Jump to content

Да ли су ово последња времена?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Starac Pajsije nikada i nije prorokovao, vec je tumacio Otkrovenje i ono sto je pisao Sveti Kozma Etolski.

С обзиром на то да је сам себи ископао гроб на Светој гори, могло би се рећи да је пророковао. Али је у том пророштву омашио, па је умро и сахрањен код Солуна.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Антихристов печат

paste212-300x214.jpgИзјава доктора Кола Сандерсена, инжењера-конструктора у области рачунарских микрошема, лета 1993 године у граду Спокан, држава Вашингтон

Пре много година сам почео да радим као инжењер на прављењу микрошема: учествовао сам као члан велике групе специјалиста на изради једног пројекта у граду Фениксу, држава Аризона. Тај пројекат је спојен са паралелним пројектима у граду Бостону, држава Масачусетц, а такође и у граду Ханфорду, држава Калифорнија. Сви они су били обједињени израдом тог пројекта.

У процесу израде смо извели експеримент на једној младој жени, којој су у кичмену мождину били уграђени неколико електронских кола са радио-сигналима. Она је пре тога била непокретна, јер је све у организму било поремећено. После наше интервенције почела је да покреће руке, ноге – мишићи су постали управљиви. Цела наша група је почела да ради на усавршавању тих електронских кола. Постигли смо ефекат контроле њеног понашања. Све је узето у обзир: мучнина, алергија, прихватање или одбацивање тих елемената.

Радећи, спроводили смо експерименте на затвореницима и постепено је микрочип постајао спреман за имплантацију (уградњу у организам).Циљ је био да се направи веома мала микроплоча, која би се ставила у бактериолошку иглу. Та плоча је испитивана на многим животињама у градовима Сакраменто, Лос Анђелес, држава Калифорнија. Велики број животиња је искоришћен у том истраживању, и милиони долара су уложени да би се одредило тачна позиција на људском телу за микрочип који се састоји од 250000 саставних делова. И ту је настао проблем са храњењем, тачније са «пуњењем» те равне, мале плоче.

За поновно пуњење је потребна промена температуре организма. Потрошено је 1.5 милиона долара, да би се одредило место на људском телу где би се температура брзо мењала. Мајке знају да је то чело детета. Утврђена су два места: чело и десна рука.

У то време сам од Бога добио упозорење, и почео сам да изучавам Свето Писмо. Зашто? Откровење Ап. Јована 13, 16: «И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, да им даду жиг на десној руци њиховој или на челу њиховом». И Господ ми је преко те Речи проговорио чиме се ја бавим.

У процесу рада над пројектом посматрао сам његов циљ: обележити све људе, који живе на планети. После једног сусрета, пришао ми је један државни радник, који је рекао да информацију о томе да је плочица готова задржим за себе.Бог ми је рекао: «Погледај на број 666». И ја сам рекао: «Господе, ја то нисам знао!»

Желим да вам кажем да на Флориди у дечијим установама (вртићима или дечијим домовима) већ има деце којима је уграђена плочица. Држава као и ЦРУ је то дотирала.Питао сам једног лекара у граду Бостону, држава Масачусетц: «Шта ће се десити уколико плочица из било ког разлога престане да ради?» Он је одговорио да организам моментално реагује – појављују се гнојне ране.

Откровење ап. Јована 16,2: « И отиде први анђео, и изли чашу своју на земљу; и настадоше ране зле и љуте на људима који имају жиг звијерин и који се клањају лику њезином».

Хоћу још мало нешто да кажем о технологији. Постоји 23 сателита, који могу да читају било коју информацију, чак са веома малих објеката, са поштанских марки на пример. Тај сателит може да прочита целу информацију са ваше лиценце, и то може да ради сваких 19 минута.

Постоје такође сателити нове серије под називом ЛУО контролисани са мале висине. Они су толико осетљиви да одређују промену температуре људског тела са тачношћу до 0.4 степена Целзијусова. Од њих је немогуће сакрити се нити високо нити дубоко.

За хришћане је једино уточиште – Господ Исус Христос. Још желим да кажем да ће истински хришћани бити гоњени. Погледајте било који серијски филм – хришћанин је у њему увек лош човек и непрекидно га гоне.

Гониће и нас уколико се не будемо сложили са њима, и прихватили њихов греховни компромис. Данас је тешко бити истински хришћанин – Црква треба да буде у подруму.У нашем друштвеном положају ми се обраћамо нашем правосуђу, а правосуђе тежи светском јединству.

