Jump to content

Slavimo Boga u sve dane do Eshatona

Оцени ову тему


Препоручена порука

slavabogu slavabogu slavabogu

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Slava Ti Oce na blagom Promislu Tvome! Familija je ovih dana dobila dva muska deteta : Marka i Miodraga. Za divno cudo je: sto je Marina koja boluje od raka ( u poslednjem stadijumu) docekela da se rodi Miodrag. Slava moci i milosti Tvojoj prema nama gresnima.

algabacaju algabacaju :group111: slavaaa 0304_smile4 0304_smile4 0304_smile4

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слављење Бога

"Уставши од сна Теби прибегавам, Благи, и анђелску Ти химну узносим, моћни: Свет, Свет, Свет" итд. А жабе крекећу.

Каже Старац послушнику: Чедо моје иди до жаба и реци им: старац каже да сада престанете зато што ми желимо да очитамо службу.

- Нека је благословено, Старче.

То је послушник! Видиш, није казао "Хеј, Старче, куд ћу сада да идем да разговорам са жабама?".

Чујте овамо, жабе, рекао је Старац да одмах престанете да крекећете, зато што ми желимо да очитамо службу.

Кад тамо проговара жаба:

- Реци Старцу да ми сада завршавамо слављење Бога и идемо и ми да се одморимо.

И жабе славе Бога! Сва природа слави химнама Бога, и према чистоти својој чујемо и ми ово тајно слављење, тајно, безгласно слављење које узноси чак и камење. То како славе, да ли су стихови великог славослова, не знам, зато што ја годинама већ не идем горе на службу.

Огањ, град, снег, бура, све је славослов. Видите! И брда и горе и шуме и море и рибе, све слави Бога. Али мало нас то разуме јер смо зацрнели разумност наше душе. Уколико се више очистиш изнутра, утолико ћеш више примати осећање да ниједна твар Божија не остаје безделатна већ да све слави Бога. И мува и комарац, и говече и животиња, све слави Бога. Када се прочистиш изнутра, сагледаћеш то и казаћеш: Намучени човече, ти једини не славиш Бога. Све слави Бога!

СТАРАЦ ЈЕФРЕМ КАТУНАКИЈСКИ

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gospode! Ja sam cudo Tvoje dobrote, premudrosti, svemoci, jer si me Ti priveo iz nebica u bice, jer me Ti do sada odrzavas u zivotu, jer cu, dobrotom, miloscu i covekoljubljem jedinorodnog Sina Tvoga, naslediti zivot vecni, ako Ti ostanem veran, jer sam strasnim svestenim cinom prinosenja Sinom Tvojim na zrtvu Sebe Samog podignut iz uzasnog pada, iskupljen od vecne pogibelji. Slavim Tvoju dobrotu, Tvoju moc beskonacnu, Tvoju premudrost! Ali ucini cuda Tvoje dobrote, svemoci i premudrosti na meni kukavnom i kako god znas spasi mene, nedostojnog slugu Tvog, i uvedi u Carstvo Tvoje vecno, udostoj me zivota beskonacnog, dana nezalaznog.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preslavna Bogomajko, hvala Ti sto nas cuvas od greha!

algabacaju :group111: 0508_music0510_music

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Nesto izbegavamo ovu temu, sta nam se desava pa ne mozemo da kazemo slavabogu

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Gospod je zivot moj, disanje, snaga moja, svetlost moja, mir, radovanje, hrana i pice moje; sta cu prineti takvom Dobrocinitelju, ili cime cu Mu uzvratiti? Uzvraticu, uz Njegovo sadejstvo, poslusnoscu volji Njegovoj, ispunjavanjem zapovesti Njegovih. Ako Me ljubite, Sam On kazuje, zapovijesti Moje drzite (Jn. 14, 15). Postaracu se da Mu ugodim iskanjem Carstva Bozjeg i pravde Njegove, i smatranjem za nista dobara zemaljskih u poredjenju sa nebeskim; necu se prilepljivati srcem ni za sta zemaljsko. O, Gospode, Ti mi Sam daruj snagu da to ispunim. Ukrepi me Sam desnicom Tvojom: Snago moja, ne ostavljaj me! Daruj mi da se uzdam samo u Tebe, mog Hranitelja, u Tebe Koji me nikada nisi ostavljao.

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Aliluja, aliluja, aliluja slava Tebje Boze.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mala Snezana se danas konacno nasmejala posle operacije. Obe ruke su joj bile fiksirane zbog infuzije,sad joj jednu oslobodili. Moze da dira igracke. slavabogu slavabogu srcee srcee srcee :group111: :group111:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ti si Krist, moj otac sveti, moj Bog milostivi, moj kralj veliki, moj pastir dobri, moj učitelj jedini, moj pomoćnik predobri, moj miljenik prekrasni, moj kruh živi, moj svećenik vječni, moj vođa u domovinu, moje svjetlo pravo, moja slast sveta, moj pravi put, moja mudrost prejasna, moja prostodušnost čista, moj mir slatki, moja sigurnost svakolika, moja baština lijepa...

Kriste Isuse, ljubazni Bože, zašto sam ljubio, zašto želio za svega svoga života išta osim tebe, Isusa, svoga Boga?

Gdje sam bio, kad nisam mislio na te?

O vi, sve želje srca moga, barem odsad usplamtite i gorite za Gospodinom Isusom.

Poletite, dosta ste okasnile.

Žurite se za ciljem kojemu idete.

Tražite svojski koga tražite.

Isuse, proklet bio koji tebe ne ljubi; gorčine se napunio koji tebe ne voli.

O slatki Isuse, ljubila te, u tebi uživala, za tobom se zanosila svaka dobra duša, posvećena tvojoj hvali.

Bože srca moga i dijele moj.

Kriste Isuse, umrlo sebi srce moje, i ti bio moj život!

Užegao se u mojoj duši živi ugljen tvoje ljubavi i razgorio se u savršenu vatru!

Plamsao on vazda na žrtveniku moga srca!

Upalio on svu moju unutrašnjost i buktio do u dno moje duše.

Na dan moga konca došao ja k tebi skončan od tvoje ljubavi ...

amen.

Ovu prelepu molitvu sastavio je Sveti blaženi Avgustin, episkop hiponski.

augustine.jpg

noauhx.jpg

De Maria Numquam Satis

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Slava Bogu na visini! Mir na zemlji,medju ljudima dobra volja!

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рождерство Твоје, Христе Боже наш,

возсија мирови свјет разума

в њем бо звездам служашчи

звездоју учахусја Тебје клањатисја

Солнцу правде, и Тебје вједети с висоти востока

Господи, слава Тебје.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...