Jump to content

Земун је постао најнапреднији град на Свету

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нема код нас још организованог покрета тог типа, само појединци који су углавном инспирисани Рон Полом и "аустријском школом" економије.

 

Нисам их много пратио, али НСМП ми не делује баш близак тим идејама...

Садашњи НСПМ нема више либертаријанаца, пређашњи је имао. Пола екипе су били либертаријанци пола националисти.

Обе екипе су у већини напустиле НСПМ.

 

Површност је мајка предрасуда...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sasvim je jasno i zašto ih EU podržava... budući da oni imaju kredit u guslanju, oni su mogli da predaju Kosovo i da ostanu živi (i bukvalno i politički), Tadić to ne bi mogao nikad... zauzvrat su dobili hvalospeve, titule najvećih evropejaca i slično... odrekli su se malo guslanja za malo prosperiteta...

 

 

Stvarno veruješ u ovo? SPS posle 2008 nikako ne može biti guslarska stranka, a SNS je imao politiku rušenja DS ... koji je i sam imao patriotske izlive, Jeremić o Kosovu, Đilas o bombardovanju. 

Šta bi gnevni glasači i mogli da urade da je Tadić ovo isto uradio, kada nisu podigli revoluciju posle one koalicije bez SRS - a u državi i lokalu ... o ovome jedino pričaju ljudi poput vl. Grigorija. 

The only normal people you know are the ones you don’t know very well.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Димитрије Давидовић (писац сретењског устава на који смо толико поносни)

Можда најнапреднији устав Европе свога доба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno veruješ u ovo? SPS posle 2008 nikako ne može biti guslarska stranka, a SNS je imao politiku rušenja DS ... koji je i sam imao patriotske izlive, Jeremić o Kosovu, Đilas o bombardovanju. 

 

 

Naravno da verujem... SPS nije od 2008. guslarska stranka (mada gusla sve vreme po malo) ali imaju još kredita u guslanju... nasleđenih od Miloševića... kao što je DS imao kredita u prosperitetu, pa su guslali...

 

 

Šta bi gnevni glasači i mogli da urade da je Tadić ovo isto uradio, kada nisu podigli revoluciju posle one koalicije bez SRS - a u državi i lokalu ... o ovome jedino pričaju ljudi poput vl. Grigorija.

 

Mogli bi svašta da urade... sad ne mogu kada su njihovi puleni dali Kosovo...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da verujem... SPS nije od 2008. guslarska stranka (mada gusla sve vreme po malo) ali imaju još kredita u guslanju... nasleđenih od Miloševića... kao što je DS imao kredita u prosperitetu, pa su guslali...

 

Mogli bi svašta da urade... sad ne mogu kada su njihovi puleni dali Kosovo..

 

SPS je kao i sve stranke u Srbiji, izuzimajući one minorne obična interesna grupa koja gleda šta je najpopularnije u narodu i pozicionira se zarad osvajanja vlasti ... DSS je nekada bila stranka tzv. trećeg puta, da bi 2007. totalno zaokrenuli kurs udesno. 

Ta priča o predaji i navodnoj ljutnji glasača je previše šuplja. SRS je 2008. mogao da osvoji vlast u saradnji sa ostale dve tzv. patritske opcije, tema je upravo bila Kosovo ili Evropa, SPS je učinio da na vlast ne dođu tzv. prosrpske stranke i evo šta je SPS postigao 2012.

Naravno da svako ima pravo da veruje da bi Tadić završio na vešalima na sred terazija ... a eno, SNS nikada jači i pored totalne promene politike i toliko tzv. patriotskih opcija u izlogu.  .smesko.

The only normal people you know are the ones you don’t know very well.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да су комунисти 41 уранили. Сад су требали доћи и наравно да буду православци. Кад би се појавили такви неки , могли би да рачунају на мене.

 

Још и да не буду насилни, да не врше колективизацију и национализацију свега..... Хе па ти и не би били комунисти. То би били прави новозаветни Хришћани :

 

"А у народа који верова беше једно срце и једна душа; и ниједан не говораше за имање своје да је његово, него им све беше заједничко..... Јер ниједан међу њима не беше сиромашан, јер колико их год беше који имаху њиве или куће, продаваху и доношаху новце што узимаху зато, И метаху пред ноге апостолима; и даваше се свакоме као што ко требаше."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"А у народа који верова беше једно срце и једна душа; и ниједан не говораше за имање своје да је његово, него им све беше заједничко..... Јер ниједан међу њима не беше сиромашан, јер колико их год беше који имаху њиве или куће, продаваху и доношаху новце што узимаху зато, И метаху пред ноге апостолима; и даваше се свакоме као што ко требаше."

Комунизам! Социјализам! Црвени! :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Комунизам! Социјализам! Црвени!

