Jump to content

КОНАЧНО истина о Србији на РТС-у! - ДВЕРИ СРПСКЕ

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 655
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ti ustvari imaš oko 18 god. Zar ne?

 

Pravoslavlje je samo jedno i ne pripada grcima - pripada svima. Baš zbog toga što se radi o Pravoslavlju, Srbi imaju veliku ulogu i odgovornost.

Ne nisi me uopšte razumeo, ja sam govorio o potpuno drugoj stvari. Unutar Pravoslavlja postoje dva tabora jedan se zove slovenski i proruski je, a drugi Jelinski koji je bliži Carigradu, SPC je jedina slovenska crkva koja je u grčkom , carigradskom taboru. Dok je slovenski -proruski tabor za jačanje nacionalne crkve i protiv ikumenizma, grčka struja u kojoj je i naša crkva je za ikumenizam i obnovu sveopšte crkve ali na ravnopravnim osnovama.

 

Nisam rekao da pripada Grcima ali zna se koja je Majka svih crkava.

 

oko godina..nemam komentar.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada sam bio na njihovom sajtu njihov logo su srca jedno u drugom, nisam video taj "stilizovani kukasti krst"

ma to željko zeza to su ovi iz treće srbije računovođe, što im se s osladila vlast pa se slizali za sns-om u novom sadu, vidiš da su se krampa uvatili gori su od one tadićeve krave muzare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта. Па испаде да левит и свештеник у Јеванђеској причи, да су помогли оном јадном човјеку упалом међу разбојнике, не би били човјекољубиви него националисти..

Мада сам убеђен да си реплицирао Кордуну,сад си горе поменуо да је то упућено мени???!!!

 

Одакле ти идеја и како си закључио ,да бих ја помислио да су то националисти?

 

Али ајде,да ћу вам један свежији пример ...Знамо сви за оног дечка из Требиња (извините заборавих име)...

 

Кога је он бранио и од кога је страдао?

Ево да  вас подсетим...бранио је ближњег свог, муслимана ,а страдао од србенди и то оних који тако лупетају и куну се у српство,косово,обилиће,и слични репертоар националног фолклора...

 

И сад, какве има везе национална припадност, идентитет, култура или било шта друго што везује једну нацију ,са чињењем добрих дела и то оних највећих пред Богом,где се живот даје за другог?!

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne idite na sajt Dveri sad sam bio nisam znao da imaju sajt, kakve oni stvari pišu da čoveku pozli, pozivaju na linč izdajnika, imaju starešinstva o Bože u kom veku li žive ti ljudi, preteruju malo :(

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада сам убеђен да си реплицирао Кордуну,сад си горе поменуо да је то упућено мени???!!!

 

Одакле ти идеја и како си закључио ,да бих ја помислио да су то националисти?

 

Али ајде,да ћу вам један свежији пример ...Знамо сви за оног дечка из Требиња (извините заборавих име)...

 

Кога је он бранио и од кога је страдао?

Ево да  вас подсетим...бранио је ближњег свог, муслимана ,а страдао од србенди и то оних који тако лупетају и куну се у српство,косово,обилиће,и слични репертоар националног фолклора...

 

И сад, какве има везе национална припадност, идентитет, култура или било шта друго што везује једну нацију ,са чињењем добрих дела и то оних највећих пред Богом,где се живот даје за другог?!

a što s itakav, jeste i taj musliman  mu je bio bližnji, ali šta to mijenja, ja sam govorio sta je izvor patriotizmu , to je čovjekoljublje, ljubav prema bližnjem, ako niej ajde mi kaži šta mu je izvor ? i još nije čovjekoljublje samo izvor patriotizma nego egzistira i mimo njega i to nekad u vrlo jakom obliku, taj primjer sa muslimanom je upravo to, ne znam šta je sporno tu, zasto bi jedno drugo iskljucivalo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

razmišljam da odem na neki njiho skup da vidim to izbliza, za prošle izbore me drugar zove ajde na skup SRS  ako smeš ja ludak odem i tamo u gomili me iz z...cije nazove "gde si ustašo ovo je moj drugar evrofanatik" e kad nisam umro zbog te glupe šale sreća pustili su pesmu onu o četnicima pa sam da bih se izvadio upotrebio svoj sjajan glas i pevao "bacajte bombe četnici..od ove naše pobede radja se...sunce istine " to mi nije bilo teško  :))

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kordun, on 10 Mar 2014 - 20:11, каже:snapback.png

onda dobro meni se ucinilo da ti smeta...

patriotizam ima veliko uporište u hrišćanstvu, ljubav prema bližnjem, posebno ako sa njime prođeš kroz zajedničke muke nastaje veza jača od čelika, to ti je ta ljubav prema bližnjem, jedn od temelja hrišćanstva

Мислим да су појмови патриотизам и национализам о коме сам ја говорио различите ствари,а ли у сваком случају си 100% погрешио, јер љубав према ближњем уопште није одређен нацијом, ни местом становања , већ само "обичним" човекољубљем, а еванђељска прича о добром самараћанину је више него очигледан пример,колико ниси у праву...

