Jump to content

Пастирски однос Православне Цркве према особама са хомосексуалним склоностима


Препоручена порука

Na ovo samo imam da kazem: LOL.   :D

Не знам шта тиме хоћеш да кажеш, али пријатељу мој и у физичкој науци постоје ствари као што су електрони и нико их не пориче зато што их није видео јер када се ухватиш за електрични вод од 220 волти брзо спознаш да постоје. :)

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Не знам шта тиме хоћеш да кажеш, али пријатељу мој и у физичкој науци постоје ствари као што су електрони и нико их не пориче зато што их није видео јер када се ухватиш за електрични вод од 220 волти брзо спознаш да постоје.

Sem sto je postojanje elektrona eksperimentalno dokazivo i nece se dogoditi da pod istim okolnostima dobijes drugacije rezultate, u zavisnosti od subjektivnih uverenja pojedinca. A kod homoseksualnosti je stvar potpuno drugacija: ti mislis da je greh (kao i svetitelji), ja mislim da nije. Iskustvo svetitelja govori da to razara licnost (sta god to znacilo), iskustvo mnogih drugih govori da to nije tako. Imas primera homoseksualaca koji nisu imali uspesne veze i brakove, imas i onih koji jesu. 

 

Kako god okrenes, porediti svakodnevna subjektivna iskustva ljudi sa naucnim metodom, je sve samo ne smisleno. 

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sem sto je postojanje elektrona eksperimentalno dokazivo i nece se dogoditi da pod istim okolnostima dobijes drugacije rezultate, u zavisnosti od subjektivnih uverenja pojedinca. A kod homoseksualnosti je stvar potpuno drugacija: ti mislis da je greh (kao i svetitelji), ja mislim da nije. Iskustvo svetitelja govori da to razara licnost (sta god to znacilo), iskustvo mnogih drugih govori da to nije tako. Imas primera homoseksualaca koji nisu imali uspesne veze i brakove, imas i onih koji jesu. 

 

Kako god okrenes, porediti svakodnevna subjektivna iskustva ljudi sa naucnim metodom, je sve samo ne smisleno. 

Па ти се онда ухвати за "електрични вод" а "електроне" т.ј. демоне упознаћеш накнадно. Какав ће ти бити субјективни доживљај вероватно ћеш знати само ти. Има препун свет твојих истомишљеника и "научника" и "лекара". Што онда хоћеш да полемишеш са људима који одбацују и те научнике и лекаре и свој разум када је православна вера у питању? Ја верујем да је онако као сам писао а ти можеш да верујеш како хоћеш. Да сам хтео да причам о тим теоријама учествовао би на ЛГБТ форумима. Овако мислим да је што се тиче православља све речено а нека свако живи како хоће. Бог никога не присиљава, Он само све позива на гозбу. Ко се одазове, одазове.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПиП, исто тако све остале религије света имају своје "научнике" које ти одбацујеш. Електрони иако су невидљиви, могу се доказати, док се ствари везане за то у шта ти верујеш не могу. Е сад је ствар што ти верујеш, не знам како онда замишљаш да се води дискусија ако свако верује у своје и онда се гађамо својим уверењима. Ако већ тврдиш нешто, образложи то, а не да ти аргумент буде "верујем да је тако и тачка".

П.С. нема љутње :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПиП, исто тако све остале религије света имају своје "научнике" које ти одбацујеш. Електрони иако су невидљиви, могу се доказати, док се ствари везане за то у шта ти верујеш не могу. Е сад је ствар што ти верујеш, не знам како онда замишљаш да се води дискусија ако свако верује у своје и онда се гађамо својим уверењима. Ако већ тврдиш нешто, образложи то, а не да ти аргумент буде "верујем да је тако и тачка".

П.С. нема љутње :)

Ма која љутња. Хришћанство које је изворно сачувано у Православљу није на крају крајева религија већ само откровење Божје. Ко је о Богу и његовим законима могао да каже више од Њега самог. Са друге стране писао сам ја доста са образложењима, и не само ја, на овој теми а "петар м" стално врти у круг једну те исту ствар. Њему није доказ то што је хомосексуалнос гледана у људској заједници бесмислена, бесплодна. Што ту нема истинског учествовања у ланцу човечанства. Нема одговорности према прецима и потомцима. Није му доказ проблем савести који исповедају многи хомосексуалци без обзира којој религији припадају. Шта их нагони на то? Није му доказ што је хомосексуални сексуални чин два мушкарца одвратан мешајући семе живота са фекалијама и још много таквих ствари није му доказ да то не може да буде нормално. Шта онда више рећи некоме ко говори да је све то исто. Као када би рекли да је инвалидитет, или рак, или шизофренија исто здравље као и код човека који нема ни један од ових проблема. Шта да му кажем. Цела природа је заснована на двополноси и може да опстане само на двополности а он тражи доказе. Видиш ли можда да је проблем у томе што данашње полудело друштво тражи да се нормалност доказује.

Истину је рекао Свети Антоније Велики:

 

”Доћи ће једном време и људи ће постати болесни. Када виде онога ко није подвргнут општој болести, устаће на њега говорећи: ти си најболеснији, јер ниси као ми.