 

Није баш тако. Комунизам је силом, без Бога и љубави, одностно против Бога и човека, хтео да створи такав систем. Док су први Хришћани сличан систем стварали на сасвим другачији начин. У то је улазио ко је хтео и излазио ко је хтео. Све је било на здравим основама уз Божији благослов. Зато се тај систем одржао до данас, у виду монаштва.

 

Те цитате сам навео због ових либерала капиталиста ,а Хришћана, који су се баш захуктали против било какве идеје која није у складу са неокапитализмом. Није лоше да се подсете мало неких стихова ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ти стихови су супер у складу са либертаријанизмом (ако си на нас мислио) - добровољност као основа. Погрешно их је повезивати са социјализмом и комунизмом који су засновани на државној сили.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno veruješ u ovo? SPS posle 2008 nikako ne može biti guslarska stranka, a SNS je imao politiku rušenja DS ... koji je i sam imao patriotske izlive, Jeremić o Kosovu, Đilas o bombardovanju. 

Šta bi gnevni glasači i mogli da urade da je Tadić ovo isto uradio, kada nisu podigli revoluciju posle one koalicije bez SRS - a u državi i lokalu ... o ovome jedino pričaju ljudi poput vl. Grigorija. 

naravno da verujemo u to. Medjunarodna zajednica je i pustila DS niz vodu jer su ocenili ( ispostavilo se ispravno) da ce Naprednjaci lakse da predaju Kosovo. Ironicno je sto na duze staze to i dobro za Srbiju.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Štampa:Posle izbora Beograd se drma

Izvor: Tanjug

Beograd -- Posle lokalnih izbora u Zemunu, na kojima je SNS osvojila ubedljivu pobedu, beogradska štampa piše da je kredibilitet DS u Beogradu poljuljan.

 
22855464251ad76c9b5e1e384838192_368x209.

Štampa piše da je uočljiv trend rasta popularnosti SNS, ali i da će odluka o parlamentarnim izborima i rušenju vlasti u Beogradu zavisiti od lidera SNS Aleksandra Vučića.

"Kredibilitet DS u Beogradu ozbiljno je uzdrman nakon lokalnih izbora u Zemunu, gde je ova stranka osvojila svega 8,94 odsto glasova, odnosno šest mandata. To je gotovo tri puta manje odborničkih mesta nego na proteklim izborima u ovoj beogradskoj opštini", kaže za Danas politički analitičar Branko Radun.

"Jasno je da je politički legitimitet u prestonici sada na strani SNS, koja je u Zemunu dobila gotovo referendumsku podršku - 52 odsto glasova i 39 mandata, ali je pitanje hoće li naprednjaci ovo raspoloženje među građanima da iskoriste za brzu promenu vlasti u prestonici", kaže Radun.

I dok neki analitičari i naprednjaci smatraju da je u Beogradu promenjen politički legitimitet, šef Gradskog odbora DS Aleksandar Šapić kaže za Danas da čestita SNS-u, ali i da na izborima u Zemunu "sve stranke nisu imale jednake šanse, zbog medijske hajke i brutalnog kršenja izborne tišine“.

Osim toga, u DS naglašavaju malu izlaznost birača od svega 35 odsto, te podsećaju da je zemunski odbor SNS među najjačima u celoj Srbiji. "Tačno je da smo očekivali bolje rezultate u Zemunu. Mi kao DS smo prvi put otkad postoji višestranačje u prvi plan izbacili lokalne ljude. Na primer, našu listu je predvodio profesor Zemunske gimnazije. To je bio naš princip da ljudi znaju za koga glasaju, a ne da se, kao kod drugih stranaka, lokalni ljudi skrivaju iza stranačkih lidera. Verovatno smo zbog toga platili cenu“, kaže Šapić za Danas.

"Izbori u Zemunu ne pokazuju realnu političku snagu URS. Pre bi se reklo da tu snagu pokazuju izbori u Kovinu ili Kosjeriću. Ipak, kada je Beograd u pitanju, ovako više ne ide. URS mora za Beograd da razvije novi program, nove ljude i novu politiku", kaže

za Danas portparol Ujedinjenih regiona Srbije Marko Selaković, pošto je za URS u Zemunu glasalo 0,98 odsto birača.

Politički analitičar Dejan Vuk Stanković smatra da uspeh naprednjaka na izborima u Zemunu toj stranci daje podlogu za preduzimanje akcije, pišu "Novosti".

"Vanredni izbori su im svakako poželjna opcija, ali ne verujem da će žuriti. DS je pred velikim iskušenjem. Očigledno postoji nejedinstvo unutar stranke, dok se DSS drži stabilno unutar biračkog tela, a URS je zabeležio loš rezultat", navodi Stanković.

Đorđe Vuković iz Cesida za "Blic" kaže da je očigledno da SNS i u Zemunu i na nivou Republike ima najviše birača, ali da to kolika im je zaista podrška može da se zna tek posle izbora, jer kampanja može mnogo da promeni.

"Da li će do izbora doći zavisi isključivo od Aleksandra Vučića i njegove procene koliku korist može da izvuče od njih smatra Vuković. On ocenjuje i da lideru SNS reper za izbore neće biti Zemun.

