Jump to content

Земун је постао најнапреднији град на Свету

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ajd sad Zvono šta bi ovi LPDrijanci bez tebe, da ih ti nisi došo vaditi...

...

Па не знам баш од ових наших овде да ли има неки ЛДП-овац. Тешко. Можда то мање упућенима тако изгледа.

Можда има пар либертаријанаца који су почели на НСМП-у, али има их вероватно још више који су до тога дошли преко Рон Пола, разних сајтова и књига. Дискусија о НСМП је ту ирелевантна. А добрим делом и дискусија о ЛДП.

Као што рекох - либертаријанци јесу праве патриоте који воле свој народ и желе му најбоље. Колико видим, овде се људи буне углавном против "патриЈота" - претпостављам да је јасан појам, да не разјашњавам.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није логика лоша него ти желиш да је лоша. Социјализам, комунизам и нацизам имају исти корен. Шта је ту погрешно?   То са медом и шећером ти не пије воду, лепо сам објаснио да је првобитни НСПМ био сабор српских интелектуалаца разних фела. Друго је то што твоје предрасуде не дозвољавају тако што. Сам Вукадиновић је ближи ставовима ДС него било којим другим. Али тек ово ће за вас звучати као СФ...

Организација да би била, на примјер, нацистичка мора да садржи чланове који су нацисти. Мед да би био сладак, мора да садржи шећер. НСПМ да би био либертаријански мора да има либертаријанце.

 

Мед је сладак због шећера, а не шећер због меда. НСПМ може бити либертаријанска само ако има лбиертаријанце, а не другачије да је либертаријанизам нацистички јер су неки лбиертаријанци у НСПМ.

 

Социјализам, комунизам и нацизам имају сличности. Разлика је што је анцизам националистички, а комунизам интернационалистички, што повлачи стотине других идеолошких разлика. У суштини су оба система била репресивна, коелктивистичка, задирала су у приватне слободе, али из различитих корјенова ( нацизам из благостања нације, комунизам из економских  права радног и експлоатисаног народа ). И ту ти је лоша логика.

 

Које предрасуде имам? :)

 

 

Колико видим, овде се људи буне углавном против "патриЈота"

 

Гуслара :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много вас је а ја немам толико времена. Реко сам доста.

За Звона још да кажем прочитај барем те дискусије на НСПМ-у има интересантних резона с обе стране. И наравно да су касније приче наших интелектуалаца по питању либертаријанизма имале везе и са тим првобитним дискусијама. Ништа није без корена сем тикве без корена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јес и ти неки адвокат?

Можда и будем. Сутра полажем Уставно па се опуштам вође :D

Шалу на страну, само ти указујем да си пропустио то што је Хуан објаснио ( да ће те твоји керови штитити од лопова и насилника, али да им је то и једина функција, а не да се више од тога мијешају у твој економски живот ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је важно да ми разјаснимо појмове. Јер овде има доста људи који не капирају о чему се ради и мешају појмове, па ову малу екипу - потпуно незаслужено - називају свакаквим именима...

 

Прво "либертаријанизам" није исто као оно што се данас обично зове "либерализам". Нити је "неолиберализам", нити овај дашашњи "буразерски капитализам". А најмање везе има са НАТО империјализмом итд.

 

Либертаријанизам је идеја да сваки човек има права да живи свој живот како жели и да је то право изнад свих осталих - укључујући и "право" државе или већине да одређује некакве "више интересе". То није "пацифизам" - либертаријанац сматра да човек има права да себе и својину брани свим расположивим средствима. Исто тако и држава има права да свом расположивом силом брани своју територију и грађане од нападача. Нити је то некаква "утопија" - либертаријанизам може да се успостави сутра било где. Нити је "анархија" - либертаријанац верује у "јаку државу" која ради свој посао - на силу одговара силом, али се не бави стварима које нису у њеном домену - религијом, привредом итд. То су приватне ствари грађана.

 

И тако даље, вероватно ово заслужује посебну тему јер би се отегло на пар страна...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da verujemo u to. Medjunarodna zajednica je i pustila DS niz vodu jer su ocenili ( ispostavilo se ispravno) da ce Naprednjaci lakse da predaju Kosovo. Ironicno je sto na duze staze to i dobro za Srbiju.

 

Baš je njima bitno da li će neko da preda Kosovo ... ponavljam, i SNS je lako mogao biti kažnjen jer ima više nacionalnih opcija u stranačkom izlogu. Ako je SNS predao Kosovo, sutra će SRS ili DSS ili Dveri imati 20 i više procenata podrške ... a to se ne dešava jer prvi imaju sve medije u zemlji i pare za kampanju, a drugi nemaju ništa. Eno i URS je stalno na 1% podrške pa zahvaljujći ispiranju mozgova pređu cenzus a da ne pominju ni K od Kosova. 

Tebi, naravno niko ne brani da veruješ Đilasovim i ranije, Tadićevim spinovima... a da su izbore namestili i da su isti glupost to nije sporno. 

The only normal people you know are the ones you don’t know very well.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда и будем. Сутра полажем Уставно па се опуштам вође :D

Шалу на страну, само ти указујем да си пропустио то што је Хуан објаснио ( да ће те твоји керови штитити од лопова и насилника, али да им је то и једина функција, а не да се више од тога мијешају у твој економски живот ).

