Jump to content

Да ли су ово последња времена?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Драга браћо и сестре волим увече када завршим све послове да прочитам вести на нету и видим шта се дешава у свету. Већ дуго незнам просто шта да радим: када кренем по сајтовима дневних новина свакодневно читам велике количине страшних ствари-узнемирим се и не могу да заспим. Ево малопре отворим Курир и Блиц и ударне су вести бруталне туче навијача у Пољској ( снимци са просто невероватним количинама мржње у младим људима), затим вести да је један младић из чиста мира у Н.Саду повредио озбиљно ножем двојицу других у градскоме аутобусу ( ушао у аутобус и одмах звизнуо једног а другоме забио нож у груди),потом немири у Сирији,велико насиље у Бурми. Брине ме поготово што се јако умножава насиље над децом и сваки дан прочитам како се неку децу појели,силовали,мучили и још страшних ствари које не смем ни да помињем. Имам и сам децу и бринем се куда све ово иде? Са ким да се друже , где да излазе? Господе помилуј.

Устаће народ на народ и царство на царство,биће немир у целоме свету... заиста је данас завладао свеошти немир: не само у смислу ратова него данас са ким год да станете људи су пуни негативних мисли и негативне енергије; понекад имам осећај да ће изненада све да експлодира и настане неки свеопшти кркљанац и рат.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга браћо и сестре волим увече када завршим све послове да прочитам вести на нету и видим шта се дешава у свету. Већ дуго не знам просто шта да радим: када кренем по сајтовима дневних новина свакодневно читам велике количине страшних ствари-узнемирим се и не могу да заспим. Ево малопре отворим Курир и Блиц и ударне су вести бруталне туче навијача у Пољској ( снимци са просто невероватним количинама мржње у младим људима), затим вести да је један младић из чиста мира у Н.Саду повредио озбиљно ножем двојицу других у градскоме аутобусу ( ушао у аутобус и одмах звизнуо једног а другоме забио нож у груди),потом немири у Сирији,велико насиље у Бурми.

Бацај тај нуклеарни отпад.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга браћо и сестре волим увече када завршим све послове да прочитам вести на нету и видим шта се дешава у свету. Већ дуго незнам просто шта да радим: када кренем по сајтовима дневних новина свакодневно читам велике количине страшних ствари-узнемирим се и не могу да заспим. Ево малопре отворим Курир и Блиц и ударне су вести бруталне туче навијача у Пољској ( снимци са просто невероватним количинама мржње у младим људима), затим вести да је један младић из чиста мира у Н.Саду повредио озбиљно ножем двојицу других у градскоме аутобусу ( ушао у аутобус и одмах звизнуо једног а другоме забио нож у груди),потом немири у Сирији,велико насиље у Бурми. Брине ме поготово што се јако умножава насиље над децом и сваки дан прочитам како се неку децу појели,силовали,мучили и још страшних ствари које не смем ни да помињем. Имам и сам децу и бринем се куда све ово иде? Са ким да се друже , где да излазе? Господе помилуј.

Устаће народ на народ и царство на царство,биће немир у целоме свету... заиста је данас завладао свеошти немир: не само у смислу ратова него данас са ким год да станете људи су пуни негативних мисли и негативне енергије; понекад имам осећај да ће изненада све да експлодира и настане неки свеопшти кркљанац и рат.

А шта мислиш да су постојала оваква средства информисања у 13 вијеку и да онда отвориш вијести и прочиташ уз кафу како је монголска војска упала у Перисју и спалила читава села заједно са људима, живе људе прогањали по селима да бих опљачкали или распорили утробу ако су схватили да су прогутали неку вриједну ствар да би имали за касније ак успију побјећи.

Или да ти дође извјештај како су Маје приликом неке светковине жртвовале 15 људи како би удовољили својим боговима, а да нека агенција за заштиту људских права информише како се у држави Маја годишње жртвује и по 2000 људи у обредне сврхе...

Данас располажемо са превише информација на једном јесту и за кратко вријеме па мислимо да има више насиља него раније, док је то све исто у релативно смислу. Данас их можда има квантитивно више јер има више људи, али врста гадости и зла које људи чине данас нема ништа више него некад.

Дакле нису посљедња времена.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се тиче неког зилотизма у погледу последњих времена ја сам против: за свакога од нас последње време може бити већ данас ако нас Господ позове. Нико до Господа незна када ће бити последњи Дан, Дан Праведне исплате и Суд са једне стране али са друге наша вера је есхатолошка и свака генерација се моли Маран Ата тј. дођи Господе и успостави Цартво своје,укини тугу,болести,грех и смрт.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja verujem da su ovo poslednja vremena.

Jednim delom i zbog toga što se većina forumaša ( vernika ) podsmeva takvom razmišljanju.

Док опет неки тако опуштено говоре о задњим временима, као да им Бог Отац открио рокове.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док опет неки тако опуштено говоре о задњим временима, као да им Бог Отац открио рокове.

Nije Isus slučajno govorio da trebamo da pazimo na znake poslednjih vremena.

A rokove ni andjeli neznaju do Otac Nebeski.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

понекад имам осећај да ће изненада све да експлодира и настане неки свеопшти кркљанац и рат.

Ako je nekada bilo najmanje šansi da izbije sveopšti rat, onda je to u današnje vreme. Nuklearno oružje je garant mira, koliko god to suludo zvučalo. Jednostavno, ulozi su preveliki da neko moćan krene na drugog moćnog (da ne bude zabune, mislim na globalne/svetske ratove, ne na lokalne, kojih je bilo uvek i biće ih).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije Isus slučajno govorio da trebamo da pazimo na znake poslednjih vremena.

A rokove ni andjeli neznaju do Otac Nebeski.

...da vas ko ne prevari

a kaže i : Pazite na sebe

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старац Пајсије Светогорац је говорио да стражимо јер је трећа труба већ била ( Отк.8,10-11: И трећи Анђео затруби и паде са неба звезда велика која гораше као буктиња и паде на трећину река и на изворе вода. А име звезди беше Пелен. И трећина вода поста пелен и многи људи помреше од вода јер посташе горке). Старац каже да је то био Чернобил: иначе назив чернобил на украјинском значи пелен тј. горка трава баш као што и св.Јован Богослов пророкује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...