Jump to content

Да ли дјеца бивају кажњена због гријеха својих родитеља?


Препоручена порука

 Po cemu je to ocito?

По много чему. Овде је @Number15648 поставио једно од мисионарских писама Св. Владике Николаја, где је лепо објашњено шта Бог каже о томе. Иако је то довољно, ево и мало примера из свакодневног живота. Иста правила важе за физичко, као и за духоно здравље. Пошто се говори о деци, знамо да има неодговорних трудница које ''не могу без цигарета'', па преко дуванског дима трују своје дете, а после им је Бог крив кад се закомпликује трудноћа. Кад се породи, опет наставља да пуши, јер ''ништа то не смета детету'', а уствари јадна беба путем дојења се опет трује, а Мајка се чуди одакле ти грчеви у стомаку, слаб имунитет и сл. То важи и за мушкарце који својим нездравим животом (алкохолисање, пушење...) преносе својој деци лошу генетску структуру. Хоћу да кажем да смо сви, осим за себе, одговорни и за своју децу. Родитељи кажњавају своју децу, а не Бог. Он нам је дао слободну вољу, а наше је да бирамо. Ако изаберемо здрав духовни и физички живот, биће добро и нама и нашој деци. У супротном, зна се...     

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 224
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

По много чему. Овде је @Number15648 поставио једно од мисионарских писама Св. Владике Николаја, где је лепо објашњено шта Бог каже о томе. Иако је то довољно, ево и мало примера из свакодневног живота. Иста правила важе за физичко, као и за духоно здравље. Пошто се говори о деци, знамо да има неодговорних трудница које ''не могу без цигарета'', па преко дуванског дима трују своје дете, а после им је Бог крив кад се закомпликује трудноћа. Кад се породи, опет наставља да пуши, јер ''ништа то не смета детету'', а уствари јадна беба путем дојења се опет трује, а Мајка се чуди одакле ти грчеви у стомаку, слаб имунитет и сл. То важи и за мушкарце који својим нездравим животом (алкохолисање, пушење...) преносе својој деци лошу генетску структуру. Хоћу да кажем да смо сви, осим за себе, одговорни и за своју децу. Родитељи кажњавају своју децу, а не Бог. Он нам је дао слободну вољу, а наше је да бирамо. Ако изаберемо здрав духовни и физички живот, биће добро и нама и нашој деци. У супротном, зна се...     

 

 

 

Ovo sto si opisao nema nikakve veze sa kaznjavanjem. To je cisti slepi biohemijski proces i posledice biohemije, biofizike i mehanike ne mogu biti smatrani kao bilo kakvo kaznjavanje. Time obesmisljavas jezik i upotrebu reci i od neke smislene komunikacije nece biti ni traga ni glasa.

 

Kazniti moze samo licnost, svesnim postupcima za neka konkretna (ne)dela. To je glagol kaznjavati a takav primer nisi naveo a jos manje ukazao na neku ocitos.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам зашто људи и даље гледају на Бога као неког ко осуђује и кажњава и ко ће децу казнити ако су им родитељи у греху?! По чему је то очигледно и како сте дошли до закључка да је то правило? Значи ако дете живи у вери и ако поштује заповести Божије, а ако су му родитељи живели у греху, њега ће Бог и даље да кажњава.... Не разумем одакле таква тумачења и схватања! Бог је љубав, он је ту да буде наша нада и вера. Свако се може исправити и кренути правим путем.

Скроз погрешна поставка. Људи не гледају на Бога као неког ко осуђује и кажњава. То, бар овде, нико није рекао. Децу кажњавају родитељи који нису изабрали оно што им Бог нуди, већ живе у греху.

Да, то је очигледно за онога ко види. Одакле вам тај закључак да ''ако дете живи у вери и ако поштује заповести Божије, а ако су му родитељи живели у греху, њега ће Бог и даље да кажњава''.?  То није тачно! Овде је речено да дете наслеђује родитељске грехе, а наравно да има потенцијал да се бори, као и свако Божје дете, да се исправи и крене правим путем. Много је лакше деци која одрастају у здравом духовном окружењу.  

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja lično mislim da se stradanje radi roditeljskog greha provlači kroz pravoslavlje kao rep prvoga greha adama i eve sa kojim se svaki čovek radja, jer smo začeti u grehu i rodjeni u njemu. Sve ostalo je plod babine kugle. 

 

Krštenjem se oprašta taj roditeljski greh.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доста сам се "бавила" овом темом. Слушала разна предавања, читала о томе.

 

Постоје различита мишљења.

 

Од тога да се грех преноси на 4 - 7 наредних покољења, до оног ако су родитељи јели кисело грожђе деци трну зуби. Има заиста разноликих тумачења.

 

Као неко ко је имао прилично тешко детињство могу рећи само да су деца довољно истраумирана због грешака својих родитеља и њихове не бриге, и да је то велики камен спотицања при сазревању личности.

 

Али, слава Богу све то је могуће поправити.

