Jump to content

Величање страдања у војни - болест или врлина?

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

Задатак властодржаца је да спрече страдање народа по сваку цену. Ако је требало да Србија постане протекторат Аустроугарске онда је њихов задатак био да сјашу с` власти и то допусте. За обичног човека нема пуно разлике да ли му порез узима Жика, Пера или Карл-Хајнц Румениге.

 

Ви и даље не капирате да су све те приче о "независности", "протекторату" итд. обичне бесмислице.

 

Што ниси остао у Србији , сад би порез давао Аци ? Мислим , пошто је свеједно .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Имајући у виду целокупну досадашњу историју света, можемо слободно закључити да није баш увек било могуће избећи зло које се зове "рат" и које има многобројне разлоге, поводе и циљеве, јер да је било могуће, то зло би се избегло...пошто није тако, и пошто ратови постоје и постојаће, и пошто ће бити још ко зна колико случајева где се ратови неће моћи избећи, припадници оног народа који је нападнут, требају и морају се борити против нападача...у тој ситуацији, када дође до рата, ако припадник нападнутог народа не жели да се бори, ту особу треба законски строго санкционисати, осим у случају да је реално неспособна за рат...то је ситуација када сваки кукавичлук и себичност морају, зарад жртве коју подносе остали, бити адекватно "награђени"...просто и једноставно.

 

Рат је недвосмислено зло, то свако иоле нормалан зна, и наравно да треба максимално покушати и дати све од себе да се избегне...али ако се покаже да га је немогуће избећи, сваки изговор, осим реално потврђене менталне или физичке неспособности, делује крајње јадно и недостојно човека.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Apsolutno netacno. Ako ovo stvarno mislis, ti onda imas problem sa logikom. Kad je okupator mazio one koje potlaci? Nikad, niti ta 2 mogu na bilo koji zdrav nacin da se srode i zive zajedno.

 

Ено ти списак па ми објасни шта није могло да се прихвати и зашто. У суштини су тражили да се казне сви повезани са атентатом и спречи даље ширење мржње према АУ.

 

Kakva naivna misao. Oni su hteli ove prostore, pa kako-tako, to je istorijski fakat...

 

Као што си лепо приметио - они би се са осталима покачили пре или касније у сваком случају. Шта год да су хтели, требало је да се договоримо и чекамо да олуја прође.

 

Наравно, властодршци су после смислили свакаква оправдања за своје безумље која се понављају и дан данас, а уопште нису тачна. Милион људи је изгинуло да би Александар био краљ.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко хоће да ратује, тај је херој. Ко неће, биће строго кажњен. морам да признам да је ово генијално.

 

Још генијалније је, у прецизно описаној ситуацији, порећи потребу и неопходност поставити се као човек и као мушкарац.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко хоће да ратује, тај је херој. Ко неће, биће строго кажњен. морам да признам да је ово генијално.

 

Ко хоће да ратује protiv zla, тај је херој. Ко неће, биће строго кажњен. морам да признам да је ово генијално.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имајући у виду целокупну досадашњу историју света, можемо слободно закључити да није баш увек било могуће избећи зло које се зове "рат"...

 

То је тачно, али не разговарамо о томе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је тачно, али не разговарамо о томе.

 

Знам, али сам сматрао да је битно нагласити неке ствари...ипак знам са ким разговарам. :)

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још генијалније је, у прецизно описаној ситуацији, порећи потребу и неопходност поставити се као човек и као мушкарац.

Ако си ти отелотворење те идеје мушкарца, онда ми је изузетно драго да то не будем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За обичног човека нема пуно разлике да ли му порез узима Жика, Пера или Карл-Хајнц Румениге.

 

Uopste nije stvar u porezu, vidis koliko masis. Stvar je u tome sto bi okupator neizostavno nametnuo mnogo stvari koje prosto nasi ljudi ne zele. Ti podrzavas ideju slobodarstva, pa bi to prvi trebao da znas...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ко хоће да ратује, тај је херој. Ко неће, биће строго кажњен. морам да признам да је ово генијално.

Ne samo sto je besmisleno, nego je i antiproduktivno, jer onaj ko nece da ratuje samo ce da uspori, ometa, demoralise, dovede u opasnost one koji oce da brane. "Trula" jabuka u korpi...

 

Sto se tice smisla teme, potreban je najvisi stupanj diplomatije i mudrost, iako ni to nije garant kad psihopate na vlasti krenu da divljaju, to su neuracunljivi ljudi tj. ono sto je ostalo od njih.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...