Jump to content

Величање страдања у војни - болест или врлина?

Оцени ову тему


Juanito

Препоручена порука

Да, оправдавам деловање против криминалаца итд. али не оправдавама злочине.

 

 

Naravno ne zlocine ali sama odbrana drzave i zakona slanjem policije i delovanjem policije na Kosmetru opravdavas zakljucujem iz tvog opravdavanja austrijskih zandara? Znaci drzava Srbija se ispravno ponasala i Milosevioc je ispravno odlucio da treba delovati protiv terorista na Kosmetu kao vek ranije austrijski zandari?

 

Nartavno zlocine ne opravdavamo ni u slucaju Srba ni u slucaju Austrijanaca ..

 

Ali ako je to delovanje drzave, za koje vidimo imas razumevanja u slucaju austrije, rezultiralo bombardovanjem Srbije kako mozes da za to okriovljujes Milosevica?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 265
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Naravno ne zlocine ali sama odbrana drzave i zakona slanjem policije i delovanjem policije na Kosmetru opravdavas zakljucujem iz tvog opravdavanja austrijskih zandara? Znaci drzava Srbija se ispravno ponasala i Milosevioc je ispravno odlucio da treba delovati protiv terorista na Kosmetu kao vek ranije austrijski zandari?

 

Nartavno zlocine ne opravdavamo ni u slucaju Srba ni u slucaju Austrijanaca ..

 

Ali ako je to delovanje drzave rezultiralo bombardovanjem srbije kako mozes da za to okriovljujes Milosevica?

 

Ајде да те замолим да не скрећемо тему...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hrabrost je kad te neko oplete motkom, a motka pukne na tri dela (prisustvovao, vido).

Pozrtvovanost je kad primis koplje u ledja (nista ne boli, jedva osetio), a spasao si celo selo.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_3EVzixU4OU

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је светски рат могао да се избегне је друго питање, али да је Србија имала мало мудрије вође није морала да буде епицентар и да народ толико страда. Ако је АУ и "пикирала" Србију, то је требало прихватити и направити неки договор са њима. Сачувати народ.

 

Није друго питање, апсолутно је неспорно да нисмо могли, не знам шта да смо радили. Можда смо ми данас мудрији од њих, не знам, за себе тврдим да нисам, али то је била једна од најумнијих генерација Срба која је постојала. Тешко да је постојало неко решење које нису укалкулисали.

 

Једини "договор" са АУ би био да нас окупирају, с тим што бисмо онда пристали на третман који смо имали од 1914. до 1918. Показали су врло јасно какав су "договор" имали у виду за те четири године. Онолико народа колико је било могуће у тим околностима, сачували су. Да ли је могло више и боље? Кад та генерација није успела, чисто сумњам да је могло.

 

Да ли би нас обасипали поклонима да им нисмо пружали отпор? Односно, да ли би у том случају они били неко други и понашали се као неко други? Увек постоји теоретска могућност, али сумњам да било при здравом разуму може да поверује у то.

 

Значи, то су биле "специјалне јединице жандармерије" - тј. јединице полиције, као ова жандармерија коју ми имамо данас - за које каже да су биле "активне од 1908. до 1918. године". И шта су они радили у време мира? Па исто као и свака полиција, јурили лопове, убице итд. Шта ради наша жандармерија?

 

Мало је дегутантно да оспораваш бројна зверства и смрти почињена над неким народом зарад "победе" у дискусији. Једна је ствар да не познајеш историју, али порицати доказане историјске злочине зарад терања неког ината већ иде у неку другу крајност. 

 

Иначе је чудно како се понекада супротности покажу исто наелектрисане. Тоталну исту причу као и ти данас прича и Добрица Ћосић. Не треба трошити речи на објашњавање ко је он и колико нас је укопао.

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мало је дегутантно да оспораваш бројна зверства и смрти почињена над неким народом зарад "победе" у дискусији.

 

Па ко бре "оспорава зверства"!?????

 

Па дајте људи... Чему овакво мајмунисање... Стварно нема смисла. Шта је циљ оваквог подметања?

 

Има вас неколико са којима не вреди да човек покушава да разговара нормално, од сада сте на игноре.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kolko njih ti je na ignore? Dodaj i mene ako vec nisam.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ко бре "оспорава зверства"!?????

Врати се и прочитај свој претходни пост. На текст о зверствима која су вршена у Босни од 1908. године, ти си почео да причаш о томе како су то биле регуларне полицијске јединице АУ и како су се бавиле редовним пословима и како није и није могло бити ратних зверстава. 

 

 

Значи, то су биле "специјалне јединице жандармерије" - тј. јединице полиције, као ова жандармерија коју ми имамо данас - за које каже да су биле "активне од 1908. до 1918. године". И шта су они радили у време мира? Па исто као и свака полиција, јурили лопове, убице итд. Шта ради наша жандармерија?   А онда мој саговорник наглашава да су чинили "ратне злочине" па то повезује са годином 1908. Па кад су они чинили ратне злочине? У рату. Кад је почео рат? 1914. Да није било рата да ли би они били у прилици да чине ратне злочине? Па не би. Исто као што су и неке наше (и хрватске, босанске, америчке, руске итд.) јединице у миру биле нормална војска и полиција, а у рату неки од њих подивљали и радили свашта чега се нормалан човек стиди.

Залепио сам га да не буде опет "нисам реко, мајке ми!".

 

Има вас неколико са којима не вреди да човек покушава да разговара нормално, од сада сте на игноре.

