Jump to content

Перановић: Нисам намерно убио, цело друштво саучесник


Препоручена порука

Danima gledam ovu temu kako je aktivna i iskreno da vam kazem smucilo mi se .

  • Волим 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 825
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

али зашто, Драгана, тема потребује дискусију и анализу. Веома је важна и деликатна. И веома је важно протрести је и проћи све сегменте тога, који јесу непријатни али пред којима се не сме жмурити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

али зашто, Драгана, тема потребује дискусију и анализу. Веома је важна и деликатна. И веома је важно протрести је и проћи све сегменте тога, који јесу непријатни али пред којима се не сме жмурити.

Тога о чему ти причаш уопште нема на овој теми, него само осуде и уједања, етикетирања...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па и кад се неко бори, не добива венца, ако се није правилно борио.

2. Тим. 2:5

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, a jesi li cuo za onu Terezu od Kalkute? Zena zavrsila medicinu, specijalizovala lecenje sirotinje i otvorila privatnu kliniku na kojoj je zaposlila koleginice sa faksa.

Nisam ekspert ali sam ekspert da vidim kako se kritikuje episkop Lavrentije zato sto je pustio Peranovica da radi, a od ovih sto to rade niko u zivotu nije mrdnuo dupetom za bolesnog osim za sebe samog eventualno. E vidis, za takve sam ekspert. Pa se desilo zlo, koje niko nije zeleo, pa sada niko ne valja a u stvari ne valja ubica.

Жељко Б, опрости али мало си пристрасан. Није о. Бранислав "од Калкуте" и није завршио медицину, то све време људи теби говоре. И ја мислим да ми који нисмо стручни боље да не чинимо нешто само зато што смо на то позвани као Хришћани (овако звучи став в. Лаврентија), јер пут до пакла је поплочан најбољим намерама...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Supruga Milanka je takođe agronom i počasni doktor nauka lečenja ljudi na prirodan način," kaže Radulović.

Pre nekoliko meseci bilo je reči i da će Peranović predavati predmete koji su u vezi sa bolešću zavisnosti na Univerzitetu prirodne medicine, koji je otvoren u Beogradu, a koji ima američku akreditaciju. Međutim, menadžer Univerziteta Željko Stanojević kaže da nisu odmakli dalje od pregovora i da je, koliko se seća, otac Branislav konkurisao sa magistarskom diplomom.

"On je najneobičniji čovek kojeg sam ikada sreo, koji smatra da bolest može da se leči samo duhovno."

B92: Saslušana Peranovićeva supruga http://bit.ly/PnVAfk

Дакле опет Мирољуб Петровић иза ћошка...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Peranovićeva supruga: Pokojni Zarubac je bio rado viđen gost u našoj kući

M. I. | 15. 08. 2012. - 07:21h | Foto: M. Cvetković

Milanka Peranović, supruga sveštenika Branislava Peranovića osumnjičenog za ubistvo Nebojše Zarupca, štićenika Centra za odvikavanje od droge “Sretenje” kod Loznice, juče je kao prvi svedok o ovom tragičnom događaju ispitana pred istražnim sudijom Višeg suda u Šapcu Slobodanom Velisavljevićem.

265210_branislav-peranovic-foto-mcvetkovic_f.jpg?ver=1344976429

Peranovićeva supruga: Zarubac posle povratka sa šestodnevnog vikenda doneo Peranoviću na poklon izrezbarenu stolicu

Prema rečima sudije Velisavljevića, supruga osumnjičenog je u dvočasovnom saslušanju govorila o radu centra, boravku pokojnog Zarupca u “Sretenju”, kao i onome što se događalo u pomoćnoj kući Peranovića.

Peranovićev advokat Ilija Radulović kaže za “Blic” da je svedokinja istražnom sudiji ispričala da je suprug, dok se ona u kući bavila jednom duševnom bolesnicom, pozvao 6. avgusta uveče da izađe napolje i rekao joj: „Nebojši je pozlilo, izgleda da neće biti dobro”. Posle toga, Peranović je pozvao policiju i svog advokata.

Nebojšu Zarupca svedokinja je predstavila kao najboljeg štićenika centra, pedantnog, odgovornog, savesnog i perfekcionistu, koji se u „Sretenju” starao o dva konja, nekoliko ovaca i voćnjaku.

