Jump to content

Омиљене посланице и цитати Светог Апостола Павла

Оцени ову тему


ivona

Препоручена порука

i9sNM9Wjvin9z.png

 

 

 

 

Naravno volim da ih čitam sve ali jednu posebno izdvajam u odnosu na druge Poslanicu Korinćanima,iz uvek aktuelne potrebe da obuhvatim svoj identitet,a time i mogucnost ostvarivanja one prave ontoloske slobode kojoj znam da svi težimo.

 Upravo tu i pronalazim najlepše i najpotpunije objašnjenje,a tiče se bremena datosti koje se shvataju kao prizvanje:

 

20. Сваки нека остане у оном звању у коме је позван.

21. Јеси ли позван роб, не брини се; него ако и можеш свој бити, још радије буди.

22. Јер који је позван у Господу роб, слободњак је Господњи, тако и који је позван слободњак, роб је Христов.

23. Купљени сте скупо, не будите робови људима.

24. Сваки, браћо, у чему је ко позван у оном нека остане пред Господом.

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

браво Ивона!

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Браво! Мало сам изменио наслов и поставио икону светог апостола Павла, да бисмо привукли још сарадника на теми.

Све похвале за покретање...

 

користите и наш пројекат www.pouke.org/svetopismo

 

А ту је и отац Огњен из нишке Епархије који се баш бави Светим Писмом, па може дати допринос теми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13. A ako nema vaskrsenja mrtvih, to ni Hristos nije ustao.

14. A ako Hristos nije ustao, onda je prazna propovijed naša, pa prazna i vjera vaša.

***

16. Jer ako mrtvi ne ustaju, to ni Hristos nije ustao.

17. A ako Hristos nije ustao, uzalud vjera vaša; još ste u grijesima svojim.

18. Onda i oni koji usnuše u Hristu, propadoše.

19. I ako se samo u ovome životu nadamo u Hrista, jadniji smo od sviju ljudi (Zač. 160).

20. No zaista je Hristos ustao iz mrtvih, te postade prvenac onih koji su umrli.

21. Jer pošto je kroz čovjeka smrt, kroz čovjeka je i vaskrsenje mrtvih.

22. Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Hristu svi oživjeti.

***

33. Ne varajte se: Zli razgovori kvare dobre običaje.

34. Otrijeznite se kao što treba, i ne griješite; jer neki ne poznaju Boga; na sramotu vama kažem.

***

57. A Bogu hvala koji nam dade pobjedu kroz Gospoda našega Isusa Hrista. (Zač. 164).

58. Zato, braćo moja mila, budite čvrsti, nepokolebivi, napredujte neprestano u djelu Gospodnjem, znajući da trud vaš nije uzalud u Gospodu.

 

Prva Poslanica Apostola Pavla Korinćanima glava 15

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Генијална тема! Апостол Павле је јединствена личност не само у историји Цркве, већ и човечанства уопште. Изван (свог) времена...

 

Све његове посланице су ватра жива, ако баш морам  да издвојим онда је то посланица Галатима:

 

"А сада познавши Бога, или боље, будући познати од Бога, како се опет враћате на слабе и биједне стихије, којима опет изнова хоћете да робујете?"

 

"Стојте, дакле, у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити."

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

13. A ako nema vaskrsenja mrtvih, to ni Hristos nije ustao.

14. A ako Hristos nije ustao, onda je prazna propovijed naša, pa prazna i vjera vaša.

***

16. Jer ako mrtvi ne ustaju, to ni Hristos nije ustao.

17. A ako Hristos nije ustao, uzalud vjera vaša; još ste u grijesima svojim.

18. Onda i oni koji usnuše u Hristu, propadoše.

19. I ako se samo u ovome životu nadamo u Hrista, jadniji smo od sviju ljudi (Zač. 160).

20. No zaista je Hristos ustao iz mrtvih, te postade prvenac onih koji su umrli.

21. Jer pošto je kroz čovjeka smrt, kroz čovjeka je i vaskrsenje mrtvih.

Divni su citati Jessy,i okosnica su cele price o spasenju,jer je tema vaskrsenja zaista centralna tacka vere iako nema vere u vaskrsenje,besplodno je misliti i ciniti da se spasavamo!

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Генијална тема! Апостол Павле је јединствена личност не само у историји Цркве, већ и човечанства уопште. Изван (свог) времена...

 

Све његове посланице су ватра жива, ако баш морам  да издвојим онда је то посланица Галатима:

 

"А сада познавши Бога, или боље, будући познати од Бога, како се опет враћате на слабе и биједне стихије, којима опет изнова хоћете да робујете?"

 

"Стојте, дакле, у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити."

