Jump to content

Писмо упућено Алојзију Степинцу 1942, његов одговор и кајкавска песма


Препоручена порука

  • Одговори 264
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ево новог наслова...    

 

 

 

 

Ватикан потврдио: Степинац светац

у ВестиРегион 10. фебруар 2014. 13 Коментара

 
 
 

Ватикан / Загреб – Ватикан је званично потврдио да ће кардинал Алојзије Степинац ускоро бити проглашен за свеца. На миси у римској цркви светог Јеронима кардинал Ангело Амато, префект Конгрегације за проглашавање светих, најавио је да ће папа Фрањо прогласити Степинца светим, на основу налазе лекарске комисије која је потврдила чудесна оздрављења од стране Степинца.

Кардинал Амато одржао је мису на годишњицу смрти Алојзија Степинца, који је умро у Крашићу пре 54 године.

Очекује се да ће сам папа Фрањо веома брзо јавно да објави датум када ће прогласити Степинца светим, али пре тога и кардиналски збор треба да се сложи са документацијом коју је прикупила ватиканска Конгрегација.

Очекује се да ће проглашење Алојзија Степинца светим бити до краја ове године. И папа Јован Павле II биће проглашем светим 27. априла у Риму, где се очекује долазак неколико милиона верника из целог света.

Ј. Керблер / Новости

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се са Декијем да је Степинац прецењен. Иначе мислим да до канонизације неће скоро доћи.

Pa nema ozbiljne rasprave ako je samo tekst iz novina. (praznoslovlje veruj mi)

Ljudi verujte mi nema nista od toga. To je samo novinarska patka. Kad im je bio u poseti lepo im je objasnio da nema ni od Stepinca ni od Medjugorja nista.

 

Vatikan potvrdio: Stepinac svetac
J. Kerbler | 10. februar 2014. 12:28 > 20:35 | Komentara: 45

U rimskoj crkvi svetog Jeronima u ponedeljak veče će kardinal Angelo Amato, prefekt kongregacije održati misu za Stepinca. Proglašenje na jesen, a najkasnije do kraja godine

 
stepinac_620x0.jpg

Stepinac sa Pavelićem

ZAGREB

OD STALNOG DOPISNIKA

Vatikan je zvanično potvrdio da će kardinal Alojzije Stepinac uskoro biti proglašen za sveca. Na misi u rimskoj crkvi svetog Jeronima kardinal Angelo Amato, prefekt Kongregacije za proglašavanje svetih, najavio je da će papa Franjo proglasiti Stepinca svetim, na osnovu nalaze lekarske komisije koja je potvrdila čudesna ozdravljenja od strane Stepinca.

Kardinal Amato održao je misu na godišnjicu smrti Alojzija Stepinca, koji je umro u Krašiću pre 54 godine.

Očekuje se da će sam papa Franjo veoma brzo javno da objavi datum kada će proglasiti Stepinca svetim, ali pre toga i kardinalski zbor treba da se složi sa dokumentacijom koju je prikupila vatikanska Kongregacija.

Očekuje se da će proglašenje Alojzija Stepinca svetim biti do kraja ove godine. I papa Jovan Pavle II biće proglašem svetim 27. aprila u Rimu, gde se očekuje dolazak nekoliko miliona vernika iz celog sveta.

 

 

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:477632-Vatikan-potvrdio-Stepinac-svetac

 

 

Нисмо баш дуго чекали. Шта сада кажете?

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stepinac je zvanično ratni zločinac, to što su ga politički rehabilitovali po meni nema nikakav značaj sve dok sud ne donese takvo rešenje.

Neka traže reviziju procesa i neka sve ide po zakonu i onda može da se razgovara. 

Hrvatska je bila država za vreme II svetskog rata sa svim atributima državnosti i imala je rasne zakone i konc logore za Srbe. Neka neko dokaže suprotno i nema nikakvih problema, ja sam praktičan katolik ali smatram da samo istina može da nas spase.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто ми се чини да ће наше владике "мудро чекати" да виде шта ће бити. Надам се да грешим.

Онако на прву, острашћено, мислим да би то био добар разлог да се коначно оканемо бесплодног дијалога са РКЦ али и у ССЦ, јер ако су ово плодови дијалога и међусобног уважавања - хвала свима, стварно је доста...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

П. С.

Ево Ватикану документације центра Симон Визентал, да не буде да смо то само ми острашћени Срби који патолошки мрзимо Хрвате.

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто ми се чини да ће наше владике "мудро чекати" да виде шта ће бити. Надам се да грешим.

Онако на прву, острашћено, мислим да би то био добар разлог да се коначно оканемо бесплодног дијалога са РКЦ али и у ССЦ, јер ако су ово плодови дијалога и међусобног уважавања - хвала свима, стварно је доста...

Svaka čast....vidim da sam pogrešio u proceni tebe na predhodnoj temi... :bendoff:

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Вук длаку мења, али ћуд никада"

upravo tako... 1324_womens

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dijalog donosi tu Istinu. Dijalog sam po seb,i nosi u sebi i vrstu propovedi. Ostanimo snažni i ne plašimo se Reč nam je darovao mač Istine.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svaka čast....vidim da sam pogrešio u proceni tebe na predhodnoj temi... :bendoff:

Зато што се често меша лепо опхођење са слагањем.

Понављам стално, као папагај, речи светог човека:

"Нека ваше речи буду благе а аргументи јаки."

;)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...