народ који је успоставио Завет са Богом (од Старог Израиља до данас) налази се у непосредној опасности од пропасти у случају да се тај Завет фалсификује, и да се кривотворина представи као истински смисао постојања заветне заједнице. Е ту је наша одговорност које не сме да дозволи фалсификате и кривотворине и не сме да наседне на њих. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Право на живот и својину препознаје свако разумно биће, није ту потребно православље. Већина држава на свету нису православне па забрањују убиство и крађу.

 

Православље се одувек борило за душе ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Запад ипак не може а да не одоли свом вековном пориву: дешавања у Украјини натерала су Карла Билта, министра спољних послова Шведске, да каже да је православље главна претња Западу, јер се око њега сабира Русија.

carl-bildt-300x218.jpg

Карл Билт, министар спољних послова Шведске (и некадашњи високи представник УН и ЕУ у Б и Х), изјавио је пре три дана да је Русија 90-тих била боља држава него данас, јер је стремила демократији и западним вредностима, а данас стреми православљу.

„У данашњој Русији ситуација је много гора. Путин демонстрира приврженост не међународним вредностима, већ православним. Његова подршка Асаду у Сирији може се објаснити тиме што је Асад штитио православне у Сирији. Поред тога,православље је опасније од исламског фундаментализма и због тога представља највећу опасност за западну цивилизацију.“

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dupla tema. Ima vec jedna, sa velikom raspravom. Ali treba malo bolje znati engleski i biti dobronameran pa znati da ortodoxy ne znaci pravoslavlje, to je ortodox christianity, orotodox samo po sebi je izvorni, konzervativni, radikalni i tome slicno zavisi od konkretnod konteksta. Dakle da bi bilo pravoslavlje trebalo je da pise ortodox christian ili ortodox chritianity.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovo si ti postavila Dragana? Koliko je vidjet tebe kao hrišćanku zanimaju samo nekakve konfliktne teme, vrlo čudna je ta hršćanska duhovnost koju praktikuješ, vrlo sverazna i hrišćanstvu koje propoviíjeda mir i ljubav dosta strana, prije bi odgovorala nekakvoj ritualnoj verziji Kung Fua, Šotakana i borbenoj spiritualiti, duhovnosti koja se njeguje u šaolinskim hramovima borilačkoh vještina kao varianta budizma, zen budizma, taoizma, konfucijanizma ili syntéza svega toga. Nikad ti nije palo na pamet koliko katolici i pravoslavci imaju istih i dodirnih tačaka ili stvar? Prvo imaju istog Isusa Hristosa Spasitelja, potom i njegovu Svetu Bogomajku,vjeruju u Presvetu Trojiícu ili Trojstvo, to su već tri razloga k zajedništvu. Imaju istih 12 apostola, četri jevadjelista, iste svete knjige, iste najveće blagdane ili praznike. Božić i Uskrs i Duhove, i jedni i drugi imaju sedam Svetih Tajni ili Sakrameata,  to je već 30 dodirnih tačaka, istih stvari i razloga za zajedništvo, tako bismo mogli nastaviti još vrlo dugo s tim nabrajanjem i opet ne bismo bili gotovi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ovo si ti postavila Dragana? Koliko je vidjet tebe kao hrišćanku zanimaju samo nekakve konfliktne teme, vrlo čudna je ta hršćanska duhovnost koju praktikuješ, vrlo sverazna i hrišćanstvu koje propoviíjeda mir i ljubav dosta strana, prije bi odgovorala nekakvoj ritualnoj verziji Kung Fua, Šotakana i borbenoj spiritualiti, duhovnosti koja se njeguje u šaolinskim hramovima. Nikad ti nije palo na pamet koliko katolici i pravoslavci imaju istih i dodirnih tačaka ili stvar? Prvo imaju istog Isusa Hristosa Spasitelja, potom i njegovu Svetu Bogomajku,vjeruju u Presvetu Trojiícu ili Trojstvo, to su već tri razloga k zajedništvu. Imaju istih 12 apostola, četri jevadjelista, iste svete knjige, iste najveće blagdane ili praznike. Božić i Uskrs i Duhove, i jedni i drugi imaju sedam Svetih Tajni ili Sakrameata,  to je već 30 dodirnih tačaka, istih stvari i razloga za zajedništvo, tako bismo mogli nastaviti još vrlo dugo s tim nabrajanjem i opet ne bismo bili gotovi.