Ма јок моји керови су ту да би им продавао децу и од тога убирао зараду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za braću koja nisu upoznata sa stanjem stvari...

 

Zemun je stabilan ekonomski i kulturno prosperitetan grad u kojem se redovito obnavljaju putevi i mreža saboraćajnica. Zbog uskog grla koje prolazi kroz sam centar kao i infrastrukture koja je zastarela, jer se radi o delu grada koji je arhitektonski i istorijski zaštićen, česte su gužve zbog opravki ali to daje samo lažnu sliku. 

Prelepi Kej i uređeni parkovi, jedna od najboljih zelenih pijaca u Srbiji, ribarnice, pekare, zanatske radnje, pozorište i opera, čuveni brodovi i još čuveniji restorani, znameniti spomenici i multinacionalno i versko nasleđe, čine Zemun najevropskijim gradom Srbije. 

Izbor građana Zemuna, da svoje poverenje poklone upravo Srpskoj Naprednoj Stranci, više govori o utisku koji je ova velika partija ostavila kod uvek kulturno prosvećenih stanovnika Zemuna. 

 

Ako se išta dešava u Srbiji, to se dešava u Zemunu, kao što je recimo izgradnja velikog mosta koji će Zemun spojiti sa Banatskom stranom i naseljem Borča. Šta se dešava još? Dešava se da desetine hiljada ljudi iz Beograda dolaze u Zemun svakodnevno, da pojednu Pinokio palačinke, da pojedu italijanski sladoled kod Venecije, da prošetaju Kejem, da pojedu girice na Šlepu, da popiju pivo u Raku, da pojedu Šiš u Kebab Štrase, da voze biciklu po predivnim zemunskim ulicama, da se leče u glasovitoj Zemunskoj bolnici, da se pomole u najlepšim pravoslavnim crkvama,...u principu da ispoštuju svoju dušu i ozdrave mentalno i telesno.

 

E u takvom zemunu na vlast je došla najprosperitetnija i najveća srpska partija. Sve se poklopilo. Bog daje onakvu vlast kakvu zaslužujemo. Zemun je zalsužio Naprednu vlast, i dobio ju je. Slava Bogu. Amin. 

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма јок моји керови су ту да би им продавао децу и од тога убирао зараду.

Посебну категорију дјеце, или сву дјецу? Колике су цијене ту? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Посебну категорију дјеце, или сву дјецу? Колике су цијене ту? 

 

Па ако имаш све комплет папире од 500 до пар иљада јеври, ако не онда од 100 до 250 јеври.

 

 

Ја не знам како ви читате и разумевате рецимо апокалипсис али ја га читам као дневне новине, а тако иначе и пишем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za braću koja nisu upoznata sa stanjem stvari...

 

Zemun je stabilan ekonomski i kulturno prosperitetan grad u kojem se redovito obnavljaju putevi i mreža saboraćajnica. Zbog uskog grla koje prolazi kroz sam centar kao i infrastrukture koja je zastarela, jer se radi o delu grada koji je arhitektonski i istorijski zaštićen, česte su gužve zbog opravki ali to daje samo lažnu sliku. 

Prelepi Kej i uređeni parkovi, jedna od najboljih zelenih pijaca u Srbiji, ribarnice, pekare, zanatske radnje, pozorište i opera, čuveni brodovi i još čuveniji restorani, znameniti spomenici i multinacionalno i versko nasleđe, čine Zemun najevropskijim gradom Srbije. 

Izbor građana Zemuna, da svoje poverenje poklone upravo Srpskoj Naprednoj Stranci, više govori o utisku koji je ova velika partija ostavila kod uvek kulturno prosvećenih stanovnika Zemuna. 

 

Ako se išta dešava u Srbiji, to se dešava u Zemunu, kao što je recimo izgradnja velikog mosta koji će Zemun spojiti sa Banatskom stranom i naseljem Borča. Šta se dešava još? Dešava se da desetine hiljada ljudi iz Beograda dolaze u Zemun svakodnevno, da pojednu Pinokio palačinke, da pojedu italijanski sladoled kod Venecije, da prošetaju Kejem, da pojedu girice na Šlepu, da popiju pivo u Raku, da pojedu Šiš u Kebab Štrase, da voze biciklu po predivnim zemunskim ulicama, da se leče u glasovitoj Zemunskoj bolnici, da se pomole u najlepšim pravoslavnim crkvama,...u principu da ispoštuju svoju dušu i ozdrave mentalno i telesno.

 

E u takvom zemunu na vlast je došla najprosperitetnija i najveća srpska partija. Sve se poklopilo. Bog daje onakvu vlast kakvu zaslužujemo. Zemun je zalsužio Naprednu vlast, i dobio ju je. Slava Bogu. Amin. 

 

 

Заборавио си још пар ситница. Рецимо најнапреднија странка има најевропљанина. А затим Земун је да се не лажемо у Војводини истина зли Београђани су нам га отели али ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не лажемо, од када су Римљани основали Панонију, Земун је увек био центар збивања у овом делу Света. 

Многи су народи овде били господари, и многе се битке водиле, али град је увек остајао. 

 

Земун је срце Свемира, јер је Земун срце Свемира, срце Свемира, срце Свемира...

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...