Jump to content

Удружење Атеисти Србије поново протестује због...

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Od koga je ta definicija jos je i predobra. Sta smo sve culi od njega moglo je ispasti da ateisti zapravo ne postoje nego su to satanisti. Sto je naravno kojestarija iste

vrste kao ovo da ucenik ometa kolege kad se oseni krsnim znakom.

Cija je ovo knjiga/definicija?

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@sqny,

O.Žarko Gavrilović, čini mi se.

  • Волим 1
“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cija je ovo knjiga/definicija?

То није уџбеник за верску наставу. Ту шкработину је написао човек који својим деловањем разара Цркву. Секташ. Џабе му мантија.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je tako, onda okrecem hajku u drugom pravcu.

То су писали твоји "другари" са "Психтуса", односно један од њихових идеолошких вођа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је лоше код комунизма и атеизма идејно?

Дууугааа је то прича. Кад бих рекао "Све!", не бих много погрешио.

Код комунизма то што тежи општој једнакости и да сви једнако живе да не буде гладних и сиромашних?

То се зове "лепак за муве".

А не видим шта је код идеје да Бог не постоји лоше? То што се не слаже са твојим концептом да Бог постоји?

Не знам нисам никад био концептуалиста, а и кад бих био свакако не бих бирао тужне и безнадежне концепте где смрћу престаје све.

"Свуда пођи, себи дођи." - Владимир М. Миливојевић  deka.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дууугааа је то прича. Кад бих рекао "Све!", не бих много погрешио.

Занимљиво истрошио си пет шест постова и једно десет реченица а до сада ниси рекао ниједну ствар која је лоша у комунизму и атеизму а да има везе са самим идејама.

То се зове "лепак за муве".

не то се зове комунистичка идеологија која је у пракси немогућа.

Не знам нисам никад био концептуалиста, а и кад бих био свакако не бих бирао тужне и безнадежне концепте где смрћу престаје све.

То је идеја, али сама по сегби није лоша.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... а до сада ниси рекао ниједну ствар која је лоша у комунизму и атеизму а да има везе са самим идејама.
Јел`? Е онда ниш`. Извини на сметњи.

"Свуда пођи, себи дођи." - Владимир М. Миливојевић  deka.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pre svega, treba reći da je "Kurir", u uobičajenom maniru "žute štampe", iskarikirao izjavu profesora Vukadinovića, koja u celosti glasi:

“U poslednje vreme je postalo popularno da se đaci krste pre odgovaranja ili kad na pun sat čuju crkvena zvona. Nedavno se sa novim đacima prvog razreda ponovila ta situacija da su se krstili tokom redovnog časa kad su se oglasila crkvnena zvona. Na ovu pojavu sam odreagovao tako što sam učenicima skrenuo pažnju da nije primereno da na času ispoljavaju religijska osećanja. Crkva i država su po ustavu odvojene, a škola je državna institucija. Pitao sam ih kako bi reagovali kada bi možda neki učenik musliman hteo u vreme molitve tokom časa da se klanja Alahu. Sloboda veroispovesti je pravo svih građana, ali to ne znači da bilo ko može da upražnjava religijske rituale na redovnom času. Na šta bi časovi ličili kada bi na svaki pun sat kada zazvone zvona ili pre svakog odgovaranja, profesor prekidao predavanja zato što se đaci krste, mole, ili kada bi nehrišćani upražnjavali neke druge religijske rituale? Pored toga što je to ometanje nastave, to je vulgarizacija i banalizacija religije. Nisu ni svi đaci vernici, niti su svi vernici pravoslavci. Pitam se da li bi roditelji reagovali da se neki đak musliman u sred časa klanjao Alahu, a da profesor na to nije reagovao? Onda bi taj isti roditelj zvao novinare i prijavio profesora što je dozvolio da se neko na času klanja Alahu. Roditelj se ni jednog trenutka nije požalio upravi škole nego je odmah zvao Kurir. Pitam se kakve su onda stvarne namere takvog roditelja.

Srdačno,

Siniša Vukadinović, prof.”

Dalje, nigde nisam rekao da je neki drugi učenik ugrožen time što se jedan ili više učenika prekrstio na času. Ne, samo se obesmišljava nastavni proces.

Poređenje koje su neki ovde dali (Željko Bilbija), rekavši da je i klanjanje đaka muslimana u redu, ako bi trajalo onoliko koliko traje i to što se pravoslavac prekrsti, zapravo je pokušaj urušavanja verskih sloboda, jer bi to značilo da su samo pravoslavni verski obredi merilo upražnjavanja vere bilo koje zajednice. Paljenje mirišljavog štapića takođe traje jako kratko, ali mislim da ne treba ni postavljati pitanje kako bi to bilo protumačeno.

Sam profesor Vukadinović je objasnio koliko bi škola postala obesmišljena, kada bi se na časovima obavljali raznorazni verski obredi, koliko god ih neka verska zajednica smatrala rutinskim, kratkotrajnim i nenametljivim.