Немате оно најважније- ПРИЧЕШЋЕ ТИЈЕЛОМ И КРВЉУ ХРИСТОВОМ. Нема вас.И никада истина и лаж неће бити једнаке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немате оно најважније- ПРИЧЕШЋЕ ТИЈЕЛОМ И КРВЉУ ХРИСТОВОМ. Нема вас.И никада истина и лаж неће бити једнаке.

 

Da, nema vas kod nas a nemá ni nas kod vas, nije to ništa nad čim bi mi hrišćani imali likovat, toga bismo se najprije trebali svi stidjet i sramit i vi i mi i protestanti i nad tim žalit što nemá jedinstva medju hrišćanima. Tebe koliko vidim to veseli ili ti při najmanjem odgovara sudeći prema tome što tako oduševljeno nad tim likuješ i ne zanima te nikakvo jhrišćansko jedinstvo a s takvim osobama ja nemam šta raspravljat svejedno da li su katolici, pravoslavci ili protestanti i obično ani ne raspravljam. Prije im se sklanjam i klonim ih se i zaobilazim u velikom luku svugdje gdje ih sretnem jer ne žele hrišćanstvu nikakvo dobro. Obično im se kaže ziloti, tradicionalisti i tridenrinci a ustvari su to psevdoziloti, raskolnici, sektaši i nikakvi dobri hrišćani. Takvih je nažalost i kod nas i u pravoslavlju i u protestantizmu ali na sreću su u velikoj manjini.Ekumenizam jest način da se to takvo stanje nejedinstva medju hrišćanima prevazidje a boriti se protiv tome nastojanju da se jedinstvo hrišćana obnovi znaži boriti se protiv Boga i Božije volje da svi hrišćani budu jedno i to je veliki grijeh protiv Boga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dupla tema. Ima vec jedna, sa velikom raspravom. Ali treba malo bolje znati engleski i biti dobronameran pa znati da ortodoxy ne znaci pravoslavlje, to je ortodox christianity, orotodox samo po sebi je izvorni, konzervativni, radikalni i tome slicno zavisi od konkretnod konteksta. Dakle da bi bilo pravoslavlje trebalo je da pise ortodox christian ili ortodox chritianity.

 

A kako oni inace zovu pravoslavne? posto vidim nije u pitanju "ortodox" naziv za pravoslavne ...Ajde objasni nam malo ...

 

A ovo kada vidimo kod Bilta, obrazovanog ugladjenog politicara zamislite se malo kako razmisljaju neobrazovane drvosece ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako oni inace zovu pravoslavne? posto vidim nije u pitanju "ortodox" naziv za pravoslavne ...Ajde objasni nam malo ...

 

A ovo kada vidimo kod Bilta, obrazovanog ugladjenog politicara zamislite se malo kako razmisljaju neobrazovane drvosece ...

 

http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/orthodox?q=orthodox

 

Kao sto se moze vidjeti iz oksfordskog rijecnika, na prvom mjestu "orthodox" znaci tradicionalno (nepromjenjivo) i generalno prihvaceno pravilo ili vjerovanje koje se moze pripisati religiji, filozofiji ili praksi. 

 

Tek na cetvrtom mjestu, "orthodox" moze da znaci i "pravoslavan" ali samo ako se upotrebi uz imenicu "Church". Jer ortodoksni mogu biti i jevreji, i muslimani i hindusi i budisti i bilo koji drugi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...