Jump to content

Пастирски однос Православне Цркве према особама са хомосексуалним склоностима


Препоручена порука

A što ne tražiš drugu? Onu oslobodjenu od prvog greha u kojoj Hristos Caruje?

Nije Petar vise vernik. :)

Bez brige, vracam se ja za par meseci ponovo. :D

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 Ok. Ti svoja uverenja zasnivaj na teoriji koju si naucio napamet, ja cu svoja na zivotu. 

Сада си рекао исто као када би хтели да градимо хидроцентралу а све научнике попут Тесле и литературу по том питању одбацили па ајмо све испочетка да испитујемо од закона електрицитета па на даље.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта мислиш ко више осећа и цени слободу: Роб који се ослободи ропства или онај који ни не зна да постоји ропство? Светитељи доказују да си у заблуди око добијања те битке. Човек се труди а Бог дарује победу и онда тој радости и љубави нема краја.

Dovoljno je da uslišiš poziv Ličnosti Boga Živoga, posle kad blagodaćom Njegovom budeš učesnik u Božjim energijama sve samo od sebe ide tvoje je da veruješ i da delaš...jedno bez drugog ne može.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nije slobodan od datosti. Sam je rekao da je to i dalje u njemu, tj. da ga i dalje privlace samo muskarci, al' da je ta osecanja potisnuo i ugusio askezom. Sloboda bi bila kad bi mogao da promeni ono sto oseca. Van toga, sloboda se svodi samo na pokusaj odbacivanja i pobedjivanja prirode, na bitku koju ne mozes da dobijes. 

По мени то није датост већ стечено , али је за сваку похвалу и дивљење што је то отворено признао .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Честитам брате на огромној храбрости, и борби над самим собом. То што си поделио причу са нама јесте корисно за све нас, али твоја посвећеност и твоја борба и наравно твоја љубав према Христу заиста јесту ствари које инспиришу и узвикују да ништа није не могуће.

Реченица НЕ БОЈ СЕ САМО ВЕРУЈ!!!!! у твом случају заиста живи и дише . Истрај у тој борби, није узалуд.

8086.gif :good2: 8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада си рекао исто као када би хтели да градимо хидроцентралу а све научнике попут Тесле и литературу по том питању одбацили па ајмо све испочетка да испитујемо од закона електрицитета па на даље.

Nisam. Jer sam u ovom slucaju pod "teorijom" podrazumevao ucenja koja je sastavio ko zna ko i ko zna sa kolikim znanjem, dok nam zivot govori nesto drugo, ali ti uporno stajes iza te teorije i odbijas da prihvatis da ljubav medju dva momka ili dve devojke moze biti jednaka onoj ljubavi koju osecaju momak i devojka.  

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dovoljno je da uslišiš poziv Ličnosti Boga Živoga, posle kad blagodaćom Njegovom budeš učesnik u Božjim energijama sve samo od sebe ide tvoje je da veruješ i da delaš...jedno bez drugog ne može.

 

Трудом се показује слободна воља, тако да треба и труда јер уста Истинитога рекоше:

 

"А од времена Јована Крститеља до сада Царство небеско с напором се осваја, и подвижници га задобијају."

 

(Мт. 11,12)

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мени то није датост већ стечено , али је за сваку похвалу и дивљење што је то отворено признао .

Neka je i steceno, nije se toga oslobodio. Ne moze da promeni svoju seksualnu orijentaciju.  

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljubav medju dva momka ili dve devojke moze biti jednaka onoj ljubavi koju osecaju momak i devojka.  

 

Kako sad jednaka? Žena voli Ženu,muškarac voli ženu,muškarac voli muškarca? Šta je tu jednako? Ne poznaješ telesnu ljubav? 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Трудом се показује слободна воља, тако да треба и труда јер уста Истинитога рекоше:

 

"А од времена Јована Крститеља до сада Царство небеско с напором се осваја, и подвижници га задобијају."

 

(Мт. 11,12)

Čitaj ono moje delaš = trud. A sam od sebe ne možeš delati niti truditi se bez Božje energije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam. Jer sam u ovom slucaju pod "teorijom" podrazumevao ucenja koja je sastavio ko zna ko i ko zna sa kolikim znanjem, dok nam zivot govori nesto drugo, ali ti uporno stajes iza te teorije i odbijas da prihvatis da ljubav medju dva momka ili dve devojke moze biti jednaka onoj ljubavi koju osecaju momak i devojka.  

Није сатавио било ко него "научници" (светитељи) са поља духовности. Искуством, опитима и фактима као и у било којој научној грани што се испитује.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitaj ono moje delaš = trud. A sam od sebe ne možeš delati niti truditi se bez Božje energije.

Слажем се само што некога може да наведе да треба само да се препусти и Бог ће све уредити. Пишем ово зато што на жалост знам и таквих верника који то погрешно тумаче. И блудни син је прво морао да "дође себи" да се освести, па да крене према Оцу па тек онда Отац изађе у сусрет њему и даје му и више него што је очекивао.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu se oni prepustili Bogu,  zato što,  mora sveća (svetlost) biti uvek puna,  ono što ti se prenosi verom tvoje je i da drugom daruješ,  tek tada je tama izašla na svetlost i Bogu je ugodna.

 

Prepustiti se Bogu najmanje znači da ne delaš, prepustiti se moraš kao što drvo života ima plodove a ne samo koren.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није сатавио било ко него "научници" (светитељи) са поља духовности. Искуством, опитима и фактима као и у било којој научној грани што се испитује.

Na ovo samo imam da kazem: LOL.  :D

  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisu se oni prepustili Bogu zato što mora sveća (svetlost) biti uvek puna i ono što ti se prenosi verom tvoje je i da drugom daruješ tek tada je tama izašla na svetlost i Bogu je ugodna.

 

Prepustiti se Bogu najmanje znači da ne delaš, prepustiti se moraš kao što drvo života ima plodove a ne samo koren.

Е видиш то је проблем овог начина комуникације. Да сада причамо очи у очи брзо би се разумели. Мислио сам препусте се својој грешној природи слично нешто као што "петар м" пише у својим постовима. Одбацују могућност да победе грех, на то препуштање сам мислио а не на препуштање својих немоћи Богу уз труд који можемо да чинимо. Да променимо сами природу не можемо али да признамо да је нешто грех, да се уздржавамо, молимо итд. то можемо. На ту делатност сам ја мислио када сам писао труд.

У сваком случају мислим да причамо о истом само је мало проблем комуникације.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...