 

Увек се сетим оних стихова Господ говори човеку:

 

"Ја сам – Бог, Који управља приликама. Ти се ниси случајно нашао на своме месту; то је баш оно место које сам ти Ја одредио !"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

По много чему. Овде је @Number15648 поставио једно од мисионарских писама Св. Владике Николаја, где је лепо објашњено шта Бог каже о томе. Иако је то довољно, ево и мало примера из свакодневног живота. Иста правила важе за физичко, као и за духоно здравље. Пошто се говори о деци, знамо да има неодговорних трудница које ''не могу без цигарета'', па преко дуванског дима трују своје дете, а после им је Бог крив кад се закомпликује трудноћа. Кад се породи, опет наставља да пуши, јер ''ништа то не смета детету'', а уствари јадна беба путем дојења се опет трује, а Мајка се чуди одакле ти грчеви у стомаку, слаб имунитет и сл. То важи и за мушкарце који својим нездравим животом (алкохолисање, пушење...) преносе својој деци лошу генетску структуру. Хоћу да кажем да смо сви, осим за себе, одговорни и за своју децу. Родитељи кажњавају своју децу, а не Бог. Он нам је дао слободну вољу, а наше је да бирамо. Ако изаберемо здрав духовни и физички живот, биће добро и нама и нашој деци. У супротном, зна се...     

 

 

 

 

Sta cemo sa decom ubica,silovatelja i raznih teskih prestupnika i otvorenih gresnika a kojima se radjaju deca vecinom zdrava i bez telesnih deformiteta sto kaze neko gore, da se na deci projavljuju kazne za grehove roditelja?

Po tom svakako zakljucujemo da po Novom Zavetu, svako je kriv za sebe i niko unapred nije predodredjen za stradanje krivicom nekog drugog. Krstenjem i pokajanjem, evharistijom telom i krvjlju Hristovom oslobadjamo se i upodobljavamo za zivot vecni.

Ostalo je sve indijska karma i nekakva losa sudbina, sto je vec neko rekao,

iz koje nikako ne mozemo da se izvucemo zbog toboznjih grehova predaka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koja je svrha kažnjavanja dece? Zašto bi Bog posle Hristove žrtve koja pokriva sve kažnjavao decu ili bilo kog drugog? Mislim da je ovaj stav o kažnjavanju dece nezdrav i da ljudi koji ga imaju treba dobro da razmisle o svojoj duhovnosti i odnosu prema Bogu jer iz ovog stava se lako može kliznuti u likovanje nad nesrećom drugih

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da ne. Zar bi iko od vas osudio nekoga zbog postupaka drugih? A naročito to nikada ne bi učinio Hristos, koji je jedini dobar...

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo sto si opisao nema nikakve veze sa kaznjavanjem. To je cisti slepi biohemijski proces i posledice biohemije, biofizike i mehanike ne mogu biti smatrani kao bilo kakvo kaznjavanje. Time obesmisljavas jezik i upotrebu reci i od neke smislene komunikacije nece biti ni traga ni glasa.

 

Kazniti moze samo licnost, svesnim postupcima za neka konkretna (ne)dela. To je glagol kaznjavati a takav primer nisi naveo a jos manje ukazao na neku ocitos.

То нису никакви слепи процеси. Слажем се да нема ништа од смислене комуникације, али само зато што верујеш да постоје тзв. слепи процеси. Ко у то верује и сам је слеп да види да сви процеси који се дешавају у нама и око нас су процеси који имају своју функцију. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Божија Промисао је за нас мали и ништавни недокучива,деца могу страдати због греха родитеља или предака или по пупуштање речи Божијој:"Кога Господ љуби онога и и кара;бије сваког сина кога прима".Тако да Господ попусти болест и да се прослави кроз ту дечицу,а све на спасење душе њихове јер свака болест је посета Божија..Господ нас на тај начин исправља е сад неко то спозна па се окрене Богу,неко то никад не спозна..нажалост..

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta cemo sa decom ubica,silovatelja i raznih teskih prestupnika i otvorenih gresnika a kojima se radjaju deca vecinom zdrava i bez telesnih deformiteta sto kaze neko gore, da se na deci projavljuju kazne za grehove roditelja?

Po tom svakako zakljucujemo da po Novom Zavetu, svako je kriv za sebe i niko unapred nije predodredjen za stradanje krivicom nekog drugog. Krstenjem i pokajanjem, evharistijom telom i krvjlju Hristovom oslobadjamo se i upodobljavamo za zivot vecni.

Ostalo je sve indijska karma i nekakva losa sudbina, sto je vec neko rekao,

iz koje nikako ne mozemo da se izvucemo zbog toboznjih grehova predaka.

Не можемо ми да знамо шта је са њиховом децом, јер није могуће да испратимо читав њихов живот. Можемо само да се молимо за њих.

Оно што можемо да знамо је да Свето Писмо, Предање, Свети Оци, вишевековно искуство наших предака, лична животна искуства говоре о томе да грех родитеља може да утиче, не само на децу, већ и на даље на потомке.

Не ради се ту ни о каквој судбини, карми и сличним незнабожачким глупостима. То је неко овде без повода рекао, јер не чита пажљиво. Наравно да можемо да се ослободимо свих грехова на начин који си и сам навео.  

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...