Близу је време уједињеног правосуђа. Сада планирају да обједине вашу кредитну картицу и дебит-карту у једно. Близу смо тога. У кабинету бившег председника САД Гора је речено: «Тим системом треба обухватити све људе у земљи». Гор је рекао да сваки човек треба да има код себе «смарт» (паметну) картицу. То је припрема за плочицу која ће у своје време бити уграђена под кожу. «Смарт» картица садржи у себи разноврсне информације о човеку. Сада се спрема инсталација која је неопходна за њихово коришћење.Желим да вам кажем да то не прихватате! Ако вам неко приђе и представи нови систем идентификације, ваш одговор треба да буде да не желите!

500 долара је уложено за уградњу позитивне идентификације система образовања то јест електронска идентификација треба да буде под кожом. Разговарао сам са децом из ЦРУ и она су рекла да су неки људи у правосуђу на пример, Хенри Кисинџер, Лаценберг и др. водили преговоре. Решење проблема је било директно: ми не можемо да контролишемо људе уколико их не идентификујемо. Због тога је издвојено 500 милона долара за идентификацију људи у систему образовања. Картицу можете да изгубите, или да је некоме позајмите, али поткожну плочицу НЕ МОЖЕТЕ да изгубите. Она се може изгубити али само са руком или главом. На пример ако вам неко украде руку да оде продавницу да купи нешто, радници продавнице ће рећи: «Еј! Па то не може». Тако ће бити немогуће куповати или продавати нешто без тог обележја. Та поткожна плочица је већ уграђена 17 000 деце пре три године и није још увек примећен неки нус-ефекат. 7000 људи у Шведској имају уграђене плочице и такође немају никаквих проблема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Старцу Пајсију је Дух Свети отривао све. Када је почео рат у Ираку деведесетих један монах је чувши вести на телевизији пожурио код старац Пајсија да му јави да се помоли за народ у Ираку. Када је дошао до његове испоснице старац му је тачно рекао када је почело бомбардовање,шта су САД гађале и где су највећа разарања. Монах је био пренеражени само му је рекао: старче ти изгледа имаш много бољи ''телевизор'' од нас

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С обзиром на то да је сам себи ископао гроб на Светој гори, могло би се рећи да је пророковао. Али је у том пророштву омашио, па је умро и сахрањен код Солуна.

Ne razumem kako je sam sebi iskopao grob?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Он је о распаду СССР говорио почетком осамдесетих и сви су му се због тога смејали. Један му је прост човек рекао: оче па шта то причате,зар таква сила да се распадне?

Прост човјек....Наши прости људи су мисли да титова држава никад неће пропасти. Онај ко није тако мислио, а било их је, спаковао је кофере и отишао. Ако је прост и добродушан је, не значи да се разумео у економију и геополитику.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ми није јасно зашто си старца Пајсија назвао ,,старац" под наводницима? (он је једини поменут)

Ја никога конкретно нисам поменуо.

Иако о конкретном старцу Пајсију, да будем искрен, немам неко претерано позитивно мишљење, и то због оне приче о болесној деци (да се не враћамо опет на то)...

У сваком случају, поента је да од читања оваквих "пророчанстава" нормалан човек и честит хришћанин може да развије само параноју, а не созерцање знакова последњих времена...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данашњи хришћани са својим размишљањем- мени се не свиђа овај светитељ због тога, не бих се сложио са овим због онога.. Да су тако размишљали свети мученици не бисмо имали ниједнога светитеља. Па њима су говорили ево само се прави да једеш идолске жртве ати немој јести или одрекни се Христа речима али немој срцем или ево само да те упишемо у списак да си принео жртве а ти немој и сл. Мученици су остајали непоколебиви до краја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Св. Козма Етолски и Старац Пајсије

Постављено у рубрику (Бисерница) од o. Simon

Пророчанства Св. Кoзме Етолскогa и оца Пајсија Свeтогорца о збивањима на Балкану и Константинопољу

d181d0b2-d0bad0bed0b7d0bcd0b0-d0b5d182d0bed0bbd181d0bad0b8.jpg

Свети Козма Етолски

У првој Посланици Коринћанима, апостол Павле листа дарова Духа Светога Цркви Христовој: «Свакоме се дају дарови Духа на корист: једноме у Духу рјечите мудрости, другоме ријеч разума по истоме Духу; а другоме дари лијечења, по истоме Духу; другоме чуда, а другоме пророковање, другоме разликовање духова, а другоме различити језици, а другоме да казује језике ». (1 Кор. 12: 7-10). Свим тим даровима Божије великодушности награђени су његови ученици и апостоли: неписмени и рибари постали су Теолози, пророци и учитељи. Они проповедају Јеванђеље истине у свету, чине невероватна чуда, и на крају живота венчали су се са мученичком круном.

Света Црква назива Равноапостолним Св. Козму Етолскога, не случајано. Као пламени и искрени проповједник, и за живота је починио много чудеса и оздрављења и удостојио се (сподобилсыа- уподобио) мученичке смрти.