На ову Вашу коресподенцију  сам одговарао, а Ти си поменуо причу О милостивом Самарјанину, а ја сам покушао да је видим из другачије перспективе :pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

razmišljam da odem na neki njiho skup da vidim to izbliza, za prošle izbore me drugar zove ajde na skup SRS  ako smeš ja ludak odem i tamo u gomili me iz z...cije nazove "gde si ustašo ovo je moj drugar evrofanatik" e kad nisam umro zbog te glupe šale sreća pustili su pesmu onu o četnicima pa sam da bih se izvadio upotrebio svoj sjajan glas i pevao "bacajte bombe četnici..od ove naše pobede radja se...sunce istine " to mi nije bilo teško  :))

hahhaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a što s itakav, jeste i taj musliman  mu je bio bližnji, ali šta to mijenja, ja sam govorio sta je izvor patriotizmu , to je čovjekoljublje, ljubav prema bližnjem, ako niej ajde mi kaži šta mu je izvor ? i još nije čovjekoljublje samo izvor patriotizma nego egzistira i mimo njega i to nekad u vrlo jakom obliku, taj primjer sa muslimanom je upravo to, ne znam šta je sporno tu, zasto bi jedno drugo iskljucivalo

Заправо мислио сам ово да кажем..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sada sam bio na njihovom sajtu njihov logo su srca jedno u drugom, nisam video taj "stilizovani kukasti krst"

https://www.google.rs/search?q=%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%B0+%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0&newwindow=1&client=firefox-a&hs=NE9&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=piseU8TRD4a0tAaNjIHQBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=598

 

Овде нашао.

 

Како си ти у овоме видео кукасти крст леба ти?

 

Ја сам видео Андрејин крст а ти кукасти. Изгледа свако види оно што жели, тј. чега му срце пуно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

На ову Вашу коресподенцију  сам одговарао, а Ти си поменуо причу О милостивом Самарјанину, а ја сам покушао да је видим из другачије перспективе :pivo:

 

ma to on brate želi da razvije teoriju kako ljubav jedna drugu ponistava, znaci patriotizam kao ljubav bi po njemu trebala da uništava ljubav prema dobrom covijeku muslimanu ili slicno nesto, ali to nema veze sa zivotom... ali njemu to logički tako izgleda zato sto on misli da je patriotizam nesto slično šovinizmu da ne dozvoljava mogucnost i drugim ljubavima ili šta ja znam, on najbolje zna

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.google.rs/search?q=%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%9B%D0%B0+%D1%81%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0&newwindow=1&client=firefox-a&hs=NE9&rls=org.mozilla:en-US:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=piseU8TRD4a0tAaNjIHQBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=598

 

Овде нашао.

 

Како си ти у овоме видео кукасти крст леба ти?

 

Ја сам видео Андрејин крст а ти кукасти. Изгледа свако види оно што жели, тј. чега му срце пуно.

U prevedenom ja volim fašiste to si želeo da kažeš...e mislim stvarno nema potrebe za tim.

NEKA BES I GORČINA UTIHNU , TAMO GDE JE NEMA , NEKA ZAVLADA HARMONIJA, BUDIMO U MIRU SVI

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мада сам убеђен да си реплицирао Кордуну,сад си горе поменуо да је то упућено мени???!!!

 

Одакле ти идеја и како си закључио ,да бих ја помислио да су то националисти?

 

Али ајде,да ћу вам један свежији пример ...Знамо сви за оног дечка из Требиња (извините заборавих име)...

 

Кога је он бранио и од кога је страдао?

Ево да  вас подсетим...бранио је ближњег свог, муслимана ,а страдао од србенди и то оних који тако лупетају и куну се у српство,косово,обилиће,и слични репертоар националног фолклора...

 

И сад, какве има везе национална припадност, идентитет, култура или било шта друго што везује једну нацију ,са чињењем добрих дела и то оних највећих пред Богом,где се живот даје за другог?!

Не знаш ни како се зове ''дечко из Требиња'', али си поверовао у целу причу.

Има та прича и другу страну:

http://www.6yka.com/novost/35550/trebinjska-boracka-organizacija-poziva-na-bojkot-filma-o-srdanu-aleksicu

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:323533-opasnost-od-iskrivljene-istine

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...