Ово ми је један од већих пораза у животу. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па једино ако не знаш сва слова па ниси прочитао то што си цитирао - лепо сам написао да су "чинили ратне злочине". Према томе нисам "оспоравао  зверства".

 

А пошто знаш сва слова, онда ти лепо брате размисли у чему је проблем...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па једино ако не знаш сва слова па ниси прочитао то што си цитирао - лепо сам написао да су "чинили ратне злочине". Према томе нисам "оспоравао  зверства".

 

А пошто знаш сва слова, онда ти лепо брате размисли у чему је проблем...

И шта су они радили у време мира? Па исто као и свака полиција, јурили лопове, убице итд. Шта ради наша жандармерија?   А онда мој саговорник наглашава да су чинили "ратне злочине" па то повезује са годином 1908. Па кад су они чинили ратне злочине? У рату. Кад је почео рат? 1914.

 

Или ја не знам сва слова, или ти поричеш да си написао да пре 1914. нису чинили злочине него су само јурили лопове, убице, итд. у време мира (причамо о јединицама које су за време мира у Босни, а након анексије Босне, вршили стравична зверства над српским народом). Не знам, могуће да нисам лепо схватио шта си хтео да кажеш, али ми не делује из овога што овде пише. 

 

Дакле, не знам јеси ли ти схватио поенту приче и поенту онога што је ту пејстовано - већ 1908. године, након што је АУ окупирала Босну, основане су јединице "жандармерије", које су вршиле стравичне злочине над Србима. У миру. Поента је била да нисмо имали чему да се надамо након окупације Србије од стране АУ када смо већ видели каква зверства дозвољавају над Србима у миру.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак и да је тако - а није - опет не можеш да кажеш да сам "оспоравао зверства". То је безобразлук.

 

Расправа је била само око периода када су се зверства дешавала, а не да ли су се десила.

 

 

И ту смо завршили, а ти размисли због чега ти се дешавају такве ствари. Братски савет.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не то није болест , али не мора увек да значи да је врлина јер исто то може да краси и нападача који су спремни да учине монструозне ствари. 

Изгледа да ми сваки пут кад почне нека тема треба да се прво договоримо шта коме који појам значи да не би смо долазили у ситуацију да се не разумемо.

Нападач који чини монструозан злочин, по мом скромном мишљењу, није у стању да буде ни храбар ни пожртвован. Бар не у чињењу тог злочина. Да ли је он храбар и пожртвован да заштити своје саучеснике у злочину, ич ме не занима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije tacno, jer tu osobu tad vodi i njome upravlja zloduh tj. demon.

 

Svasta.... nema potrebe umetati "supernaturalno" tamo gde ne postoji. 

Nisu demoni odgovorni za zla koja cine ljudi, osim ako tebi nije lakse da spavas nocu dok u to verujes. 

 

 

Какав колосални промашај...

Безумље брате... промисли шта си овде написао

 

Promisljam se ja za vas sto verujete da zlom koji covek cini - upravljaju demoni. Promisljam se da li je u pitanju pa umecete supernaturalno tamo gde mu nije mesto.

 

 Ljudksa priroda je pala, a ljudski odnosi su ekstremno komplikovani, vi ljudi sto gledate zlo crno-belo meni iskreno niste jasni.

 

 

Ja znam decka, koji je.. .tezak kriminalac, trenutno je u zatvoru za ubistvo. Kako je postao kriminalac? Tako sto su ga maltretirali, tukli, ponizavali. Postao je kriminalac tako sto je skupio hrabrosti i krenuo da im uzvraca. To je brale hrabrost, ma koliko god vi tu ubacali neke zle duhove i slichne gluposti.  Ustvari siguran sam da nije postao kriminalac, danas bi bio mrtav posle takvog sukobljenja.

 

Stvari uopste nisu crno bele, samo je ljduska priroda em pala(gresna) em previse komplikovana.

E sad - zasto vi patite od nekog sindroma da uproscavate takve stvari, i da ih posmatarate crno belo... ja ne znam. Al da je lik hrabar.. hrabar je... nema svako herca da uzvrati zlu... njega je to nazalost odvelo previse na pogresnu stranu... 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чак и да је тако - а није - опет не можеш да кажеш да сам "оспоравао зверства". То је безобразлук.

 

И шта су они радили у време мира? Па исто као и свака полиција, јурили лопове, убице итд. Шта ради наша жандармерија?

 

Ти сад види шта си рекао ту. Мени се чини оспоравање зверстава тиме што си их изједначио са сваком другом полицијом.

 

И ту смо завршили, а ти размисли због чега ти се дешавају такве ствари. Братски савет.

Хвала на савету, али ми се такве ствари не дешавају, сем када свесно уђем у такве ствари, без размишљања о томе да ли ће неко да прекине комуникацију са мном, јер сматрам неке ствари далеко важнијим од односа било кога према мени.

 

Ти размисли зашто сам ушао у ту врсту комуникације са тобом, на овај начин, и ишао до краја, у вези баш ове теме. Братски савет. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наслов теме је поставио модератор Кеноби пошто је поделио једну другу тему.

У том случају би требао да напоменеш Кенобију да нагласи зашто отвара тему у којој је твоја порука на првом месту или бар да да објашњење да ниси ти тај који је започео причу. У пасуљ не умем да гледам, а што се тиче дискусије и коментара, можда би било добро да избегнеш рекламирање и да ми се обратиш лично ако постоји неки проблем у комуникацији а не да оптерећујемо све нашим порукама.

На крају крајева, опција игнорисања је увек ту, мене је спасила многих напорних људи и сви смо и даље живи и здрави, никоме ништа не недостаје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...