Jump to content

Да ли за Бога постоји неизвесност? (Божије предзнање)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Размисли мало, ти не знаш шта ћеш да помислиш, Није Бог помислио твоје мисли па да не можеш да поступиш другачије. Будућу да нам је у Св. Писму ставио до знања да наше мисли утичу на судбину, то ми радећи на себи можемо изградњом своје личности и мишљења, кроз суд и правду да утичемо на судбину. Из наше позиције гледано судбина још није написана иако је Богу позната. Ја разумем да је ово мало парадоксално, али не морате да судите о нечем што нисте довољно испитали. што доносите закључке пре него размислите. Дакле из наше тачке гледано судбина још није записана јер ми нисмо још рекли све своје. Будућу Да Бог живи у вечности пред њим је судбина записана јер је он већ проживео све наше животе. Дакле судбина и постоји и непостоји зависи одакле се гледа. Из Божјег угла неизвесности нема али из нашег угла итекако је све неизвесно.

Како утичемо на судбину, ако је судбина нешто што је предодређено?

Православље не верује у судбину.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 147
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Како утичемо на судбину, ако је судбина нешто што је предодређено?

Православље не верује у судбину.

Па стварно ниједна судбина није предодређена. Сви исте дарове добијамо. Предодређен је само Пут.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како утичемо на судбину, ако је судбина нешто што је предодређено?

Православље не верује у судбину.

Па нормално да не верује у судбину, јер из нашег угла гледано ништа није предодређено, ми утичемо на креацију и као Божанска бића синови Божји ми креирамо свој живот. Наши судови, као оно што носи највећи емоционални набој и енергију понајвише и утичу на квалитет нашег живота и наше будућности. зато судбина и има тај назив јер зависи од нашег суда. То што је Богу све познато не ремети нашу слободну вољу. Ништа није предодређено тиме што је Богу познато. Богу је вечност као садашњи тренутак, зато му је све познато и он зна шта ће бити на крају. Тако да можемо рећи да Бог зна нашу судбину иако судбина као нека предодређеност не постоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šteta što je nešto od kvalitetnih savremenih shvatanja prešlo u psihološko. Treba se čuvati toga, ma kakvog vernika imali pred sobom.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je svevremen, to jednostavno ne ukida nasu slobodu.

Kao kada bi pred sobom mogao da imas citavu vecnost i jednostavno, samo se prebacis u dati trenutak i na osnovu svih poznatih kombinacija koje su pred tobom, ti znas ishod.

To je nesto cemu sada teze ove kvantne nauke, ako sam ja dobro razumeo. Da naprave algoritme sa sto boljom mogucnoscu predikcije. Na taj nacin bi mogli da kreiraju dogadjaje i ko zna sta jos. Naravno, to je na nivou maste sve i dan danas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je bilo kome poznato, to je određeno.

Мораш прво да сватиш и прихватиш :

1.   да Он није било ко.

2.  ником другом то и није познато.

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa šta ako nije bilo ko. Ako je makar nekome poznato, to je određeno. I ne mora neko drugi da zna.

Човек што се бојиш Онога коме је све познато а који ти је дао безрезервну слободу одлучивања?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa šta ako nije bilo ko. Ako je makar nekome poznato, to je određeno. I ne mora neko drugi da zna.

Па ево шта,.... не узимај Га за своје овоземаљске "логичке" конструкције. То ти је погрешка.Нема детерминизма, измишљаш, а лепо се труде да ти објасне.

Ваистину Воскресе !!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 а лепо се труде да ти објасне.

 

Pa trude se ali svi redom grese. Jer je pitanje slobode u ovom smislu pitanje koje je moguce otkriti/razumeti samo introspektivno. Da li je mogu da izaberim x umesto y, caj umesto kafe, post umesto neumernosti, rad umesto lenstovavanje zavisi pre svega od odnosa mene kao subjekta i tih opazanih stvari i pojmova o tim stvarima. Tako da pitanje da li je Bog bilo ko, da je buducnost samo njemu poznata i da je on iznad svega nemaju mnogo veze sa ovom problematikom.

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako on zna šta ću ja da odlučim, onda ja ne mogu da odlučim drugačije, tako da nemam slobodu. Sloboda je onda iluzija.

 

Jeste li vi toliko umno zaostali da ne shvatate da sloboda i determinizam ne idu zajedno?

To sam se i ja pitao za tvoje razmisljanje brate ali, posto mislim da si pametan decko onda duboko verujem da se samo sprdas sa nama :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako on zna šta ću ja da odlučim, onda ja ne mogu da odlučim drugačije, tako da nemam slobodu. Sloboda je onda iluzija.

 

Jeste li vi toliko umno zaostali da ne shvatate da sloboda i determinizam ne idu zajedno?

Проблем је што ти размишљаш као створење, Ту и јесте цака, треба размишљати као божанско биће да би се ово схватило. Ограничаваш своју мисао зато се стално вртиш у круг. Пробај да гледаш мало шире, мало изван оквира свог интелекта.

 

Pa šta ako nije bilo ko. Ako je makar nekome poznato, to je određeno. I ne mora neko drugi da zna.

Рецимо пишеш књигу, па мораш да се ставиш у улогу сваког свог лика. Све што помисли лик у чијој си улози ући ће у књигу. Ако лик и промени неку одлуку и то може да уће у књигу. писац се може вратити са краја књиге да исправи нешто не почетку. И сваки пут се ставља у улогу лика којег описује.  Ми смо ликови у Божјој креацији и и свака наша мисао и одлика имаће утицај на ток којим се радња одвија. Схваташ ли сада да не постоји предодређеност иако је Богу све познато. Ми још нисмо рекли све своје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...