Jump to content

Муслимански прогон Хришћана у свету

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ili ukratko prevod sa sejtanskog lezika:

Saudi Arabijska verska policija zaustvaila devojcice iz skole da napuste zgradu koja je gorila jer nisu nosile propisnu odecu.vatrogasci zaustavljeni od policije jer devojcice nisu nosile abaju i carsafe.

Jedan svedok je potvrdio da je video policajce kako tuku devojcice jer ne nose abaju.Religijska policija poznata kao Komisija za promociju morala i prevenciju nemorala je zaustavila ljude koji su im hteli pomoci i upozorila ih da je to gresno. Otac jedne od preminulih devojcica kaze da su im cak i zakljucana vrata da ne mogu izaci napolje. Zivoti bi bili sacuvani da nije bilo religijske policije kaze on.

Strah od religijske policije u saudi fasistiji je ogroman. Oni koji ne postuju njihova pravila se cesto prebijaju i zatvaraju.

BBC

  • Свиђа ми се 1

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili ukratko prevod sa sejtanskog lezika:

Saudi Arabijska verska policija zaustvaila devojcice iz skole da napuste zgradu koja je gorila jer nisu nosile propisnu odecu.vatrogasci zaustavljeni od policije jer devojcice nisu nosile abaju i carsafe.

Jedan svedok je potvrdio da je video policajce kako tuku devojcice jer ne nose abaju.Religijska policija poznata kao Komisija za promociju morala i prevenciju nemorala je zaustavila ljude koji su im hteli pomoci i upozorila ih da je to gresno. Otac jedne od preminulih devojcica kaze da su im cak i zakljucana vrata da ne mogu izaci napolje. Zivoti bi bili sacuvani da nije bilo religijske policije kaze on.

Strah od religijske policije u saudi fasistiji je ogroman. Oni koji ne postuju njihova pravila se cesto prebijaju i zatvaraju.

BBC

BBC

Mjerodavan izvor, nema šta...

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pod 2.  Zakon je donesen kakav je donesen. Ako ti se ne svidja vrati se nazad u svoju zemlju gde ces se pokrivati carsafom do mile volje. As simple as that.

Pod 5 . sada ne razumemo serijat. valjda isto kako nam nije jasno; kakav je Bog u cije ime mozes pobiti decu u osnovnoj skoli u beslanu. Ili pobiti ljude u Madridskom vozu. Ili ljude u Njujorku ( 14 pravoslavac je tada poginulo).

ENIZE, STA JE VECE UGROZAVANJE PRAVA VERNIKA; NOSENJE BURKE U FRANCUSKOJ ILI SKIDANJE GLAVE HRISCANIMA  KOJI TO POSTANU U IRANU?

EEEEE moj brate.Ljubav je ono u što je Isus pozivao, zar ne!To ti brat Justinijan pokušava objasniti, čini ni se džaba jer osim mržnje u tvom srcu za nešto drugo mjesta nema.

Da li je to djelo koje je učinila Francuska kojim se želi stvoriti osječaj kod muslimana da tu nemaju baš plaho što da rade?

Ti brate zaista ne razumiješ što je šerijat.Ako neka skupina glupana pobiju djecu  ti umjesto da osudiš te glupake, ti optužuješ islama u cjelosti.Žalosno razmišljanje.Tvojom logikom kada bih ja išao, ja ni u jednom krščaninu ne bih prijatelja imao.Ja sam dio familije izgubio u ovome ratu a satrveno mi je u korijenu hercegovačko porijeklo u bliskoj prošlosti.

Vidiš ja za razliku od tebe paušalno ne donosim sud niokome.Volio bih se sresti sa zločincioma licem u lice da ih pitam nekoliko pitanja.A hriščanstvo je čisto od onoga što oni uradiše.

Nemoj zaboraviti da ekstremizma ima svugdje.Prije par godina u Njemačkoj je ubijena muslimanka od strane hriščanskog ekstremiste.Da li on predstavlja hriščanstvo.Predstavlja u istoj mjeri u kojoj islam predstavljaju oni koji su uradili to što su uradili u primjeru kojeg si naveo.

Mjeri bolan istim aršinima.

I slušaj poslušaj ono što ti Justinijan bolan piše.Ne znam da li išta kontaš!

