Jump to content

Огласио се професор који је забранио девојчици да се прекрсти

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Ево, веома би радо волели да видимо шта ће нам рећи и на који закон се позвати. Колико знам у Србији не постоји закон о забрани испољавања верске припадности стављањем крсног знака на себе. Можда професор мисли да Бог неће помоћи ако неко не зна (ту се слажем, мора да се учи и да се труди а њима и Бог помаже), али заиста не видим којим правом он не дозвољава да дете махинално стави знак крста на себе ада је чуло звона?

naravno da neće doći, jer ovde svaka ptica svome jatu leti.

a to sto neko prekrsti ne znaci da nije ucio, moze i da je ucio i da zna, samo zeli da je gospod sa njim i da mu da koncentracju, ili tako nesto... jer bez boga ne mozemo nista činiti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 286
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Да, он може да се жали на ђаке само под условом да ремете час.

Лаже да су реметили час! Прекрстити се омета час као и записивање једног слова у свесци или чешкање увета у трајању од две секунде. Њему то иде на живце и у томе је проблем.

Непримерено би било да су своја верска убеђења показивали на часу тако што би кадили, певали, скакали, лупали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то је то. Неотесане људе нервира када се неко "усуђује" и не стиди да покаже јавно своја уверења.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта тек рећи о ваздуху који преноси вибрације црквених звона и уноси их у државне институције! Ваздух тужити због кршења секуларности, а цркве затворити у вакуум (барем део са звоником)!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то је то. Неотесане људе нервира када се неко "усуђује" и не стиди да покаже јавно своја уверења.

Могу да замислим њега и сличнe негде у Тексасу. greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na ovu pojavu sam odreagovao tako što sam učenicima skrenuo pažnju da nije primereno da na času ispoljavaju religijska osećanja. Crkva i država su po ustavu odvojene, a škola je državna institucija.

Штета што не предаје марксизам.:)

http://www.youtube.com/watch?v=IvYkjcmNrVE&feature=related

Link to comment
Подели на овим сајтовима

naravno da neće doći, jer ovde svaka ptica svome jatu leti.

a to sto neko prekrsti ne znaci da nije ucio, moze i da je ucio i da zna, samo zeli da je gospod sa njim i da mu da koncentracju, ili tako nesto... jer bez boga ne mozemo nista činiti.

Samo jos ti da se odlucis u koje ces jato pa da bude sve super. Da li ces i dalje da nas ogovaras i kleveces na sestodnevu ili ces se makar suzdrzati da svoje negativne emocije prema pojedincima na ovom forumu manifestujes na takav nacin.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, наши "борци за секуларност" би требало да коначно схвате: секуларност није забрана испољавања вере. Верник има право да испољава своју религиозност увек и свуда, па и на школском часу - на начин који неће реметити сам час (галамом, померањем, и сл.)

Образлагати да се на часу ђак не сме прекрстити зато што је "Црква одвојена од државе" је у најмању руку ноторна глупост, потпуни нонсенс.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За њих ти је секуларност ако вера може да се испољава само у својој кући и то ако навучеш ролетне. А и онда им није баш право.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, имао сам и ја професорку историје која је идентично поступала као овај кад се неко прекрсти на часу. Али ОК, та је стара комуњара и ексцентрик (тешки националиста и тешка комуњара у исто време), па смо јој сви одбијали на то. Генерално није лоша жена, само је много чудна. Није могла да поднесе кад је Злоболеон пао, па нас је стално чачкала око тога. А да ствар буде још гора, баш у време њеног часа био неки митинг тадашњег ДОС-а, долазило његово величанство. И ми побегнемо с њеног часа, никад нам није опростила. Не толико што смо побегли, него што смо побегли на митинг. А краљ нас је тада поздравио достојно: ”Зивела Чачачни и вас Вела Илич!” А једна друга профанка биологије, тешки атеиста, хтела да тужи Владимира Димитријевића кад је довео Мирољуба Петровића да држи предавање (ту до душе, независно од њених мотива, није да није било разлога). :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За њих ти је секуларност ако вера може да се испољава само у својој кући и то ако навучеш ролетне. А и онда им није баш право.

Да, ако спустиш ролетне неће те више бомбардовати "секуларношћу" већ ће ти рећи да си глуп јер верујеш у "имагинарно биће". Како год окренеш, друг Маркс те гледа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Profesor se sada malo usprpao.

И треба да се упрпа, жестоко да се упрпа, да напуни гаће, срам га било.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, имао сам и ја професорку историје која је идентично поступала као овај кад се неко прекрсти на часу. Али ОК, та је стара комуњара и ексцентрик (тешки националиста и тешка комуњара у исто време), па смо јој сви одбијали на то. Генерално није лоша жена, само је много чудна. Није могла да поднесе кад је Злоболеон пао, па нас је стално чачкала око тога. А да ствар буде још гора, баш у време њеног часа био неки митинг тадашњег ДОС-а, долазило његово величанство. И ми побегнемо с њеног часа, никад нам није опростила. Не толико што смо побегли, него што смо побегли на митинг. А краљ нас је тада поздравио достојно: ”Зивела Чачачни и вас Вела Илич!” А једна друга профанка биологије, тешки атеиста, хтела да тужи Владимира Димитријевића кад је довео Мирољуба Петровића да држи предавање (ту до душе, независно од њених мотива, није да није било разлога). :)

Luda vremena :).

Bio sam na casu istorije kada su srusene bliznakinje... Profesorka je pocela da skici i grgolji od srece.

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...