Jump to content

Православни пост – сврха, смисао, избор хране и разлози за придржавање правила поста

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 1.8k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ја сам у таквој ситуацији. Консултуј се са свештеником. У принципу, гледај да једеш посну храну, нпр неки посни прилог уз неко ''главно'' јело, које није посно и сл...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam verovatno vise dosadna sa onim "Idi kod svog svestenika i pitaj njega" 0205_whistling Ali stvarno mislim da ce ti to mnogo znaciti, jer u nekim slucajevima post moze i da se ublazi. Mozda ce to bas biti i tvoj slucaj...

U svakom slucaju, pokusaj da izbegnes svadje sa roditeljima oko toga, jer ces postici samo kontra efekat... Pokusaj mamu lepo da zamolis, roditelji su bolecivi na dobrotu svoje dece joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Beban

Mnogo je bitnije da sucuvas lep i harmonican odnos sa roditeljima nego da jedes posnu hranu.

Sta je post. Uzdrzanje da ne bi bili zavisni od uzivanja u hrani i da unosimo laksu hranu ne masnu

da bi lakse isla molitva. Ako bas tvoji roditelji insitiraju da ti ne kuvaju posno onda mozes da sam

odaberes od kuvanog ono sto je manje mrsno. Recimo ne pojedes meso i mlecne preradjevine nego

pojedes samo krompir i salatu/povrce. Mislim da ce tvoji roditelji biti srecni sto si naprasdno odlucio

da vises volis salate i variva od mesa i slatkisa. 0205_whistling



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E da, Bebane, sad sam se upravo setila kad procitah Shalomov post...

Ja sam se jednom u vreme posta zatekla na jednom duzem putu, i bilo je prilicno nezgodno muciti domacine da za mene spremaju posebnu hranu sredom i petkom, pa sam pitala svestenika sta da radim.

A on mi je rekao da ne postim tako sto cu jesti posnu hranu, nego tako sto cu prihvatiti ono sto mi oni spremaju, ali cu se truditi da se uzdrzavam od onog sto mi je lepo, slatko, i sto mi se bas jede 0205_whistling

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jooj Mašo, kad otvori profil i vidi tu sliku, odustaće, pomisliće da smo kosturi  0205_whistling

А није, нек види Бојанове албуме, делује прилично нормално.

Са акцентом на делује.

joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jooj Mašo, kad otvori profil i vidi tu sliku, odustaće, pomisliće da smo kosturi  0205_whistling

А није, нек види Бојанове албуме, делује прилично нормално.

Са акцентом на делује.

:(

confused  :cheesy: nego, brate Bebane: u mojoj kući uglavnom samo ja postim (ćale na Veliki Petak i još možda desetak dana u godini) te mi je najvažnije sledeće: Za vreme posta apsolutno NIKAD ne pijem kafu, ne pušim, ne slušam muziku, ne pijem sokove ni alkohol, čitam versku literaturu i jedino što jedem su salate, slatki kukuruz iz konzerve, hleb i džem. Možda će ti delovati surovo, ali veruj mi da je vrlo lako i da je osećaj prelep. Rekreativno treniram, imam 100 kg i za sedam ili 14 dana strogog posta nikad ne izgubim više od dva kg (koja, uzgred, mogu da vratim za pola sata  joooj)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...