Jump to content

Огласио се професор који је забранио девојчици да се прекрсти

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Да ли је финансирање здравства и социјаног по избору? Мислим да се вртимо у круг са овим твојим питањима јер, као што сам рекао, немам ништа против да нико не даје ништа што не мисли да треба али и да не тражи да му буде дато.

Lepo sve privatno i nema prostora za takve priče... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Pa možda zato što se oko Kant-a slažemo da se desio i da je živeo.

sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol

Je li, kamarad, sta cemo sa Sokratom? Kad postoje brojni istoricari koji smatraju da on nije postojao i da je samo lik iz Platonovih dela?

Da li je bitno da li je postojao ili sadrzaj dela koja mu se pripisuje? Nazalost mnogi od ateista koji su se pojavili u ovom novom talasu

imaju pogleda na nauki i na zivot kao automat za kafu. Pritisnes, sipas i nemnislis. Sto je daleko od stvarnosti na cije se otkrivanje veoma

olako pozivate.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam. Nemam ja taj stepen domisljatosti koji buja kod Stojektovih internet advokata.

To je zato što nemaš razvijenu moć logičkog razmišljanja i nisi se dovoljno borio razumom protiv dogmi.

A i malouman si inače.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je zato što nemaš razvijenu moć logičkog razmišljanja i nisi se dovoljno borio protiv dogmi racionalnošću.

A i malouman si...

Da, te meme aka virusi mozga su me nadvladali jer nisam bio imun na njih kao nasi drugari ateisti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Je li, kamarad, sta cemo sa Sokratom? Kad postoje brojni istoricari koji smatraju da on nije postojao i da je samo lik iz Platonovih dela?

Da li je bitno da li je postojao ili sadrzaj dela koja mu se pripisuje?

Hitchens je to pitanje sasvim lepo adresirao. Ne možemo pouzdano da znamo da li je Sokrat živeo ili je lik iz Platonovih dela ali to ne menja apsolutno ništa u "Sokratovoj" filozofiji i argumentima... dok za jedan deo "Isusovih" učenja, ako on nije postojao, ili ako je bio samo čovek koji je umislio da je sin nekog boga, ne možemo da kažemo isto... (npr. vidi Luisovu trilemu, mada ona ima određene bitne nedostake i ne mislim da je dobra, samo ilustrujem da nije baš sve jedno da li je Isus postojao ili ne)

  • Волим 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol sHa_sarcasticlol

Je li, kamarad, sta cemo sa Sokratom? Kad postoje brojni istoricari koji smatraju da on nije postojao i da je samo lik iz Platonovih dela?

Da li je bitno da li je postojao ili sadrzaj dela koja mu se pripisuje?

Kada smo iz filozofije ucili o Sokratu, prvo sto je profesorka pomenula je upravo da se ne zna da li je stvarno postojao. Tu se uci istorija ljudske misli koja je nekontraverzna. Ne uce se Sokratove reci kao istina.

U tom smislu se veronauka razlikuje od svih ostalih predmeta u skoli (Ovo g. vaspitanje ni ne smatram predmetom).

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево га један геј. :D

brunettes%20women%20closeup%20eyes%20models%20lips%20xart%20magazine%20faces%20silvie%20finger%20in%20mouth%20silvie%20de%20lux_www.wallpaperfo.com_52.jpg

I posle bi neko da zabrani gejevima da lizu prste na casu :). Nehumano!

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hitchens je to pitanje sasvim lepo adresirao. Ne možemo pouzdano da znamo da li je Sokrat živeo ili je lik iz Platonovih dela ali to ne menja apsolutno ništa u "Sokratovoj" filozofiji i argumentima... dok za jedan deo "Isusovih" učenja, ako on nije postojao, ili ako je bio samo čovek koji je umislio da je sin nekog boga, ne možemo da kažemo isto... (npr. vidi Luisovu trilemu, mada ona ima određene bitne nedostake)

Nije uopste rec o tome. Radi si o "potrebi/moranju" izucavanja dela/beseda koja se pripisuju nekoj licnosti cija je istoricnost dovedan

u pitanje od pojedinih autora. I za Sokrata se kaze da je imao mocnog Dajmona(duhovno bice) uz sebe koji ga je inspirisao i vodio i

sa kojim kad se sjedinio u potpunosti postigao svojevrsno obozenje. Odatle ona Sokratova cuvena "Duse svih ljudi su besmrtne.

Duse pravednika su besmrtna i bozanska!". Za znacaj proucavanja nije bitno da li je postoja ili da li je bio nadahnut necim

onostranimnego sta pise u tome sto mu se pripisuje. Kakav je kvalitet i utiac na zapadnu civlizaciju. Uticaj kako Sokratovih misli

tako i hriscanskog ucenja je ogroman na formiranje zapadne cvilizacije okvakvu kavu je danas znamo.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada smo iz filozofije ucili o Sokratu, prvo sto je profesorka pomenula je upravo da se ne zna da li je stvarno postojao. Tu se uci istorija ljudske misli koja je nekontraverzna. Ne uce se Sokratove reci kao istina.

U tom smislu se veronauka razlikuje od svih ostalih predmeta u skoli (Ovo g. vaspitanje ni ne smatram predmetom).

I ti si omasio kao i Avocado. Nije se postavilo pitanje da li da ucimo kao da je istina nego "zasto bi ucili kad ne znamo da li je postoja". Sto je mega LOL.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ti si omasio kao i Avocado. Nije se postavilo pitanje da li da ucimo kao da je istina nego "zasto bi ucili kad ne znamo da li je postoja". Sto je mega LOL.

Slazem se.

Samo sam hteo da naglasim da postoji jasan kriterijum po kojem veronauka drasticno odskace od ostalih predmeta. Tu se ne uci o Hristu i hriscanstvu, vec se uci kako biti hriscanin.

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...