Jump to content

Шта чинити са освештаним стварима којима је "истекао рок" ?


Препоручена порука

Imam neko miro koje je od stajanja promenilo miris. Sta s njim?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево сад ме зове пријатељ из града и пита шта да ради са славским колачом који му је остао од славе.

Да га наложи не може , јербо има централно грејање, да га баци у контејнер не иде освештан је, шта да ради са њим ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма не фали ништа, може да бидне само мало тврђи. Може се појести уз чај као двопек :) (ако то сад није неко светогрђе, али боље него бацити)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хе хе, код мене у орману стоје освештана Ускршња јаја стара неколико година и ниједно се није укварило :)

  • Волим 1

Не ваља свашта к срцу примати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пита шта да ради са славским колачом који му је остао од славе.

Važno je da su meso pojeli :D

(Slavski kolač je najvažniji, i taj se hleb ne daje ni stoci, a kamoli da završi negde pogažen!)

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево сад ме зове пријатељ из града и пита шта да ради са славским колачом који му је остао од славе.

Да га наложи не може , јербо има централно грејање, да га баци у контејнер не иде освештан је, шта да ради са њим ?

Važno je da su meso pojeli :D

(Slavski kolač je najvažniji, i taj se hleb ne daje ni stoci, a kamoli da završi negde pogažen!)

Ja znam da su mi ranije pricali da recimo naforu koja pretekne ostave u neke saksije sa cvecem, gde onda dodju ptice i pojedu je da se ne baci. Ako to moze sa naforom sto ne bi moglo i sa slavskim kolacem?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У мом дому се ни обичан лебац не баца, камо ли освештан. Било као прженице, попара или презле, бива поједен у сласт.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja znam da su mi ranije pricali da recimo naforu koja pretekne ostave

u neke saksije sa cvecem, gde onda dodju ptice i pojedu je da se ne baci.

Ako to moze sa naforom sto ne bi moglo i sa slavskim kolacem?

Što kaže lidija, moji deda i baba, po očevoj strani, isto su imali takav odnos prema hlebu, a posebno prema Slavskom kolaču (i nafori!).

A zašto ne pojedu naforu, što da se "ponižavaju" i jedu mrve, kući čeka vruć ´lebac, ili šta, koji je razlog?

A i stoka kada jede ona kida, razbacuje, gazi... a ptice manje, barem ostane u saksiji ono što ne pojedu.

Ne znam, :) zbunio si me.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa bre, kol`ko se secam, to mi je jedan pop rek`o - kad puno ostane nafore, stave da je pojedu ptice.

Ne znam sto je ne pojede on ili neko ko se zadrzi u crkvi...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razumeo sam da ti je rekao pop :) Zato i kažem - šta, kući čeka vruć ´lebac.

Mislim da je to totalno pogrešno bacati na zemlju!

A Slavski kolač, ne zaboravimo, ima pečat Hristov (a to je jedan vid ikone Njegove) na sebi!

  • Волим 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razumeo sam da ti je rekao pop :) Zato i kažem - šta, kući čeka vruć ´lebac.

Mislim da je to totalno pogrešno bacati na zemlju!

A Slavski kolač, ne zaboravimo, ima pečat Hristov (a to je jedan vid ikone Njegove) na sebi!

E, pa zato mi on valjda i rek`o ne na zemlju, nego u neku zatvorenu saksiju, gde samo vrapci mogu da pridju, i gde ne moze da se razbaca...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...