Jump to content

Јереј Угрин Поповић,штићеник центра Земља живих

Оцени ову тему


banana

Препоручена порука

Mozes pricati sta hoces mozes pisati sta hoces

Mozes iznova i iznova zacuditi ljude svojim mislima i razmisljanima...delima.

Ali pravo sablaznjavanje moze covek iskusiti samo ako postoji realna mogucnost> ostati bez Boga u sebi.

Prosto ne volim ljude koje sablaznjavaju padovi ma kog coveka...mislim da se foliraju i sude.

To su maleni... ima ih ...Luka 17,2 Isus nas upozorava na njih.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је, рецимо, један Милан Радовановић, русиста, шутнут из богословије само зато што је да би прехранио породицу уређивао сајт Рашко-призренске епархије док је њом управљао тада још увек владика Артемије - а са тог сајта је и сајт СПЦ преузимао новости - дакле, ако је због тако нечег шутнут врхунски стручњак, онда разлоге за то о чему Ви, падре Александре, говорите, треба тражити у (нажалост оправданом) страху од железне руке мајке Цркве

 

I kod nas je Mater Ecclesia gvozdene ruke, sasvim to isto su priliku

imali osjetit mnogi antiekumenisti i tridentinci ovdje u Češkoj na primjer.

MPR2b8ab2_Vlk1.jpg

Evo, naš kardinal Miloslav Vlik, nadbiskup pražski u penziji,

ovako su izgledali njegovi razgovori sa češkim sveštenicima:

Ekumenizam, da ili ne? 

Ne.

Pogrešan odgovor, napolje!

Sljedeći!

Ekumenizam, da ili ne?

Da

Ispravan odgovor, uzmi tamo tu farnost (parohiju župu)

što ostade prazna od tog tamo neznalice pred tobom.

Nije znao tačan odgovor!

Zanimljivo, sad su svi za ekumenizam.

Nema ih uopše više tih anti-protivnih.

Baš zanimljivo, zar ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To su maleni... ima ih ...Luka 17,2 Isus nas upozorava na njih.

Znam. U kontekstu su mi oni jedini i zastupljeni, upravo iz ljudskog nesavrsenog suda.

Gresnika treba da milujemo i pomognemo mu kao sto to Bog cini a ne kao prijatelji koji peru ruke od gresnog im sabrata kao pontije pilat.

Ti mali koji se jos nisu napili savrsenog soka u savrsenom Bogocoveku mogu da se sablazne upravo nad tim pranjem ruku i guranjem brata, pa se sa pravom pitaju gde je sad Hristos? Da li je gresniku pruzio ruku ili je zagrlio doskorasnje prepodobne prijatelje.

A sablaznjavanje je upravo mrak gde covek nije potpuno siguran gde obitava Hristos.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко је уопште тај Угрин? Из овога што сам прочитала, схватила сам да је наркоман, али видим да је нека, да тако кажем, "посебна" личност! Је ли он неки свештеник, монах......!??? 

У сваком случају, и мени га је жао! :(

 

Свештеник. Потражи на Гуглу Духовна аристократија, која је потекла са овог форума

Link to comment
Подели на овим сајтовима

потекла са овог форума?

Ја сам такав утисак стекао. Наравно не тврдим то, ни да уредништво је форума стајало иза тог пројекта.

 

Ко има више информација, могао би да подели, о Духовној аристократији. Чини ми се да је читав пројекат (организација), или шта је већ била, нестала са сцене повлачењем о Угрина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам такав утисак стекао. Наравно не тврдим то, ни да уредништво је форума стајало иза тог пројекта.

 

Ко има више информација, могао би да подели, о Духовној аристократији. Чини ми се да је читав пројекат (организација), или шта је већ била, нестала са сцене повлачењем о Угрина.

Duhovnu aristokratiju je osnova otac Ugrin,i oni su samo dobili proistor ovde na sajtu.,onda su se povukli sa sajta,šta se sada dešava ne znam a i ne zanima me ,imam svojih problema :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам такав утисак стекао. Наравно не тврдим то, ни да уредништво је форума стајало иза тог пројекта.

 

Ко има више информација, могао би да подели, о Духовној аристократији. Чини ми се да је читав пројекат (организација), или шта је већ била, нестала са сцене повлачењем о Угрина.

Никад нисам подржавао тај "пројекат" нити стајао иза тога, а увек сам стајао насупрот томе.

 

Део сам уредништва од почетка, тако да та прича отпада.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никад нисам подржавао тај "пројекат" нити стајао иза тога, а увек сам стајао насупрот томе.

