Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Dobro, sta ti sad nije jasno? Pa pobrkao si dve neslicne reci...

Problem je sto ti slabo rezonujes po ovom pitanju pa ne kapiras koliko si se podvlacenjem toga da nije najmoralnije nego najnormalnije ispalio.

Ako zna nesto tvrdis da je najmoralnije to je normativ jer eticki iskazi su normativi.

Ako za nesto tvrdis da je najNORMALNIJE to je isto normativ na kvadrat jer je ima etimolosku podlogu za toi

NORMALNO -> NORMATIV.

Razmisli malo dzedajski djenerale jer znam da mozes samo kad hoces.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не знам баш,ви овде стално потенцирате да је сам чин вођења љубави,уствари неки идеал и врхунац љубави супружника,а ја мислим да није тако.

Шта то значи,да је не можеш волети на стотину других начина?!

не потенцирамо

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Problem je sto ti slabo rezonujes po ovom pitanju pa ne kapiras koliko si se podvlacenjem toga da nije najmoralnije nego najnormalnije ispalio.

Ako zna nesto tvrdis da je najmoralnije to je normativ jer eticki iskazi su normativi.

Ako za nesto tvrdis da je najNORMALNIJE to je isto normativ na kvadrat jer je ima etimolosku podlogu za toi

NORMALNO -> NORMATIV.

Razmisli malo dzedajski djenerale jer znam da mozes samo kad hoces.

Odustajem, previse je ovo komplikovano za mene u ove sitne sate... scratch_head.gif

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Interesantno 0409_feel .

Да ли то значи да ће нам и молитва обљутавити ак се молимо свако јутро и свако вече...

Е, моји форумаши аргументаши

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цјелителни балсам свети најмирисни аромати,

што је небо земљи дало, на усне јој стах сисати.

Совршенство творенија, таинствене силе Боже,

ништа љепше нит’ је када нити од ње створит може!

Ово се зове:

није оно што мислиш, само созерцавам лепоту Божијег стварања :P

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли то значи да ће нам и молитва обљутавити ак се молимо свако јутро и свако вече...

Е, моји форумаши аргументаши

Ne naravno.

Nego sam se smorila sad kad Zoske pomenu da ti zena dojadi kad-tad, pa mi i uzdrzanje zvuci interesantno. Poenta-kako da mu zadrzim paznju tuzansmajli8904

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли то значи да ће нам и молитва обљутавити ак се молимо свако јутро и свако вече...

Е, моји форумаши аргументаши

E bre brate, alaj si ga sad odvalio... molitva je delanje duhovno, mi ovde pricamo o necem telesnom...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E bre brate, alaj si ga sad odvalio... molitva je delanje duhovno, mi ovde pircamo o necem telesnom...

Молитва је и телесно и духовно делање. Речју, она је људско делање

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитва је и телесно и духовно делање. Речју, она је људско делање

Skrenuli smo s teme skroz...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne naravno.

Nego sam se smorila sad kad Zoske pomenu da ti zena dojadi kad-tad, pa mi i uzdryanje zvuci interesantno. Poenta-kako da mu zadrzim paznju tuzansmajli8904

Па добро Каћа,није то правило, али је чињеница да такви случајеви нису ретки,мада ти ја говорим о људима,обичним,просечном србину,који се венчавао,зато што то тако мора, дал је ту и било љубави,питање је...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jel moguce da jedan monah pise ovako nesto,o ovakvim emocijama shok

Нису само осећања у питању, него и осећаји... Његош је ово написао непосредно пошто је погазио завет девствености.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису само осећања у питању, него и осећаји... Његош је ово написао непосредно пошто је погазио завет девствености.

Njegos pogazio zavet devstvenosti? aj mi brate reci nesto o tome, to prvi put cujem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...