Da ja imam nekog sa sobom poput Justinijana vrijedi bih mi poput dijamanata.

ali je nesreća po njega što ima ljude poput tebe koji uništavaju sve ono što čovjek pokuša napraviti.

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saudi man kills daughter for converting to Christianity

A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

By Mariam Al Hakeem, CorrespondentPublished: 18:34 August 12, 2008

Riyadh: A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

According to sources close to the victim, the religious police member had cut the tongue of the girl and burned her to death following a heated debate on religion.

The death of the girl sent shockwaves and websites where the victim used to write with various nick names have allocated special space to mourn her, while some others closed temporarily in protest.

According to the Saudi Al Ukhdoud news website, the victim wrote an article on the blog of which she was a member under the nickname “Rania'' a few days before her murder.

She wrote that her life became an ordeal after her family members grew suspicious about her after a religious discussion with them.

She said that her brother found some Christian articles written by her as well as a cross sign on her computer screen. Since then he started to insult her and blamed the internet for pushing her to change her religion.

The “Free Copts'' website published a message which it received from a friend of the victim, revealing that the killer is in police custody and that he is being investigated for an honour related crime.

Saudi religious scholars have frequently warned against the dangers of Christian internet websites and satellite TV channels which attract Muslim youngsters to change their religion.

They decreed that watching these channels or browsing these websites which call for conversion to Christianity by various means is against the teachings of Islam.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saudi man kills daughter for converting to Christianity

A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

By Mariam Al Hakeem, CorrespondentPublished: 18:34 August 12, 2008

Riyadh: A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

According to sources close to the victim, the religious police member had cut the tongue of the girl and burned her to death following a heated debate on religion.

The death of the girl sent shockwaves and websites where the victim used to write with various nick names have allocated special space to mourn her, while some others closed temporarily in protest.

According to the Saudi Al Ukhdoud news website, the victim wrote an article on the blog of which she was a member under the nickname “Rania'' a few days before her murder.

She wrote that her life became an ordeal after her family members grew suspicious about her after a religious discussion with them.

She said that her brother found some Christian articles written by her as well as a cross sign on her computer screen. Since then he started to insult her and blamed the internet for pushing her to change her religion.

The “Free Copts'' website published a message which it received from a friend of the victim, revealing that the killer is in police custody and that he is being investigated for an honour related crime.

Saudi religious scholars have frequently warned against the dangers of Christian internet websites and satellite TV channels which attract Muslim youngsters to change their religion.

They decreed that watching these channels or browsing these websites which call for conversion to Christianity by various means is against the teachings of Islam.

Da te ja nešto pitam:

Šta je tebi cilj ovdje na forumu?

Da li su muslimani zlo?

Da li ti odgovara da muslimani nestanu sa lica zemlje?

Šta ti želiš pojasni!

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pod 2.  Zakon je donesen kakav je donesen. Ako ti se ne svidja vrati se nazad u svoju zemlju gde ces se pokrivati carsafom do mile volje. As simple as that.

Pod 5 . sada ne razumemo serijat. valjda isto kako nam nije jasno; kakav je Bog u cije ime mozes pobiti decu u osnovnoj skoli u beslanu. Ili pobiti ljude u Madridskom vozu. Ili ljude u Njujorku ( 14 pravoslavac je tada poginulo).

ENIZE, STA JE VECE UGROZAVANJE PRAVA VERNIKA; NOSENJE BURKE U FRANCUSKOJ ILI SKIDANJE GLAVE HRISCANIMA  KOJI TO POSTANU U IRANU?

EEEEE moj brate.Ljubav je ono u što je Isus pozivao, zar ne!To ti brat Justinijan pokušava objasniti, čini ni se džaba jer osim mržnje u tvom srcu za nešto drugo mjesta nema.

Da li je to djelo koje je učinila Francuska kojim se želi stvoriti osječaj kod muslimana da tu nemaju baš plaho što da rade?

Ti brate zaista ne razumiješ što je šerijat.Ako neka skupina glupana pobiju djecu  ti umjesto da osudiš te glupake, ti optužuješ islama u cjelosti.Žalosno razmišljanje.Tvojom logikom kada bih ja išao, ja ni u jednom krščaninu ne bih prijatelja imao.Ja sam dio familije izgubio u ovome ratu a satrveno mi je u korijenu hercegovačko porijeklo u bliskoj prošlosti.