Vladimir Goati iz Transparentnosti Srbije ističe da SNS rezultatima na lokalnim izborima pokazuje nadmoć, ali da bi bilo pogrešno to reflektovati na republički i beogradski nivo. Utisak da su najjači mogao bi da bude pogrešdan jer je Zemun mala opština, ocenio je Goati, piše Blic.

Izvršni direktor Cesida Marko Blagojević za Informer kaže da rezultate na lokalnimm izborima ne treba projektovati na republički ili gradski nivo. "Zemun je tradicionalno bio uporište radikala, pa naprednjaka i zato nije reprezentativan", smatra Blagojević.

Direktor agencije "Partner konsalting" Miroslav Štulić smatra da ovi izbori pokazuju tendenciju stalnog rasta SNS. On za Informer kaže da bi logicno bilo da izbori prvo budu raspisani u Beogradu i ocenjuje da bi naprednjaci dobili 15 do 20 odsto više nego što su imali. "Izbori u prestonici bi sigurno pokazali koliko se politička scena promenila", kaže Štulić koji veruje da "naprednjaci sada Beograd imaju na tacni".

Kako saznaje Kurir, naprednjaci su odlučili da izvrše novi pritisak na svoje koalicione partnere u gradskoj skupštini kako bi SPS prestao da pruža podršku DS na gradskom nivou i da bi n taj način bili raspisani izbori u Beogradu.

Posle lokalnih izbora u Zemunu, Kosjeriću i Kovinu jedini jasan trend koji se može uočiti je rast popularnosti Srpske napredne stranke i pad rejtinga Demokratske stranke. Za ostale, manje političke partije, teško je proceniti trendove, jer na lokalne izbore izlaze u koalicijama koje se od grada do grada razlikuju, kažu sagovornici Danasa Srđan Bogosavljević, direktor Ipsos stratedžik marketinga, i Đorđe Vuković, programski direktor CeSID.

Bogosavljević naglašava da lokalni izbori nisu niti mogu biti merilo za izbore na nacionalnom nivou.

"Na osnovu do sada održanih lokalnih izbora, evidentan je trend koji izrazito ide u korist SNS, dok ostale stranke ili padaju ili stagniraju u podršci birača.

Naprednjaci su u velikom naletu, a dokle će to trajati ostaje da se vidi. Očigledno je da su građani jako strpljivi i da SNS kod njih ima veliki kredit stečen jasnom namerom da se bori protiv korupcije. Drugi evidentan trend je pad DS. Za ostale stranke trend je mnogo manje vidljiv, jer od izbora do izbora pokazuju izrazite oscilacije u rezultatima. Za SPS i njihove partnere teško je bilo šta reći, tu je zamagljena situacija, oni su koalicija koja neretko na izbore izlazi i sa drugim partijama. URS je specifična stranka, koja uvek na kraju uspe da okupi birače. Oni nemaju svoju snažnu bazu, ali uspevaju da povežu one koji žele za njih da glasaju na različitim izborima", navodi Bogosavljević.

Prema njegovim rečima, na rezultat SNS i DS na lokalnim izborima, za razliku od ostalih stranaka čija podrška na tim izborima uglavnom zavisi od lokalnih političara, najviše utiče nacionalna politika, odnosno njihovi lideri i politike koje te dve stranke vode ili su vodile u Republici.

Đorđe Vuković za Danas ukazuje da je uočljivo da je pad demokrata mnogo veći u odnosu na rast naprednjaka.

"Od hapšenja Miroslava Miškovića, krajem prošle godine, naprednjaci rastu, a demokrate padaju, što se odslikava i na lokalnim izborima. Za socijaliste se može reći da su se stabilizovali i stagniraju, a trend njihovih rezultata na lokalnim izborima je teško uočiti, jer na njih izlaze u različitim koalicijama. Kada je reč o URS, njihova podrška zavisi od grada do grada, negde su izuzetno visoko, a negde ispod cenzusa. To uglavnom zavisi od njihovih lokalnih lidera. DSS se drži na nekih sedam ili osam procenata, LDP je uvek u proseku tu negde oko cenzusa, dok su izuzetno dobri rezultati SDPS Rasima Ljajića incidentni", zaključuje Vuković.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=06&dd=04&nav_category=11&nav_id=719706

Link to comment
Подели на овим сајтовима

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da verujemo u to. Medjunarodna zajednica je i pustila DS niz vodu jer su ocenili ( ispostavilo se ispravno) da ce Naprednjaci lakse da predaju Kosovo. Ironicno je sto na duze staze to i dobro za Srbiju.

 

Nije to neka procena, to se zna... imaju oni i frazu za to: Only Nixon could go to China.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nixon_goes_to_China

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mudroser

Nije, vreme ce pokazati, pa ako ne ispadne kako ti kazes- ocu gajbu piva, jel posteno? :lol:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...