Jump to content

(Не)испуњена молитва - Бог није дух из „Аладинове лампе“ за наше себичне жеље


Препоручена порука

Постављена слика


Jedan svetac se beše pomolio Gospodu i sin neke žene ožive,iako je bio mrtav.Kad žena poče da se zahvaljuje,svetac joj odgovori-zahvali Hristu a ne meni,ja samo dižem ruke......a žena mu odgovori...oče,hvala  što si digo ruke..... 0104_cheesy

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 92
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Људи, ''дижимо руке'' једни за друге, чистим срцем и Господ ће дати свима онима за које Га молимо.

Ето задовољства,и потврде љубави Његове....

Јако лепа и позитивна тема......  319.gif  0442_feel

Вкусите и видите јако благ Господ....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И Господу нашем хвала за плећа на којима нас носи током читавог нашег живота. ( СТОПЕ У ПЕСКУ ).

Прелепо речено,и ја се захваљујем на свакој подигнутој трепавици ка Господу, хвала. А за руке метанију чиним у знак захвалности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Постављена слика

Pojačajte ton.

"Невоља је било и биваће, људи и нељуди је бивало и биваће. Околности не зависе увијек од нас, али да ли ћемо бити људи или нељуди то од нас зависи."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja sam isto  "wow" rekla kada sam dobila ovaj klip od prijateljice iz Amerike.

"Невоља је било и биваће, људи и нељуди је бивало и биваће. Околности не зависе увијек од нас, али да ли ћемо бити људи или нељуди то од нас зависи."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Hvala Mozarte na lepim željama.

..."Blaženi siromašni duhom jer je njihovo carstvo nebesko"...

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
  • 6 months later...

Када се за некога молимо Богу у посредничком смислу, молимо се да Бог изврши своје деловање благодати на одређену личност у смислу просвећујућег оплемењивања његових/њених осећања и разумности, или психо-биолошког исцељења ако је већи проблем у питању. То не значи да ако и до чуда дође да је то нешто претежније од благодатног обожења људске природе, јер иако једном исцељена ипак људска природа је и даље склона умирању, а Бог има далекосежнији домострој од једног чуда – да подари највеће: Вечни Живот. И чим је толики акценат на том дару, то само показује колико је човек мало бесмртан онако како би он хтео да сагледа ствари.

Не молимо се само за своје жеље и не молимо се да Бог постане судијом у интерним односима који се не односе на Царство небеско. Јер Бог дође у свет да успостави Царство а не да га одузме. Ако се молитва не извршава одмах, то не значи да неће касније када и сам молитвеник можда заборави на садржај својих прозби. Штавише, доследност у молитви показује један сараднички и синовски карактер, док би моментално извршавање молитви било више налик захтевању од Бога на горд и сулуд начин. Потребно је стрпљење као сведочанство непроменљиве вере која се испитује у доследности. Зато су многи брзи на веру само до првог искушења, после тога постају маловерни. Ако молитва остаје неуслишена на начин какав смо ми хтели, то не значи да неће бити услишена на други начин како је Бог боље замислио за конкретну личност. Уосталом, ми се ипак више пута молимо за оно што је нама а не по Божијој вољи, чак и када не мислимо тиме нешто лоше. Сам Христос изобличава неке молитвенике учећи да их не услишава јер се моле за зле ствари. Наравно, постоје такви молитвеници који одмах бивају услишени због каквоће (квалитета) у изграђивању односа са Богочовеком Христом, али надасве због учешћа у самој Литургији на којој се Христова Жртва савршава и директно приноси у Тројични Апофатички Олтар од чије благодати катафатички узрастамо. То само повећава и већу одговорност због многих дарова са висине и због осећања Божијих Очију на себи кроз те исте дарове. Ако се неко толико опире молитвама ближњих, па са њима и благодатном утицају свише, то не значи да је себи затворио свака врата јер спасење остаје увек отворено ако се он/она покаје, или, ако се и не покаје да неће Бог на неки други начин – разноврсним икономичним перипетијама у социјалним димензијама историје и других личности – навести пре или касније исту ту личност пред Свој Наум. Бог не спава и нема када да се умори или потражи од неког савет – Он (Они, Тројица)) је Савршен и не гледа на само један тренутак и само једну личност.

Тако се молитва открива не као амбис неостварених жеља већ као дијалогично мерило односности са својим Творцем која врхуни у сједињењу са Њим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Никола, отворио си и у великој мери дао одговор на ову веома битну тему. Баш сам данас намеравао да је покренем.

. Бог не спава и нема када да се умори или потражи од неког савет – Он (Они, Тројица)) је Савршен и не гледа на само један тренутак и само једну личност.

Тако се молитва открива не као амбис неостварених жеља већ као дијалогично мерило односности са својим Творцем која врхуни у сједињењу са Њим.

Но, видимо да се многи верници ослањају на заповеднички однос према Богу. Наводно, молимо Бога а заправо Му заповедамо. Та молитва се своди на захтевање да Бог учини оно што се молимо без поговора јер у супротном ми нећемо бити верници. Тада значи да и нема Бога или ако Га има да је то неки "зао Бог". Међутим да ли је то тако? Одговор је на сасвим добар начин дао Никола.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Никола, отворио си и у великој мери дао одговор на ову веома битну тему. Баш сам данас намеравао да је покренем.

. Бог не спава и нема када да се умори или потражи од неког савет – Он (Они, Тројица)) је Савршен и не гледа на само један тренутак и само једну личност.

Тако се молитва открива не као амбис неостварених жеља већ као дијалогично мерило односности са својим Творцем која врхуни у сједињењу са Њим.

Но, видимо да се многи верници ослањају на заповеднички однос према Богу. Наводно, молимо Бога а заправо Му заповедамо. Та молитва се своди на захтевање да Бог учини оно што се молимо без поговора јер у супротном ми нећемо бити верници. Тада значи да и нема Бога или ако Га има да је то неки "зао Бог". Међутим да ли је то тако? Одговор је на сасвим добар начин дао Никола.

319.gif Dobro istaknuto o. Ivane  dada

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Dobro i korisno dusama nasim, od Gospoda molimo" - bez obzira da li je to u raskoraku sa nasim egoisticnim porivima i potrebama... Tu je i razum, rasudjivanje, i srce, i dobra volja - poznati sta je "blaga, ugodna i savrsena volja Bozija", i kao takvu je prihvatiti, s njom se pomiriti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...