Jump to content

Мито св. Кирила Александријског

Оцени ову тему


Препоручена порука

150px-Cyril_of_Alexandria.jpg

 

 

Драги пријатељи, 

нисмо се одавно чули. Један мој кратак текст је објављен у најновијим Теолошким погледима, и овде га можете видети у закачаљки. Мислим да је интересантан, али и провокативан.

О. Зоран Ђуровић 

 

Молим Зорана Ђуровића да истакне бр.часописа у коме је издао чланак и на којим страницама.Желим чланак да искористим за израду дипломског рада на тему "Христолошке расправе 5.века"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Svetitelji postaše uvedeni do Hristovog rasta,ne prema i kriminalnoj prirodi čoveka (pale prirode), no od premudrosti Boga Živoga.

 

Savle beše u vremja ono i ne treba da nas čudi neki novi Pavle koji će se roditi blagodaću,dok ćemo ga mi nazivati savle,pas,gušter,krimos,bludnik....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugi pogled,da su karieristi zbog svog ugodnog stanja i strahovite želje za "tronom kobojagi zbog časti" , kanonizovali svetitelja po "potrebi svoje službe" (liči na vojnu bezbednost),bi ovde bilo takodje neodrživo stanje koje je Duhom Svetim nepromenjeno u sve vekove,jer za razliku od RK mi nemamo nepogrešive,što ću objasniti u sledećoj rečenici. 

 

Možemo govoriti što bi se reklo....

 

Neka dokumenta u državnom aparatu se čuvaju 50 godina, koliko godina pravoslavna Crkva čuva svoja dokumenta ne bi znao da vam kažem...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Декан Миодраг Пузовић препоручио да се чита мој текст о Кирилу! Ја код њега полагапо историју СПЦ. Најтрауматичније искуство у животу! Дух Свети постоји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Декан Миодраг Пузовић препоручио да се чита мој текст о Кирилу! Ја код њега полагапо историју СПЦ. Најтрауматичније искуство у животу! Дух Свети постоји!

 

Мислиш Предраг Пузовић?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Sad nešto razmišljam.

ako nas život stavlja u situacije da biramo izmedju dva zla, u čemu je razlika izmedju mita svetog Kirila, Crkva potvrdjuje da je njegova teologija ispravna, i izmedju svetog Nestora koji ubi Lija, svetog Petra Cetinjskog koji skrati turke za glavu, Sonje Marmeladove kod Dostojevskog, u čemu je problem da ubijamo u odbrambenom ratu ili da ubijemo nasilnika koji nam ugrožava porodicu?

Ovaj svet ima pravila po kojima funkcioniše i mi to ne možemo da promenimo, samo se postavlja pitanje da li ćemo biti moralisti ili dobri ljudi, dobrota radja ljubav i odgovornost, a zbog tih stvari se i ruke okrvave, naravno, ako je razlog valjan .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

sam rad je ok, ali odgovor ep Atanasiju mi je neprocenjiv, da ne pominjem da u samom odgovoru ima više zanimljivih činjenica nego u samom radu...

 

Nego problem koji nas sve muči je poimanje svetosti

Ona svetost po kojoj je najsvetiji onaj ko se nikad nije ni rodio je očito pogrešna...

Takođe mi se čini da postoji neka evolucija ideje svetosti kroz vekove (ka ovoj gore pomenutoj)

Moralnost, smirenost... čemu sve to?

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sam rad je ok, ali odgovor ep Atanasiju mi je neprocenjiv, da ne pominjem da u samom odgovoru ima više zanimljivih činjenica nego u samom radu...

 

Nego problem koji nas sve muči je poimanje svetosti

Ona svetost po kojoj je najsvetiji onaj ko se nikad nije ni rodio je očito pogrešna...

Takođe mi se čini da postoji neka evolucija ideje svetosti kroz vekove (ka ovoj gore pomenutoj)

Moralnost, smirenost... čemu sve to?

Ако ниси видео одговор: http://stanjestvari.com/2014/04/11/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D1%98%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D1%9B%D0%B0/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...