 

То је проблем савременог друштва а не докази.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Зашто толико оптерећујеш ову тему ако је реч о верујућима? Од атеисте се не тражи ништа.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма која љутња. Хришћанство које је изворно сачувано у Православљу није на крају крајева религија већ само откровење Божје. Ко је о Богу и његовим законима могао да каже више од Њега самог. Са друге стране писао сам ја доста са образложењима, и не само ја, на овој теми а "петар м" стално врти у круг једну те исту ствар. Њему није доказ то што је хомосексуалнос гледана у људској заједници бесмислена, бесплодна. Што ту нема истинског учествовања у ланцу човечанства. Нема одговорности према прецима и потомцима. Није му доказ проблем савести који исповедају многи хомосексуалци без обзира којој религији припадају. Шта их нагони на то? Није му доказ што је хомосексуални сексуални чин два мушкарца одвратан мешајући семе живота са фекалијама и још много таквих ствари није му доказ да то не може да буде нормално. Шта онда више рећи некоме ко говори да је све то исто. Као када би рекли да је инвалидитет, или рак, или шизофренија исто здравље као и код човека који нема ни један од ових проблема. Шта да му кажем. Цела природа је заснована на двополноси и може да опстане само на двополности а он тражи доказе. Видиш ли можда да је проблем у томе што данашње полудело друштво тражи да се нормалност доказује.

 

Па зато што и није доказ, јер том логиком ти је грех све што радиш а нема плода. Нпр гледаш неки филм то је бесмислено јер је само за твоју забаву, бесплодно је, нема истинског учествовања у ланцу човечанства, нема потомака. А ако се позиваш на то да неки хомосексуалац сигурно неће имати деце па је то проблем, како онда нису проблем стрејт људи који не могу да имају децу? Или зашто су нпр проблем бисексуалци, ето они могу имати потомке. А што се тиче мешање семена живота са фекалијама, колико сам упућен постоји нешто што се зове клистрација, а колико год то нама одвратно било, тако су вероватно хомосексуалцима одвратне женске гениталије и мешање семена живота са њима... извињавам се ако сам мало прекорачио границу вулгарности...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста, нису проблем хомосексуалци. То су људи од крви меса, са својим врлинама и манама, као и сви ми. Проблем су ови "апологети", "научници", "позитивисти" који за шта год се ухвате обесмишљавају и стављају тачку на сваку даљу словесну дискусију. Ево, сада већ улазимо у глупости око вредновања научног метода, мерења истине, става, провере... Петре, заборављаш да је од научног метода и науке ипак већа истина. Питај г. Ћирковића да ти то мало објасни. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@,

 

Зашто толико оптерећујеш ову тему ако је реч о верујућима? Од атеисте се не тражи ништа.

To ne znaci da mi nije interesantno da raspravljam o veri. U ovom konkretnom slucaju, zanima me je l' ima nesto vise osim "U Bibliji pise da je homoseksualnost greh"...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Петар, иначе, у току седмице пролази различите фазе - од ватреног верника који само што није уписао студије теологије до атеисте (са разним фазама између ове две крајности). Еј, Петре, Петре... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To ne znaci da mi nije interesantno da raspravljam o veri. U ovom konkretnom slucaju, zanima me je l' ima nesto vise osim "U Bibliji pise da je homoseksualnost greh"...

Muželožništvo jeste smrtni greh, u tome nema dvojbe...Pokajanje, iskreno i askeza koja vodi odvajanju čoveka od takvog ponašanja, svakako da nisu greh i Bog će takvo ponašanje, siguran sam, adekvatno ceniti...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па зато што и није доказ, јер том логиком ти је грех све што радиш а нема плода. Нпр гледаш неки филм то је бесмислено јер је само за твоју забаву, бесплодно је, нема истинског учествовања у ланцу човечанства, нема потомака. А ако се позиваш на то да неки хомосексуалац сигурно неће имати деце па је то проблем, како онда нису проблем стрејт људи који не могу да имају децу? Или зашто су нпр проблем бисексуалци, ето они могу имати потомке. А што се тиче мешање семена живота са фекалијама, колико сам упућен постоји нешто што се зове клистрација, а колико год то нама одвратно било, тако су вероватно хомосексуалцима одвратне женске гениталије и мешање семена живота са њима... извињавам се ако сам мало прекорачио границу вулгарности...

Јесте ли ти и "петар м" уопште различите личности или сте се договорили да мене мало возате. Овако испадо луд што се уопште расправљам са вама. Лако је клистирати "доле", али "клистирати" срце од духовних фекалија испада да је много теже.

И да подсетим брат који је отворио тему размишља другачије, а вас двојица својом причом дошли да му кажете како је луд што тако мисли.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U ovom konkretnom slucaju, zanima me je l' ima nesto vise osim "U Bibliji pise da je homoseksualnost greh"...

 

Црква, Библија, Предање... За верујућег човека није потребно нити постоји ништа више, када су у питању одговори на питања о животу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јесте ли ти и "петар м" уопште различите личности или сте се договорили да мене мало возате. Овако испадо луд што се уопште расправљам са вама. Лако је клистирати "доле", али "клистирати" срце од духовних фекалија испада да је много теже.

И да подсетим брат који је отворио тему размишља другачије, а вас двојица својом причом дошли да му кажете како је луд што тако мисли.

možda bi da ga vrate u glib... :.mislise.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...