Jump to content

Пастирски однос Православне Цркве према особама са хомосексуалним склоностима


Препоручена порука

вл.Василија Качавенде.

 

Ovaj doticni episkop je slika i prilika SPC.

 

U pogledu teme, sta cemo sa tim da neko ko je gay, ima potrebu za Bogom, kuzi da je istopolni snosaj greh i jedino oseca privlacnost prema osobama istog pola ali, prokletsva, monaski zivot ga ne privlaci??!! Zasto mora da bude monah?! Sve ste vi ovde lepo skacili, ali nije svako niti zeli svako u manastir. Nekom ko prevrce snajke ko lud svi govore zeni se. A sta biste rekli gay-u?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мене су иначе линчовали за овај текст. 

 

Стварно не могу да разумем шта овде може да буде спорно за било кога... 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда у свој овој причи недостаје један моменат.. а можда и не недостаје него сам ја превидео .. Да се потсетимо само да као што је свако позван на Светост тако је и свакоме могуће д абуде најгрешнији па ако ћемо хомосексуалност изједначавати  са ''грешношћу'' онда је хетеросексуалност то пре ње,  просто што је , ајде , ем старија ем чешћа... 

 

Хомосексуалност није ''већи грех'' од хетеросексуалности .. али је опаснији ..тежи .. и као такав јачи је и у смислу обмане о некој својој величанствености, посебности.. па ако хоћете и погубности и непобедивости .. 

 

Да се вратим на ''моменат'' о коме сам и почео у овом посту .. Тај моменат је да хомосексуалац .., геј, како мушки тако и женски може бити свако... Начини ''постајања'' су само различити, и најчешће су условљени околностима ..које су пак опет условљене другим личностима и околностима из којих они потичу :) Дакле као што и коцка и алкохолизам и наркоманија блуд (ова чешћа и уобичајенија) постоји у сваком од нас (и чека прави час), тако и хомосексуализам.. Познато је да под различитим околностима потпуно ''стрејт'' особе пбивају хомосексуалци док трају дате околности.. (затвори, војска, бродови..) тзв. ''ситуациони хомосексуализам'' ..

 

Има тога у том смислу још јако пуно али ајде и ово је доста...

  • Волим 1

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да у једном делу свог излагања ниси у праву... Пракса је показала десетинама пута да услови и околности нису "окидач", као што је и насупротила исто... Ипак, не бих судио и вршио тријажу... Ти брате, како год...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не ради се о ''окидачу'' ... Или не бар у буквалном смислу ''окидача''. Мало си то тенденциозно ''исчитао''.  Него је просто то ''тег на тасу'' који иде у корист постојања хомосексуалног ''понашања'' код сваке особе на овом свету ... 

 

Заиста свако може бити хомосексзуалац. Толико је велика људска ''слобода'' тј дубока моћ човекове злоупотребе исте...

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види друже. Ја сам био услован и рекао да "мислим"... Ти си закључио и кажеш да сам тендециозно читао... Ето, ја сам био 4 године у војсци и таквога чега није било... А били смо слободни... И шта сад?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад кажем 4 године, мислим на школу-академију у цугу, сви заједно-мушки четири године у интернату

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погрешно ме разумеш :) А управо није нико ништа супротно доказао .. ово су ствари из Уџбеника оних озбиљних из Медицинске сексологије која је наравно грана Психијатрије..

Као што нису сви у затвору брате мој мили имали хомосексуално искуство .. него одређени проценат.. Али је тај њихов хомосексуализам  исчезавао после напуштања затвора ..и то је доказано потпуно и као такво је учло у уџбенике медицинског факултета.. али то је само мали мали део приче..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

'ситуациони хомосексуализам
хомосексуализам исчезавао

 

 

У овоме је разлика између затвореника и мене.

  • Волим 1

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Погрешно ме разумеш :) А управо није нико ништа супротно доказао .. ово су ствари из Уџбеника оних озбиљних из Медицинске сексологије која је наравно грана Психијатрије..

Као што нису сви у затвору брате мој мили имали хомосексуално искуство .. него одређени проценат.. Али је тај њихов хомосексуализам  исчезавао после напуштања затвора ..и то је доказано потпуно и као такво је учло у уџбенике медицинског факултета.. али то је само мали мали део приче..

 

Vjerovatno je bilo ljudi koji su proveli svoj zivot kao pastiri, sa zivotinjama, a nisu imali nekog partnera pa im je nadoslo da svoju seksualnu energiju potrose na one "najblize". Vjerovatno ima ljudi koji takodjer usljed nedostatka kontakta sa polom koji ih privlaci zapali u neku vrstu perverzije itd...ali njih u osnovi i dalje privlaci suprotan pol. 

 

Dok ovdje, i po pitanju brata panareta koji svedoci svoje iskustvo koje govori da postoje ljudi koji nikad nisu imali privlacnost ka suprotnom vec ka istom polu. Ovakvi ljudi ne mogu da promjene svoju seksualnost do isceznuca, vec mogu samo da je potisnu strogom askezom i necovjecnim odricanjem. Ova cinjenica se uvijek zanemaruje, a ne mali broj njih ce spremno izjaviti kako su ovi ljudi bolesni zbog ovoga, ne samo u fizickom vec i u duhovnom smislu, sto je naravno notorna glupost neuke mase. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И сад си опет у неком позитивистичко-атеистичком фазону? :) Значи, у фебруару ако Бог да, можемо да очекујемо опет и опет  један квалитетан теолошки приступ стварности. :)

Perica se na drugom forumu izjasnio kao ateista, pisao da u homoseksualnosti nema nista lose a sv. Jovana Zlatoustog nazvao glupakom.

Ne znam koliko je uopste ozbiljno sa njim diskutovati.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У овоме је разлика између затвореника и мене.

Ma da ali zaboravljaš da svi koji robujemo strastima smo zatvorenici.

 

Recimo ranije nije bilo problem meni ući u odnos ali posle kad sam  svoj život posvetio nekom smislu ja sam se osećao prazan posle odnosa(bezbračnog) a na molitvi poprilično grešan. A to su lanci moj brate lanci.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Perica se na drugom forumu izjasnio kao ateista, pisao da u homoseksualnosti nema nista lose a sv. Jovana Zlatoustog nazvao glupakom.

Ne znam koliko je uopste ozbiljno sa njim diskutovati.

 

Па добро, хоће то код њега. :) Зелена воћка, што би се рекло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...