Vidiš ja za razliku od tebe paušalno ne donosim sud niokome.Volio bih se sresti sa zločincioma licem u lice da ih pitam nekoliko pitanja.A hriščanstvo je čisto od onoga što oni uradiše.

Nemoj zaboraviti da ekstremizma ima svugdje.Prije par godina u Njemačkoj je ubijena muslimanka od strane hriščanskog ekstremiste.Da li on predstavlja hriščanstvo.Predstavlja u istoj mjeri u kojoj islam predstavljaju oni koji su uradili to što su uradili u primjeru kojeg si naveo.

Mjeri bolan istim aršinima.

I slušaj poslušaj ono što ti Justinijan bolan piše.Ne znam da li išta kontaš!

Da ja imam nekog sa sobom poput Justinijana vrijedi bih mi poput dijamanata.

ali je nesreća po njega što ima ljude poput tebe koji uništavaju sve ono što čovjek pokuša napraviti.

Enize, kada hrišćanin učini neko zlo, kaže se "desio se kriminalni čin pomahnitale osobe", a kada to isto zlo učini neko sa muslimanskim imenom, onda se kaže "desio se teroristički akt od islamističkog fundamentaliste".

Tu prestaje priča... a i razum. Pričajte malo o međuljudskim odnosima i kako unaprijediti ovozemaljski život, te kako činiti red na Zemlji; misiju (činjenja reda na Zemlji) zbog koje u stvari i jesmo ovdje...

"Ya Mukalibel kulub, sebbit kalbii ala dinik" - "O Ti, koji okrećeš ljudska srca, učvrsti moje srce u Tvojoj vjeri!"

Nema prednost Arap nad nearapom, niti obrnuto. Niti, jedna rasa nad drugom rasom, niti, nacija nad drugom nacijom; osim po jačini bogobojaznosti prema njihovom Stvoritelju Allahu Dželle Šanuhu!

Muhammed, sallallahu alejhi we selem, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji sabura (strpljiv) na vjeri biti poput čovjeka koji žar u svojoj ruci drži!“ (Tirmizi)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pod 2.  Zakon je donesen kakav je donesen. Ako ti se ne svidja vrati se nazad u svoju zemlju gde ces se pokrivati carsafom do mile volje. As simple as that.

Pod 5 . sada ne razumemo serijat. valjda isto kako nam nije jasno; kakav je Bog u cije ime mozes pobiti decu u osnovnoj skoli u beslanu. Ili pobiti ljude u Madridskom vozu. Ili ljude u Njujorku ( 14 pravoslavac je tada poginulo).

ENIZE, STA JE VECE UGROZAVANJE PRAVA VERNIKA; NOSENJE BURKE U FRANCUSKOJ ILI SKIDANJE GLAVE HRISCANIMA  KOJI TO POSTANU U IRANU?

EEEEE moj brate.Ljubav je ono u što je Isus pozivao, zar ne!To ti brat Justinijan pokušava objasniti, čini ni se džaba jer osim mržnje u tvom srcu za nešto drugo mjesta nema.

Da li je to djelo koje je učinila Francuska kojim se želi stvoriti osječaj kod muslimana da tu nemaju baš plaho što da rade?

Ti brate zaista ne razumiješ što je šerijat.Ako neka skupina glupana pobiju djecu  ti umjesto da osudiš te glupake, ti optužuješ islama u cjelosti.Žalosno razmišljanje.Tvojom logikom kada bih ja išao, ja ni u jednom krščaninu ne bih prijatelja imao.Ja sam dio familije izgubio u ovome ratu a satrveno mi je u korijenu hercegovačko porijeklo u bliskoj prošlosti.

Vidiš ja za razliku od tebe paušalno ne donosim sud niokome.Volio bih se sresti sa zločincioma licem u lice da ih pitam nekoliko pitanja.A hriščanstvo je čisto od onoga što oni uradiše.

Nemoj zaboraviti da ekstremizma ima svugdje.Prije par godina u Njemačkoj je ubijena muslimanka od strane hriščanskog ekstremiste.Da li on predstavlja hriščanstvo.Predstavlja u istoj mjeri u kojoj islam predstavljaju oni koji su uradili to što su uradili u primjeru kojeg si naveo.

Mjeri bolan istim aršinima.

I slušaj poslušaj ono što ti Justinijan bolan piše.Ne znam da li išta kontaš!