Napokon, pomodarstvo izraženo u tome da se neko obavezno prekrsti kada zazvone zvona ili autobus prođe pored crkve, ili da se prekrsti pre odgovaranja u školi ili na ispitu, karikiranje je i same vere, i svođenje na sujeverje, na šta je i prof. Vukadinović pokušao da ukaže svojim učenicima.

Tumačenja "Kurira", ipak su samo u domenu senzacionalizma.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dalje, nigde nisam rekao da je neki drugi učenik ugrožen time što se jedan ili više učenika prekrstio na času. Ne, samo se obesmišljava nastavni proces.

Зашто се "обесмишљава"? Ако се ђак прекрсти то ничим не утиче на наставни процес.

Poređenje koje su neki ovde dali (Željko Bilbija), rekavši da je i klanjanje đaka muslimana u redu, ako bi trajalo onoliko koliko traje i to što se pravoslavac prekrsti, zapravo je pokušaj urušavanja verskih sloboda, jer bi to značilo da su samo pravoslavni verski obredi merilo upražnjavanja vere bilo koje zajednice. Paljenje mirišljavog štapića takođe traje jako kratko, ali mislim da ne treba ni postavljati pitanje kako bi to bilo protumačeno.

Није битно "колико траје", него да ли омета час или не. Крсни знак не омета час ништа више него када се неко почеша по глави.

Стварима које ометају час наравно да није место у учионици.

Sam profesor Vukadinović je objasnio koliko bi škola postala obesmišljena, kada bi se na časovima obavljali raznorazni verski obredi, koliko god ih neka verska zajednica smatrala rutinskim, kratkotrajnim i nenametljivim.

Нема никакве везе. Ја се пре него што почнем посао увек прекрстим, па не видим нешто да је постао "обесмишљен".

Napokon, pomodarstvo izraženo u tome da se neko obavezno prekrsti kada zazvone zvona ili autobus prođe pored crkve, ili da se prekrsti pre odgovaranja u školi ili na ispitu, karikiranje je i same vere, i svođenje na sujeverje, na šta je i prof. Vukadinović pokušao da ukaže svojim učenicima.

It's none of your business. Свако има право на помодарство, посао професора није да се бори против помодарства, него да предаје математику, физику, хемију или шта већ.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sam profesor Vukadinović je objasnio koliko bi škola postala obesmišljena, kada bi se na časovima obavljali raznorazni verski obredi,koliko god ih neka verska zajednica smatrala rutinskim, kratkotrajnim i nenametljivim.

Slabi su to pokušaji racionalizacija.

Liku nije smetalo "obesmišljavanje nastave" (to sigurno :) ) ili "kršenje principa sekularnosti u državnoj ustanovi", niti je bilo ometanja nastave, nego je reč o netoleranciji drugačijeg, jednostavno mu je smetalo što se neko prekrstio i posle je izmišljao neka naivna objašnjenja.

Jako ružno u svakom slučaju.

(And believe me, I'm as atheist as it's possible to be... :) )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Liku nije smetalo "obesmišljavanje nastave" (to sigurno ) ili "kršenje principa sekularnosti u državnoj ustanovi", niti je bilo ometanja nastave, nego je reč o netoleranciji drugačijeg, jednostavno mu je smetalo što se neko prekrstio i posle je izmišljao neka naivna objašnjenja.

Браво. То сам острашћеном човеку не може да буде јасно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Izgleda da se sprema nesto veliko :

Pozivaju se svi pravnici i advokati, pre svega među punopravnim članovima Udruženja građana "Ateisti Srbije", ali i među simpatizerima, da se pridruže novoformiranom pravnom timu UAS.

Potrebni su pravnici i advokati sa iskustvom, ali su i volonteri dobrodošli, obzirom na povećani nivo pravnih aktivnosti Udruženja.

Za informacije i dogovore o angažovanju, molim vas da se obratite Kovács Ákosu i Predragu Stojadinoviću.

Hvala!— са Предраг Стојадиновић и Kovács Ákos.

https://www.facebook...51300302977783/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vernici cuvajte se !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Izgleda da se sprema nesto veliko :

Pozivaju se svi pravnici i advokati, pre svega među punopravnim članovima Udruženja građana "Ateisti Srbije", ali i među simpatizerima, da se pridruže novoformiranom pravnom timu UAS.

Potrebni su pravnici i advokati sa iskustvom, ali su i volonteri dobrodošli, obzirom na povećani nivo pravnih aktivnosti Udruženja.

Za informacije i dogovore o angažovanju, molim vas da se obratite Kovács Ákosu i Predragu Stojadinoviću.

Hvala!— са Предраг Стојадиновић и Kovács Ákos.

https://www.facebook...51300302977783/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vernici cuvajte se !

Претпостављам да ће им доћи миниманал број правника. Првенствено због свесности о нереалности жалби и тужби које шаљу.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...