Свети није био само истакнути Православна педагог, он је, с правом сматрају, велики пророк нове ере. Козме Етолски оставио је пуно пророчанства поразне прецизности, о будућности човечанства (о научним изумима, ратовима, еколошке катастрофе). Многа од његових предвиђања су испуњена, нека још увек чекају на њихово извршење.

Ово није фикција у духу лажних-злогласних Нострадамусових пророчанства, које настоје да преусмере људе од Христа, него је прави показатељ Духа Светога да нам помогне да не паднемо у мрежу и дјаволску, и очувамо чистоћу православне вере.

Сваки град, свако село, где је био Светац Кузме, задржао је његове пророчке речи. Многа предвиђања Свеца дошла су до нас, не само у писању, него и као усмене историја. Људи са децом, распитивали су се за његове завете, тако да данас не постоји човек у Грчкој, неупознат са пророчанствима Св. Косме Етолскога.

Многа од његових предвиђања се односе на специфичне области, и не могу се разумети без познавања локалних реалности и историјског контекста. Нека се, међутим, односе се на универзалне судбе Православља и савременог света. Већина пророчанства Св. Козме постоје. Неких предвиђања су већ свесни они који су читали рукописе и кодексе 18. и 19. века.

Током Другог светског рата, учитељ школе из Северног Епира однио је збирку од 72 пророчанства, скривену у Курану на албанском језику. Пророчанства Светога била су толико витална, популарна и важне за људе, да људи нису желели да се са његовим речима одвоје , у време прогона тешког, иако су била «скривена» пророштва великог Свеца Православног у светој књизи Муслимана.

Ако је главни задатак пророка Старозаветног периода био предвиђање доласка Месије, главна ствар пророка у Новом завету био је пророштво судњег дана, други долазак Христа. Сви Новозаветни Свети људи, обдарени пророчким даром (укључујући Светог Козму), предвиђају никаква нова збивања и стања, него су спремали своје стадо Страшном суду и другом Доласку Господа нашега и Спаситеља. Не само на превладање тешкоће и искушења у новије време, они су нас припремали за главни циљ нашег земаљског постојања – «добар одговор на Страшном суду Христовом».

«Велики мученици били су пророци! Они су мученици, више од свих мученика, упркос чињеници да нису сви од њих умрли мученичком смрћу. Будући да су мученици имали муке краткотрајно,тако су пророци видјели како се твори зло, и читаво време страдали. Старац Пајсије (као и било који други Грк), од раног детињства је био уроњен у традицији повезаној са именом равноапостолнога Козме. Након тога, у разговорима са доласком народа он је цитирао и проповедао пророштво овога Светога. Старац Пајсије је дуго становао у мјесту Конице – локација је повезано са именом Козме Етолскога (сада је тамо саграђена црква у његову част). Али најважније – Старац Пајсије објаснио нам је «Константинопољ» свето пророштво које је изазвало расправу међу многим истраживачимаа.

Светога Козму и Старца Пајсија повезивала је заједничка бол за дом Православне Цркве, они су мисионарећи довели до Христа многе савременике . Њихови животи – пример су жртвеног служења Богу и ближњем.

Сав њихов живот показује да је љубав према Бога незамислива без љубави према своме народу. Они су показали да је љубав према отаџбини – свакодневан напоран и опасан посао, лишен било каквих угађања, и рачунања на земаљску награду.

У жртви за такав рад је потребно, пре свега, најдубља понизност, пуна легенди и уздање само у вољу Божију. Све ово је прожело животе Пајсија Старца.

Св. Козма је говорио:

“Можете рећи:” Јеси ли ти у ствари монах, онда шта чиниш у свету? Али то је наш народ у незнању рекао. “Нека Христос изгуби само мене, нека добије остатак. Можда, Божијом милошћу и вашим молитвама и ја ћу избавити “». Овде равноапостолни Козме лице румени са апостолом Павлом, који је рекао: «Желим бити одвојен од Христа, за моју браћу, моје мајке у телу». (Римљанима 9: 3).

Рат, глад, хладноће, незамислива катастрофа и трагедија – су пророковања Св. Козме. Он листа те догађаје, не да заплаши малодушне и буде упечатљив публици. Свети даје практичне савете како да се превладају недаће и опстане, имајући веру. Свако произносношено слово о страдању није имало значај и значење само за његове савременике, него и за будуће генерације.

Пророчанства Козме Етолског постаће водич за неколико генерација становника Балканског полуострва. Послушајмо и ми његове инструкције са надом и увјерењем да ће, уз помоћ Бога, бити на нашу корист.

