Jump to content

Прешао из православља у протестантску деноминацију


Препоручена порука

Колега који је прешао у Англиканце је морална и дивна особа, верник и једна проста душа-бар га ја тако доживљавам и остао ми је једнако драг као и пре!

Овим путем се извињавам колеги што га на овај начин спомињем али он је само аларм за узбуну у Цркви која се одавно осјети...

Занимају ме ваша размишљања, ставови....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 320
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па, добро...ништа страшно. И то треба некад да се деси.

Ја знам 20 протестанта који су прешли у Ортодоксију.

Нема потребе за параноизацијом , мислим алармизацијом ... ;)

Нека ти је жив и здрав колега.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимају ме ваша размишљања, ставови....

Никада не бих прешао у англиканце.

Ако бих баш морао да мењам конфесију, био бих једино римокатолик...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никада не бих прешао у англиканце.

Ако бих баш морао да мењам конфесију, био бих једино римокатолик...

Слажем се! То ме највише и изненађује и копка...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Англиканство је практички национална религија Енглеза. Значи дошло му да се мало прави Енглез :).

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово није никакав аларм, већ још један доказ да се ПБФ мора схватити као академска установа, а не душевна болница у којој се многи, који је за то сматрају, разочарају и утеху налазе у нечем овако комичном, као што је прелазак у англиканце.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slobodna volja i verski pluralizam pa nek izabere ko sta hoce!!

Управо тако, морамо да схватимо да нисмо у Средњем веку, и да сада једино квалитетом, ако га имамо, можемо да мењамо ствари и да их контолишемо ...

Никакве алармизације, мобилизацијем репресалије (што би хтели ови образовани из "Образа") не помажу ту. Напротив, ствара се контра ефекат.

Зато, свако од нас треба прво да ради на свом КВАЛИТЕТУ, а онда и на квалитету заједнице ...

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба проверити да ли његов статус на Факултету остаје исти. Чини ми се да инославни морају тражити благослов и свог епископа и надлежног православног епископа. Пошто је он уписао као православан, нисам сигуран како сада стоје ствари у административном смислу.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш лепо...екуменизам на делу...

али када је могао један судент..да опљачка пола пријатеља и нагули..

..овај је бар само опљачкао своју душу..ускратио јој живот вечни!

Извини, али смараш и нас и своју душу...

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини, али самраш и нас и своју душу...

sHa_sarcasticlol

шо...

јесу сада и англиканци постала "браћа" Хришћани?

вазда касним са овим иновацијама...

јел има неки сајт..да редовнои каче апдејт и печеве..

као оно ...верзија ...православац 0.1.. па сада већ... верзија православац 2.2 итд...

овако досадно да вазда само ја искачем из дешавања!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Чуо сам за овај догађај скоро. Мислим да је овај момак упознао англиканствог свештеника у болници и да су се спријатељили. Тако нешто. Потом је овај изразио жељу да пређе у англиканце.

Шта знам, свако има право да буде шта жели и слободу да одлучује о својој судбини. Но, треба поставити и питање смисла преласка у другу хришћанску деноминацију. Зашто? Шта то није спознао у Православљу као истинито а тамо јесте? Мислим да је све ово ствар неког емотивног набоја.

Но, свакако да треба увек да се запитамо када оде неки наш брат. Не можемо гледати тако: шта има везе, један ко ниједан... верујем да постоји неки разлог и најбоље је да тај разлог изнесе сам тај студент.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...