Tvrdila je da je Zarubac, uz još četiri štićenika, imao privilegiju da dođe u njihovu kuću, kao i da je sa njenim suprugom postigao dogovor da ostane u centru dok „Sretenje” postoji.

Svedokinja je, između ostalog, još rekla da je Zarubac posle povratka sa šestodnevnog vikenda doneo Peranoviću na poklon izrezbarenu stolicu.

http://www.blic.rs/V...st-u-nasoj-kuci

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Peranovićeva supruga: Pokojni Zarubac je bio rado viđen gost u našoj kući

M. I. | 15. 08. 2012. - 07:21h | Foto: M. Cvetković

Milanka Peranović, supruga sveštenika Branislava Peranovića osumnjičenog za ubistvo Nebojše Zarupca, štićenika Centra za odvikavanje od droge “Sretenje” kod Loznice, juče je kao prvi svedok o ovom tragičnom događaju ispitana pred istražnim sudijom Višeg suda u Šapcu Slobodanom Velisavljevićem.

265210_branislav-peranovic-foto-mcvetkovic_f.jpg?ver=1344976429

Peranovićeva supruga: Zarubac posle povratka sa šestodnevnog vikenda doneo Peranoviću na poklon izrezbarenu stolicu

Prema rečima sudije Velisavljevića, supruga osumnjičenog je u dvočasovnom saslušanju govorila o radu centra, boravku pokojnog Zarupca u “Sretenju”, kao i onome što se događalo u pomoćnoj kući Peranovića.

Peranovićev advokat Ilija Radulović kaže za “Blic” da je svedokinja istražnom sudiji ispričala da je suprug, dok se ona u kući bavila jednom duševnom bolesnicom, pozvao 6. avgusta uveče da izađe napolje i rekao joj: „Nebojši je pozlilo, izgleda da neće biti dobro”. Posle toga, Peranović je pozvao policiju i svog advokata.

Nebojšu Zarupca svedokinja je predstavila kao najboljeg štićenika centra, pedantnog, odgovornog, savesnog i perfekcionistu, koji se u „Sretenju” starao o dva konja, nekoliko ovaca i voćnjaku.

Tvrdila je da je Zarubac, uz još četiri štićenika, imao privilegiju da dođe u njihovu kuću, kao i da je sa njenim suprugom postigao dogovor da ostane u centru dok „Sretenje” postoji.

Svedokinja je, između ostalog, još rekla da je Zarubac posle povratka sa šestodnevnog vikenda doneo Peranoviću na poklon izrezbarenu stolicu.

http://www.blic.rs/V...st-u-nasoj-kuci

Ма, чиста идила, нема шта!

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жељко Б, опрости али мало си пристрасан. Није о. Бранислав "од Калкуте" и није завршио медицину, то све време људи теби говоре. И ја мислим да ми који нисмо стручни боље да не чинимо нешто само зато што смо на то позвани као Хришћани (овако звучи став в. Лаврентија), јер пут до пакла је поплочан најбољим намерама...

Ali ja uopste ne branim Peranovica. Niti ga poredim sa bilo kim. Samo kazem da mi trebamo ciniti vise, jer ako ostavimo bolesnog svojoj sudbini i ne cinimo nista sta smo? A put do pakla je poplocan dobrim namerama, to jeste, pa stoga znaci nikada ne treba uciniti nista dobro? Pustiti bolesnbog i gladnog njegovoj sudbini?

I o kakvoj strucnosti pricamo? Koliki je procenat izlecenja narkomana u drzavnim ustanovama? To je strucnost? I to lecenje nije poplocan put u pakao?

Znate kako, ko radi taj i gresi. Ko ne ustane iz kreveta celoga zivota i zeva u plafon nece garant pogresiti. Ni mrava nece zgaziti. Ali ni bilo sta dobro nece uraditi u zivotu.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bolje nista da ne radi nego da ubije nekog

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bolje nista da ne radi nego da ubije nekog

Svakako,

i to vazi za petljanje u svim oblastima za koje se nemaju kvalifikacije i eksperimentise se in vivo.

Zasto ne sade paradajz, drze stoku, oru zemlju a ne nadrilekarstvom da uzimaju ljudima pare,

za sve to vazi.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...