E da prava rec vatra!sa toliko energije,jacine vere,sveti ap.Pavle deli darove kojima ne mozes lako okrenuti glavu jer su zaista dotaknuti ociglednoscu i bistrinom koju daruje Sv.Duh.

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Римљанима посланица (светог апостола Павла )
8

И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другога; јер који љуби другога закон испуни.

 

Tako ''mala'' zapovest,dužnost,a koju stavljamo na poslednje mesto,tobož krijući se iza silnih obaveza i dugova jednih prema drugima,a i prema sebi u konačnici.

  • Волим 1

viber_zpsyey5mxiw.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна мала опаска на наслов теме...треба посланице,а не посланици,одмах се сетим наше скупштине, а ту је ретко ко омиљен... 4chsmu1

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна мала опаска на наслов теме...треба посланице,а не посланици,одмах се сетим наше скупштине, а ту је ретко ко омиљен... 4chsmu1

ето, видиш како је одмах исправљено....и ја сам то видела али сам чекала да неко од надлежних то измени.... .smesko.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
ПРВА ПОСЛАНИЦА СВЕТОГ АПОСТОЛА ПАВЛА КОРИНЋАНИМА
ГЛАВА 11.

 

23. Јер ја примих од Господа што вам и предадох, да Господ Исус оненоћи кад бјеше предан, узе хљеб,

24. И захваливши преломи и рече: Узмите, једите, ово је тијело моје,које се за вас ломи; ово чините у мој спомен.

25. Исто тако и чашу, по вечери, говорећи: Ова је чаша Нови Завјет умојој крви; ово чините, кад год пијете, у мој спомен

26. Јер кад год једете овај хљеб и чашу ову пијете, смрт Господњуобјављујете, докле не дође.

***

31. Јер да смо сами себе испитивали, не бисмо били осуђени.

32. А кад нам суди Господ, кара нас, да не будемо осуђени са свијетом.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12.глава

 

12. Јер као што је тијело једно и има удове многе, а сви удови једно гатијела, иако су многи, једно су тијело, тако и Христос.

13. Јер се и једним Духом сви ми крстисмо у једно тијело, били Јудејци,или Јелини, или робови, или слободни; и сви смо једним Духом напојени.

14. Јер и тијело није један уд него многи.

15. Ако рече нога: Пошто нисам рука, нисам од тијела; зар ипак није од тијела?

16. И ако рече ухо: Пошто нисам око, нисам од тијела; зар ипак није од тијела? Ако би све тијело било око, гдје је онда слух?

17. Ако би све било слух, гдје је мирисање?

18. А сада, Бог постави удове у тијелу, сваки поједини од њих како хтједе.

19. А ако би сви били један уд, гдје је тијело?

20. Сада пак, многи су удови, а једно тијело.

21. А око не може рећи руци: Не требаш ми; или опет глава ногама: Не требате ми.

22. Него, шта више, који се удови тијела чине да су слабији, неопходни су;

23. И који нам се чине мање часни на тијелу, њима придајемо већу част;

24. И неугледни наши удови имају већи углед, док оним угледним то не треба. Али Бог тако сложи тијело давши слабом уду већу част,

25. Да не буде раздора у тијелу него да се удови подједнако брину један за другога.

26. И ако страда један уд, с њим страдају сви удови; а ако ли се једануд прославља, с њим се радују сви удови

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Посланица светог апостола Павла Галатима

 

11. А дајем вам на знање, браћо, да јеванђеље које сам ја благовијестио, није од човјека;

12. Нити га ја примих од човјека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.

****

19. Јер ја законом закону умријех, да Богу живим. Са Христом се разапех;

20. А живим - не више ја него живи у мени Христос; а што сад живим у тијелу, живим вјером Сина Божијега, који ме заволи и предаде себе за мене.

21. Не одбацујем благодат Божију: јер ако праведност кроз закон бива, онда Христос узалуд умрије.

****

17. Ово пак велим: Закон, који је постао послије четири стотине и тридесет година, не поништава завјет који је од Бога раније потврђен за Христа, да се не укине обећање.

****

26. Јер сте сви синови Божији вјером у Христа Исуса.

27. Јер који се год у Христа крстисте, у Христа се обукосте.

28. Нема више Јудејца ни Јелина, нема више роба ни слободнога, нема више мушког ни женског, јер сте ви сви један (човјек) у Христу Исусу.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

***

13. Јер сте ви, браћо, на слободу позвани; само не слободу за угађање тијелу, него да из љубави служите једни другима.

14. Јер се сав Закон испуњава у једној ријечи, у овој: Љуби ближњега својега као себе самога.

***

22, А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вјера,

23. Кротост, уздржање. За такве нема закона.

 

Гал.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...