Da ja imam nekog sa sobom poput Justinijana vrijedi bih mi poput dijamanata.

ali je nesreća po njega što ima ljude poput tebe koji uništavaju sve ono što čovjek pokuša napraviti.

Enize bitna je jedna velika razlika koju ti namerno izostavljas. kada pomahnitali hriscanin ubije muslimana, ceo hriscanski svet skoci i napadne ubicu. a kada islamski fundamentalista ubije vi mu porucite da ce da ide u raj. ja tio opet poinavljam nadji mi JEDAN JEDAN JEDAN tekst u kome su islamski velikodostojnici osudili zlocin septembra 11 i rekli da su ubice najgori zlocinci.

pa covece ovaj zlocin u saudijskoj arabiji je napravila VERSKA policija. je li ti vidis razliku covece?

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saudi man kills daughter for converting to Christianity

A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

By Mariam Al Hakeem, CorrespondentPublished: 18:34 August 12, 2008

Riyadh: A Saudi man working with the Commission for Promotion of Virtue and Prevention of Vice recently killed his daughter for converting to Christianity.

According to sources close to the victim, the religious police member had cut the tongue of the girl and burned her to death following a heated debate on religion.

The death of the girl sent shockwaves and websites where the victim used to write with various nick names have allocated special space to mourn her, while some others closed temporarily in protest.

According to the Saudi Al Ukhdoud news website, the victim wrote an article on the blog of which she was a member under the nickname “Rania'' a few days before her murder.

She wrote that her life became an ordeal after her family members grew suspicious about her after a religious discussion with them.

She said that her brother found some Christian articles written by her as well as a cross sign on her computer screen. Since then he started to insult her and blamed the internet for pushing her to change her religion.

The “Free Copts'' website published a message which it received from a friend of the victim, revealing that the killer is in police custody and that he is being investigated for an honour related crime.

Saudi religious scholars have frequently warned against the dangers of Christian internet websites and satellite TV channels which attract Muslim youngsters to change their religion.

They decreed that watching these channels or browsing these websites which call for conversion to Christianity by various means is against the teachings of Islam.

Da te ja nešto pitam:

Šta je tebi cilj ovdje na forumu?

Da li su muslimani zlo?

Da li ti odgovara da muslimani nestanu sa lica zemlje?

Šta ti želiš pojasni!

1. Cilj na forumu mi je da se druzim sa svojim prijateljima. Ismevam i smevacu fanatike bilo one u islamu ili one u Obrazu.

2. Muslimani nisu zlo; ali ono sto danas predstavlja Islam vrlo cesto jeste. Islamski velikodostojnici u Iranu su zlo u najgorem obliku. Talibani su zlo u najgorem obliku takodje. Svi oni koji nadju zrno opravdanja za zlocin nad Hriscanima u Iraku, nad ubicama u beslanu, nad ubicama u njujorku su zlo.

3. Ne odgovara mi ne daj boze.

4. da vidim islamske lidere, hodze, muftije, uleme kako osudjuju terorizam BEZREZERVNO. Dok se god to ne desi, smatracui da je islam u biti opasan i neljudski.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A gdje je to ubijena ta djevojka?

u Iranu?

Da li je po tebi ubijanje čovjeka ok zato što je prešao na islam?

devojka je ubijena u Saudi ASrabiji. imas text na pocetku strane.

NARAVNO DA NIJE U REDU UBIJANJE OSOBE KOJA JE PRESLA U ISLAM. NE SAMO TO MUSLIMANIMA U ZEMLJI SRBIJI TREBA DATI SVA PRAVA I DOZVOLITI IM DA VRSE MISIONARSKI POSAO AKO ZELE POTPUNO ISTO KAO SVIM DRUGIM RELIGIJAMA.

naravno necu da pitam isto pitanje tebe. jer si mi vec rekao da hriscanski misionari nemaju sta da traze u islamskim zemljama. naravno da razumem cega se plasite.

Not Available 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NARAVNO DA NIJE U REDU UBIJANJE OSOBE KOJA JE PRESLA U ISLAM. NE SAMO TO MUSLIMANIMA U ZEMLJI SRBIJI TREBA DATI SVA PRAVA I DOZVOLITI IM DA VRSE MISIONARSKI POSAO AKO ZELE POTPUNO ISTO KAO SVIM DRUGIM RELIGIJAMA.

