Jump to content

Мислите ли да је врста музике која се слуша у кући важна за скаладан брак?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

joooj brate kuku tvojoj zeni :D  osim ako i ona nije ili ne bude "metalka"

Nekad sam radila sa ljudima koji su slusali metaliku i ramstajn celo radno vreme a nemas gde pobeci, osecala sam se kad izadjem s posla kao da sam prosla kroz masinu za mlevenje mesa...tududutududu... :0426_feel:

(izvinjavam se sto pisem "po Vuku")

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 102
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

А знате шта сам приметила? Ми што волимо рок, метал, блуз, панк смо музички фашисти и музички снобови.

По питању музике смо склони да исказујемо апсолутну нетолеранцију и нефлексибилност која иде дотле да смо у стању да одбацујемо људе који воле неке друге музичке правце. Негде музику стављамо изнад човека па смо и склони томе да другог човека прихватимо потпуно некритички уколико се слаже са нашим музичким укусом.

Тачно, ја сам био фашиста по том питању, али док сам био млађи. Сад се учим толеранцији :) али и дање не могу замислити да живим са неким ко ће ми пуштати ЈК на пример.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни ја нисам постигла савршенство по том питању, углавном сам само постала свесна појаве. Предпостављам да је у питању аудио-хиперсензибилност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни ја нисам постигла савршенство по том питању, углавном сам само постала свесна појаве. Предпостављам да је у питању аудио-хиперсензибилност.

 

prepoznajem se ja mnogo u toj tvojoj kritici,mislim da si u pravu,međutim ja kako starim dosta sam tolerantniji,volim i klasiku,dosta toga iz filmske muzike,poneku etno pjesmu,duhovna muzika,Slobodan Trkulja,ali rap,elektroniku,karleušu,ne mogu da podnesem imam problem odma mi skače šećer.predpostavljam da i ovo moje kod nekih izaziva sličan efekat,pa ne tororišem nikoga sa time,ako treba da sa nekim djeliš muziku,recimo u automobilu,onda ide kompromis,ne mora metallica,more i rock :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sve ogu da slušam, više-manje izuzev ovih grandovaca, turbofolka i sličnih gluposti. Jedan drug mi je par puuta poslao neke spotove tog tipa i rakao: "Znam da ne voliš ovu muziku, ali stavi ako hoćeš na mute samo odgledaj spot". Uradio sam kako je rekaoi pravo da vam kažem nisam se pokajao :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moj covek ne slusa muziku, tako da nemam tih problema....mogu da slusam sta god hocu.... :)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је музика једна од суштинских ствари. Срећан сам што ми супруга воли забавну музику исту као ја.

 

Ево једна од таквих нумера:

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Možete li da bidete malo tiši?"-moja omiljena rečenica u krugu porodice.

Odgovor je uvek isti:"Naravno :) ",ali se niko ne potrudi da smanji...TV. :1314_womens: ...Slagalica,vremenska prognoza...uvek sam u toku,ali ne gledam TV :D

A za skladan brak?

Važno je.Ja ne bih mogla ni dan da provedem sa osobom koja sluša novokomponovanu muziku,Cecu i slično....,a isto važi i za metal...ili ko što jedno dete reče metallic sound....Predrasude joooj ,predrasude joooj ,predrasude, joooj ......ali i dalje no chance

 

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Веома занимљиво питање  :)  Иако нисам у браку, рекла бих да је итекако битно да супружници имају колико толико сличан музички укус јер из сопственог искуства могу да кажем да музика коју слушамо говори доста о нама, те би две особе које никаквих додирних тачака немају по овом питању вероватно биле у незгодној ситуацији  :.mislise.  Мада, љубав чини чуда па можда неко и заволи нешто другачије или открије да нека врста музике и није тако лоша као што је он мислио првобитно...  :) Ја лично знам да бих тешко остварила контакт са неким ко слуша мало "агресивнију" музику, типа метал, јер мени лично одговара музика која ме умирује и буди у мени нека лепа осећања  :170fs799081:

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А опет, људи се венчавају и имају добре бракове иако не воле исту врсту хране, пушаћи и непушачи живе заједно, не читају исте књиге и слично, али ретко где се показује толико искључивости као кад је музика у питању.

Можда нам је то мало и наметнуто кроз медије, а да нисмо ни свесни? 

Негде у тинејцерско доба, па смо заборавили а били подложни том квази-елитистичком приступу музици?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najvaznije je imati postovanje I razumijenje; mozda preko vremena I da zavolis muziku koju nisi podnosio. Moj dan ide u propast bez muziku, tako da slusam cijeli dan. Muzika je da te razveseli, da budi emocije. Kad se moze zajedno slusat nema nista bolje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је музика једна од суштинских ствари.
YES......!!! :D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...