Jump to content

Величање страдања у војни - болест или врлина?

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

 

Дакле, да је Србија прихватила услове, овога не би било, је л` тако?

 

 

Ma med i mleko bi tekli samo kada bi mi 'teli da slusamo germane ... ali stoka, nece pa to ti je ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

То су неке елементарне ствари које ја сада теби треба да објашњавам као да си пао с` Марса... Па немој сам себе да вређаш.

 

Значи, када почне рат онда најгоре ствари испливају на површину - које се иначе никада не би десиле без рата. Неки лудаци добију шансу за иживљавање, а и неки нормални људи полуде. Ако се спречи рат, до свега тога не дође.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da se spreci po koju cenu?

 

jes gledo ti ovaj film?

 
MV5BODkyNTUzNDU2M15BMl5BanBnXkFtZTYwNzc0

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси обратио пажњу на датуме из навода.

1908. још није било рата. 

 

Разговарали смо о ономе што се дешавало у Србији након одбијања ултиматума и почетка рата. Значи, рекао сам - тога не би било да није било рата. Ова слика горе коју си поставио је из Првог светског рата.

 

Да л` стварно све мора да се црта...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разговарали смо о ономе што се дешавало у Србији након одбијања ултиматума и почетка рата. Значи, рекао сам - тога не би било да није било рата. Ова слика горе коју си поставио је из Првог светског рата.

 

Да л` стварно све мора да се црта...

Изгледа да некоме мора.

Ја ти дам извор да је било нечега за шта тврдиш да не би било да није било рата и то шест година пре тог истог рата а ти...

Ма да, тако је лакше кад постоји недостатак аргумената. Вогонисање наступа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ниси обратио пажњу на датуме из навода.

1908. још није било рата. 

 

Није то битно...битно је да је кривица наша и онда када није....ваљда им је то неки начин да се покажу моралним громадама...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да л` стварно све мора да се црта...
Шуцкори У српском језику овај германизам се везује за припаднике аустроугарских војних чета, војне милиције, војних одреда, специјалних јединица жандармерије у аустроугарској провинцији Босни и Херцеговини, који су били активни на подручју ове аустроугарске провинције од 1908. до 1918. године, и на подручју Краљевине Србије у периоду 1914—1918. године, односно током Првог свјетског рата. Ови одреди су најчешће били састављени од Муслимана, а били су познати по многобројним ратним злочинима почињеним над Србима. Поред злочина, приписује им се иетничко чишћење српског становништва на подручју аустроугарске провинције БиХ. Етничко чишћење Срба се посебно веже за простореХерцеговине и Подриња.[3][4]
 

 

Да променим боју, можда ти црвена не прија?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није то битно...битно је да је кривица наша и онда када није....ваљда им је то неки начин да се покажу моралним громадама...

Pa ovo je sustina ...

 

Srbima se konstantno namece krivica i tako lomi duh i moral naroda. Cela ova prica o Milosevicu je samo feo te ogre.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замолио бих само, природе овог Форума ради, да износимо/те чињенице релевантне за дискусије (што у начелу и чинимо/те), али бих предложио да избегавамо/те лични ниво, подбадања, опадавања и слично... Унапред хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ovo je sustina ...

 

Srbima se konstantno namece krivica i tako lomi duh i moral naroda. Cela ova prica o Milosevicu je samo feo te ogre.

 

У једном истраживању у току прошле деценије, најчешће коришћена реч у српским информативним медијима је била реч "Кривица"...

...наседају многи на те форе..

 

Покушавам да пронађем то истраживање већ неко време и не иде ми... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Замолио бих само, природе овог Форума ради, да износимо/те чињенице релевантне за дискусије (што у начелу и чинимо/те), али бих предложио да избегавамо/те лични ниво, подбадања, опадавања и слично... Унапред хвала.

 

Колега, а зашто не конкретизујете на кога се односи, овако звучи мало орвеловски понављање упозорења?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, када почне рат онда најгоре ствари испливају на површину - које се иначе никада не би десиле без рата. Неки лудаци добију шансу за иживљавање, а и неки нормални људи полуде. Ако се спречи рат, до свега тога не дође.

 

Брате, ти сад звучиш као хипик . Свет није цветна ливада, свет у злу лежи . Поменуше људи Јевреје који нису пружали баш ама никакав отпор па су прошли како су прошли . Какво добро можеш да очекујеш од људи који су оружјем кренули на тебе  ? Нисмо деца, знамо шта је сваки окупатор радио на тлу Србије , од Турака до Немаца итд... И сад ти мени кажи да су то људи који су ето, "полудели" од рата а да смо сагли главу дошли би да нас све изљубе и да нам учине живот што је могуће бољим и квалитетнијим . Ово већ прелази у спрдање ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ајмо још једном:

 

Дакле, Први св. рат НИЈЕ МОГАО ДА СЕ ИЗБЕГНЕ, јер је АУ још од Анекционе кризе пикирала Србију, а посебно након Балканских ратова. Дакле, то је аксиом, потпуно неспоран међу свим који су макар једном отворили књигу из историје након основне школе. Да, баш су хтели да униште Србију, и баш су хтели да освоје територију Србије, и баш су хтели преко те територије да изађу на Солун.

 

Да бисмо пустили свакога ко је хтео да нас гази да над прегази и да очекујемо милост, морали бисмо да заборавимо целокупну нашу историју.

 

Дакле, газио нас је Јанош, па Фриц, па Хајнрих, па Ђовани, па Митке, а пре свих њих Сулејман. Не знам ко је, сем можда Ђованија, икада показао трунку милости према покореном становништву Србије. Нема га. 

 

Са друге стране, сваки Мика или Лаза, колико год црн био, никада није био ни близу границе коју су поставили горе поменути. У неким другим земљама, попут СССР, можда се овај аргумент некада и могао потезати, али у Србији апсолутно никада, јер су се скоро сви изређали и видели смо их, и ниједан наш, никада, није био ни приближно толико црн као сви завојевачи.

 

Е сад, може се измишљати топла вода, може се примењивати двомисао, може неко себе да убеђује у то да би пустио да му поробе и закољу породицу кад му једном дођу до кућног прага, ал то све не пије воду у реалном животу. А као што смо видели, имали смо прилике да проверимо све.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је сам наслов теме промашен...две племените особине су доведене у питање...наравно да су храброст и пожртвованост врлине, под каквим год околностима...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...