Треба им дати само онолико колимо им законом припада,као и осталим регистрованим религиозним заједницама и ништа више! А све то одавно већ имају као што сви знамо.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta se razgalamili  ,nije dovoljno  u kuranu kao i bibliji  citate izvaditi i napisati ,jel iovako svako razumom svojim shvata sve napisano pa  kad godinama se cita uci kako ocete uvijek je od toga ko cita  sam razum u pitanju kako shvati,oce kako nece da shvati,ili  ce citati uciti da bi nesto saznao  iz toga svega ,uh al izbrblja  ,danas nekako ko da nisam spavala ,oprostite

1000000001010 Ево брате Уроше, у одговору ме је предухитрила наша сестра Суза. Наравно да је наведено и аутентично, али када се тако скупи на гомилу уз "права тумачења" онда добије много јачу поруку, која је често удаљена од реалности. Па о свему томе смо причали: разликују се тумачења ислама од државе до државе, није то баш такав монолит као што у овим интернет коктелима то може да изгледа. За муслимане су хадиси донекле пандан ономе што је код нас свето предање - дакле, светоотачка дела. а када би нама неко тако, рецимо, сада правио коктел светих отаца и убеђивао нас да то јесу наши извори (као што и јесу) и да смо "ухваћени" за ово или оно, ми бисмо се с пуним правом бунили да је у питању злонамерно гомилање, анахроно и ван историјског контекста. Тако на пример ја увек реагујем када неко извади цитате светог владике Николаја у којима пореди Хитлера са светим Савом. Ми ово објашњавамо, а гле чуда, милитантни секуларисти (исти који нападају ислам) нас убеђују како смо глупи или злонамерни, јер онието знају да је свети владика ни мање ни више него био "фашиста."

По ко зна који пут - да, наравно да у исламу има проблематичних, па и страшних места (са становишта православне духовности), али зашто је проблем допустит муслиманима који желе да та места виде у њиховом друштвено-историјском контексту, а не као нешто што би данас радили (ако то неко и ради у Србији, свакако бих таквог тражио у Зукорлићевом окружењу). Једноставно, постоје просвећени муслимани који своју веру и тумаче и разумеју боље од оних који су под утицајем 911 пропаганде. А ако је нешто интерес и православља и српства, па и читавог света, то је онда да се таквим муслиманима пружи подршка а не да се вештачки фабрикују екстремисти и продужавају сукоби у којима реално не може бити победника.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

NARAVNO DA NIJE U REDU UBIJANJE OSOBE KOJA JE PRESLA U ISLAM. NE SAMO TO MUSLIMANIMA U ZEMLJI SRBIJI TREBA DATI SVA PRAVA I DOZVOLITI IM DA VRSE MISIONARSKI POSAO AKO ZELE POTPUNO ISTO KAO SVIM DRUGIM RELIGIJAMA.

Треба им дати само онолико колимо им законом припада,као и осталим регистрованим религиозним заједницама и ништа више! А све то одавно већ имају као што сви знамо.

Да ово је потпуно тачно. Једини ко се упорно жали је Зукорлић, а волео бих када би неко умео да изнесе аргументе зашто. Потпуно одговорно тврдим: ни један муслиман у Србији није угрожен због верске и етничке припадности (говорим на државном, а не на индивидуалном нивоу, пошто појединачних будала и фанатика увек има).

Оно што ми је увек жао је што су мета свих напада увек наши београдски муслимани (који углавном нису бошњаци) и који немају чак ни своје гробље, али ипак се понашају као прави верници. С друге стране, понекад се чини да онима у Санџаку није на души вера колико је политика и постављају веома нереалне захтеве (о претњама да и не говорим). И као по обичају, ти и такви екстремни елементи, колико год се то чинило апсурдним, највише играју управо на ту омражену "америчку карту" (на микронивоу у Босни и Санџаку. а на макро нивоу у Саудијској Арабији).

Питање свих питања је било и остало: због чега англо-американци увек вербално највише нападају а суштински највише подржавају тај и такав политизовани екстремистички ислам? Зашто се чини да им баш такав ислам треба? Зашто себе толико улажу у подршку таквих кретања? Мислим да је Хантингтон одавно дао те одговоре свакоме ко има уши да их чује.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...