 

Део сам уредништва од почетка, тако да та прича отпада.

 

Чини ми се да је ту спорно било изабрано име. Колико се сећам да је то изазивало највише полемике и оспоравања. А организовали су предавања, изложбе, хуманитарне акције, дружења омладине, ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Duhovnu aristokratiju je osnova otac Ugrin,i oni su samo dobili proistor ovde na sajtu.,onda su se povukli sa sajta,šta se sada dešava ne znam a i ne zanima me ,imam svojih problema :)

 

"Духовна аристокрација" се почела повлачити знатно пре свих ових догађаја са овога форума. Није то изазвано накнадим информацијама о болести Угрина, него ставовима који се нису могли усагласити. Али труба је сада да уредништво Поука једнострано прича о свему томе.

 

 

Ипак да резимирамо:

 

 

- Дакле није истина што површни, злуради, и докони мисле да је Угрин "почишћен" са Поука када се сазнало да је наркоман.

- Истина је да се повукао знатно раније као и већи део екипе "Духовна Аристократија".

- Истина је такође да је са овога сајта прешао на сајт Шестоднев, одакле се пар пута поспрдно осврнуо на Поуке( Жабокречина, учмала средина...итд.)

- И на крају ово је све изнето истине ради а не ради опањкавања било кога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чини ми се да је ту спорно било изабрано име. Колико се сећам да је то изазивало највише полемике и оспоравања. А организовали су предавања, изложбе, хуманитарне акције, дружења омладине, ....

 

Било је више разлога против, не само то име.

Али као што рекох не желим о томе да диваним без супротне стране.

 

Ако неко има још ко је активан у тој удрузи нека он дође па прича о томе.

Ја сам своје рекао ономад, сада када бих о томе говорио осећао бих се подло.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ovako kažemo,otac Ugrin se povukao sa sajta,kada smo se ja  i on pokačili,i to je to...

Naravno da se to desilo mnogo pre nego je završio u rehabilitacionom centru.

i realno,ko god se kačio samnom nije više na sajtu,pa vi sad porazmislite šta radite :D;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da malo kako da kazem umanjujete ulogu oca Ugrina u vezi sa ovim sajtom,ne kazem da je on neka siva eminencija ili nekakav guru zru,ali nije ni tamo neki clan,ko MilosBG,uostalom primao je nagradu zajedno sa ocem Ivanom za ovaj sajt.

 

Ivan_Ugrin.jpg

 

ivan-cvetkovic-i-ugrin-popovic.jpg

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko njegovu ulogu ne umanjuje,niti ga iko odbacuje,samo pričamo kako jeste.

Realno,jedini razlog zašto je išao po nagradu je jer je sveštenik član uredništva,tad bio,i živi u BG...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
+ Молитвена помоћ за браћу из заједнице Земља живих +

 

 

Када се већ спомиње, нека се и помене (као и остала браћа и сестре)

 

Милан, Никола, Срђан, Немања, Видан, Младен, Бојан, Угрин, Матија, Душко, Милан, Дејан, Немања, Боро, Момчило, Саша, Бранислав, Ђуро, Немања, Страхиња, Александар, Стеван, Милан, Милош, Слободан, Александар, Владимир, Матија, Владан, Зоран, Петар, Владан, Иван, Радован, Михаило, Немања, Бошко, Марко, Ненад, Небојша, Милан, Александар, Миодраг, Илија, Горан, Милош, Игор, Михаило, Младен, Александар, Синиша, Миладин, Зоран, Александар, Дарко, Ивица, Ненад, Дарије, Стевица, Иван, Милан, Никола, Миливоје, Ненад, Илија, Милош, Јанис, Иван, Милош, Милош, Срђан, Предраг, Борис, Јосип, Петар, Момчило, Владимир, Владимир, Ђорђе, Иван, Бојан, Владимир, Горан, Владимир, Немања, Мирослав, Милорад, Стефан, Војислав, Срђан, Момчило, Предраг, Дејан, Владимир, Александар, Дејан, Ђурђица, Весна, Јована, Наташа, Сања, Љиљана, Ана, Мануела, Дуња, Александра, Светлана, Кристина, Латинка, Данка, Сандра, владика Иринеј, владика Порфирије, отац Бранко, отац Александар, отац Милан, отац Милан, Отац Југослав, Стаменко, Дејан, Жарко, Лазар, Младен, Душанка, Стојка, Марина.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...