Jump to content

Мито св. Кирила Александријског

Оцени ову тему


Препоручена порука

Занимљиво је то, а ова тема је само још једна потврда:

 

када хришћани расуђују о гресима света (педери, убице, лопови, атеисти, итд.), онда се иде жестоком акривијом и етиком ("то је грех", "неприродно", "болест", "епитимија", итд.);

 

а када исти ти хришћани расуђују о гресима своје сабраће у Цркви (светитељи мафијаши, епикопи педофили, попови лопови, итд.), онда је наравно мека и медина само онтологија и личност и евхаристија и љубав и заједница и слично ("светост није етика", "ми смо ту због евхаристије", "па добро, сви смо ми само људи", итд.).

 

Лицемерно!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е и ти га сада направи. Прича се о једној теми и једном човеку, а сада испада да се брани све што је накарадно у Цркви.

Он што је урадио је исто као што лобисти раде свугде по свету и то је тотално нормална ствар, а и није кривично дело. Као што сам и рекао то је била нормална ствар у то време и није био никакав баук. Па тако су сви долазили до циља, ако говоримо о Хришћанству.

Шта хоће овим да се постигне? Да се каже да су неки светитељи били неморални, да се запитамо како се стизало до неких догмата Цркве?

Значи да испитамо цело Хришћанство? Да би то довело до сумње у веру?

Па наравно да је свега било кроз историју. Како су се добијале архиепископије, патријаршије, како су долазили на високе позиције, лобирања, убиства, лоповлук... Свега је било, то није ништа ново, нити се овим текстом открило не знам ни ја шта.

Али се исто зна да су у Цркви људи са свим својим манама и врлинама. Да смо склони паду. Наравно да ће Црква увек осуђивати те грехе, као што ће увек и бити таквих људи у Цркви.

На крају смо дошли до модерног Православља, који је отворен за све, подржава све, ми млади ћемо се суочити и признати грехе наших светитеља и предака, и признати да Црква није савршена, открићемо шта су радили ти лицемери који су друге осуђивали, а сами правили грехе. Тандара броћ.

А лично, ја никада нисам видео да је наша Црква осуђивала лопове, убице... Чак им је од 90-тих помагала да приђу Цркви, помагала им у крштењу, венчању... Тако да ти то не пије воду да Црква друге осуђује, а своје редове не :)

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

kod mene obrnuto... mnogo sam kivniji na vladike nego na pedofile, pedere, lopove itd. van crkve jer

 

 

7osr.jpg

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

kod mene obrnuto... mnogo sam kivniji na vladike nego na pedofile, pedere, lopove itd. van crkve jer

 

 

7osr.jpg

 

Упс, зезнуо сам нешто :) Наравно одговорност хришћана на пољу етичких вредности већа је него на не-хришћанима. Хтео сам само да кажем да су људи које Црква слави као светитеље били склони грешкама, нико није савршен. Уосталом, овај Кирилов акт, уколико се уопште може назвати корупцијом у правном смислу те речи, је далеко безопаснији од сексуалних изопачености, убистава, отимачине људи и имовине и сличног. И шта ћемо сад, да деканонизујемо човека због тога, ако кренемо логиком цепидлачења и свођења светости на безгрешност онда би и пола апостола требало деканонизовати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po ovome,zaustavi te pandur zbog necega,cusnes mu 20 evrica u dzep i lepo njemu,lepo tebi i Bogu milo sto je svima lepo :))

 

Какве везе има Бог са законом о саобраћају? Значи сад кад се исповедам, да питам свештеника, "возио сам до цркве а нисам се везао, смем ли да се причестим" .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najlakse je osudjivati ove,one van Crkve....te `vaki su,te `naki su....a kad treba rascistiti svoju njivu....muk!...te nije tako bilo,nije tako mislio,nije to uradio....licemjerje nad kojim bi i sami fariseji zaplakali......za doticnog(Kirila) kada se vest o njegovoj smrti prosirila sveti Flavijan je rek`o:Fala Bogu te umre i taj grozni covek.....

What on earth can you do with a degree in theology?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 za doticnog (Kirila) kada se vest o njegovoj smrti prosirila sveti Flavijan je rek`o:Fala Bogu te umre i taj grozni covek.....

 

Није Флавијан, него Теодорит Кирски. Кад се цитира по сећању :)). Свако добро! само мала замједба ништа малициозно. И мени се деси кад сам на форуму. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Какве везе има Бог са законом о саобраћају ? Значи сад кад се исповедам, да питам свештеника, "возио сам до цркве а нисам се везао, смем ли да се причестим" .

 

Ma salio sam se zar ne vidis.Mada,i to je neka korupcija,kad se podmicuje policija,zar ne? :)

A i ima ona anegdota/vic kad je covek otisao kod svestenika i na pitanje da li je gresan odgovorio da nije a svestenik ga upitao: "Jesi li kad presao ulicu na crveno?" :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се каже да су неки светитељи били неморални, да се запитамо како се стизало до неких догмата Цркве? Значи да испитамо цело Хришћанство? Да би то довело до сумње у веру?

 

Да. Да. Да.

 

Не! Код мене су све ове ствари - наиме, веродостојно изношење истине о историји Цркве - само ојачале веру и помогле ми да не поистовећујем декларације, идеологије и личне промашаје јерархије са искуством веровања. Дакле, за мене је ово велики плус. Нешто добродошло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да. Да. Да.

 

Не! Код мене су све ове ствари - наиме, веродостојно изношење истине о историји Цркве - само ојачале веру и помогле ми да не поистовећујем декларације, идеологије и личне промашаје јерархије са искуством веровања. Дакле, за мене је ово велики плус. Нешто добродошло.

 

Ко преживи историју цркве, директно иде у календар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Верујем да су ово проверене ствари, и да се треба чврсто држати провереног, да не би смо учествовали у нечему, јако поганом, што се зове клевета... :)

Наравно да су проверене. То су једноставно непобитне историјске чињенице...а да ли нам се свиђају или не, то је друга прича.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.za doticnog(Kirila) kada se vest o njegovoj smrti prosirila sveti Flavijan je rek`o:Fala Bogu te umre i taj grozni covek.....

Не замери, али у питању је блажени Теодорит Кирски.

 

"Најзад, ево најзад, умро је тај зли човек! Његов oдлазак ће обрадовати живе, а огорчити мртве. Треба се плашити да нам га они, имајући муке с њим, не врате назад. Можда је потребно да његов гроб притиснемо што тежим каменом, како га поново не бисмо видели".

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тема се бави срастним ексцесима будућих светих пре него што је у њима, потпуно, превладао Бог...

 

u ovoj izjavi ti si kategoriju svetosti prikazao kao nešto konačno i dostižno u punoći... tako nešto nisam pročitao kod otaca a i u svetom pismu piše - budite savršeni kao otac vaš nebeski - a to znači beskonačno tj. iz slave u slavu

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сигурно је да из мене овде проговара моралиста и слично, али ми Дух Свети никако не иде под руку са криминалом (што мито заправо и јесте).

 

Само што криминал није исто што и злочинство. Шта јесте, а шта није криминал одређује управо скуп највећих злочинаца (=политичари), и мада је понекад криминалац уједно и злочинац (нпр. неки силоватељ), у многим случајевима криминалац и злочинац није исто. Држава не одређује морал, већ законе који немају моралне садржине, и тако имамо ситуацију да је абортус легалан, па неко ко коље децу за новац није криминалац, а неко ко „ради на црно” не би ли прехранио децу јесте... да не наводим сада примере држава где је Црква била прогоњена, па је био криминал само бити хришћанин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...