Jump to content

О вечности мучења нераскајаних грешника. Исправљање погрешних мишљења о томе како усагласити Божије милосрђе са вечношћу мучења - Св.Теофан Затворник

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 411
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Тако је, али каже даље:

 

"Да Господ Христос својим богочовечанским домостројем спасења није обухватио сва бића људска у садашњости, будућности и прошлости, Он не би био Спаситељ људског рода, нити би имао права да се тако назива. Самом природом своје Богочовечанске личности Он се јавља као Спаситељ васцелог човечанства, васцеле човечанске природе, која се као неизменљиво човечанска јавља у свима људским бићима, од првог човека на земљи па до последњег."

 

Догматика, Јустин Поповић

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/AvaJustin/DogmatikaPravoslavneCrkve/DogmatikaPravoslavneCrkve75.htm

 

 

Е то треба разумети добро...

 

Odlicno razumem i da te podsetim sta sam rekao. Nema Spasenja ako nije u Hristu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Амин. Само то и кажемо. Болдовано је много лепо речено.

 

Pa onda se niste dobro odrazili. Pokajanja sigurno nema, a licni podvig je bas to - pokajanje (= metanoja, preumljenje). A ko ce sve da udje u vecni zivot stvar je Bozijeg svevidjenja i covekoljublja.

 

Mi, kao sto pitase brat Zika gore, i prinosimo molbe i beskrvne zrtve da bismo pokazali vezu sa tim-i-tim preminulim, i ljubav prema njemu, i da bi radi naseg zauzimanja i ljubavi Bog nadomestio ono sto preminulom fali, kako to samo On zna i ume.

 

Dakle, jedno je licno pokajanje (drugog i nema), a sasvim drugo je molitva za preminule... :)

 

...

 

 

Edit: uklonio sam prethodnu poruku, posto sam ovde vec delimicno odgovorio bratu Ziki...

 

Laku noc svima... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I samo mala dopuna: zasto instistiramo da nema pokajanja posle smrti? Jer to vodi u jeres apokatastaze, a koja potpuno obesmisljava svu askezu koju Crkva nosi, svedoci i preporucuje vernima vec evo 2 milenijuma... eto toliko...

 

:)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

. Иста "физика" у којој је покајање немогуће је важила и у аду где је Христос проповедао. Па су се опет старозаветни људи спасили. Како је то могуће?

 

Moguće je jer u vrijeme kada su ti ljudi bili živi Sin Božji se nije bio ovaplotio, stradao, vaskrsao i osnovao Crkvu (novozavjetnu).

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...