Пророчанства о «жељењу»

Пророчанства Св Козме враћала су патриотизам народу који је више од 300 годин био под јармом. Нада за народни препород. Допринос Св Козме за ослобођење од турске доминације је огроман. Ево речи песме која је постала химна код Грка који су се борили против стране доминације:

Помози ми, Свети Георгије

Помози Свети Козмо,

Опет да узмемо Константинопољ

И храм Свете Софије

Свети Георгије, као што знамо, био је заштитник војске. А Свети Козма заштитник странака за национално ослобођење је постао симбол борбе за препород у православљу и отаџбини, они су били инспирисани његовим пророчанствима, пробуђене вере и наде.

Светац, наравно, није могао директно говорити о националном ослобођењу. Користио је реч «жељан размишљања», «трпљење». «Када је” Трпљење “»? – Често су питали свеца.

Ово је начин како је одговорио на питање:

«Ово ће још једном постати место ромејско [2]. Ја сам сретан да због оних који ће тада живети у овој земљи ».

Свети често произноси пророштво о поробљеним земљама Балкана. Сви они су се убрзо ослобођени од Турака.

«Жељење (испуњење) ће доћи к вама у трећој генерацији, оно ће видети ваша унучад»

Ове речи су речене у Епиру. Ослобођење грчке покрајине било је током 1912-1913 -Балкански рат, када су били унуци оних којима је Свети Козма ово пророковао.

«Има још много патње. Немојте заборавити моје речи: молим, идите напред и будите упорни. Докле год овај ожиљак на дрву не зарасте, ваше село ће бити поробљено и несретно ».

Свети је ово рекао у селу Тсараплана/ Епир. Ожиљак на дрвету зацелио 1912.

Локални становници који су знали пророштво, видјевши да је зарасла рана на стаблу, без обзира што је од пророчанства прошло више од 130 година, пренели су радосну вест: «Учинио! Пророштво испунио светац!» И људи се нису обманули у својим очекивањима: за само неколико месеци су добили дуго очекивану слободу.

«Жељено долази када се двије пасхалије утакмиче заједно».

Благовијести и Васкрс су се подударили у 1912. Након неколико месеци, становништво, и територија су ослобођени од Турака. (Ово је протумачио Старац Пајсије).

«Благосиљајте планине: оне ће се спасити многе душе».

Те речи је изговорио у Вонитси. У мају 1821 становници овог села, након пророчанства Светог Козме, потражили уточиште у планинама Лефкаде.

«Хвала Промислу на високим планинама: оне ће вас од спасити од многих опасности. Ви ћете чути опасност, али не видим. Три дана и три сата патње ».

Светац је направио ово пророштво у граду Метсово. 27. мај 1.854 када је стварно тамо била тродневна битка. Многи локални становници су се скривали у високим планинама, успјели избјећи смрт.

«О, благословене планине, колико је било жена и деце, у тешке године».

Нов 4, 1912 – пророчанство испуњено: у планинама Сиаситси спасло се 45 хиљада жена и деце.

«Прво долази црвена капа, а затим до 54 година за замену британци, а затим Грчка земља».

Пророштво о ослобођењу Јонских острва. Ове речи се изводе са изузетном прецизношћу: након Млечана острва преузели Французи (људи под именом «црвене капе»), следећих 54 године (!) Французе су наследили Британци, а тек онда Јонски острва примила дуго очекивано ослобођење .

«Проблем долази на крст, али неће бити у могућности ићи даље. Не бојте се. Не излазите из куће ».

Ове речи упућене су становницима села Полинери. У месту је подигнут велики крст, који се, повезивао са пророковањем Светог Козме.

У новембру 1940, фашистички италијански војници су провалили у Грчку. Налазећи да отпора практично нема, они заплене више територије. На крају су дошли до крста, што је светиња, рекао је у свом пророковање. Бојећи се претња даљег напредовања италијанске трупе, грчке власти наредиле евакуацију становника неких насеља, укључујући Полинери. Столетни сељанин Тегос Насиулас не заборавиши пророчке речи свеца: говорио сељанима, да не напустају своје домове. Стари човек чак и брутално претучен, није одустајао да га народ послуша.

Талијани, су стигли до Крста, али нису могли ићи даље: Грчки војници кренули у офанзиву.

Пророчанства у Константинопољу

Повратак Константинопољу је одувек био сан Грка православних и других народа на Балкану. Његов пад је био најтежи трагични датум у грчкој историји. Оживљавање националне државе није добило логичан наставак – обнова православног Царство са својим сједиштем у Константинополу.

Св Козма је предвидио ослобађање од турског јарма, а предвидјеће и будуће здрање Цариграда. «Константинопољ» је пророчанство и ми даље чекамо његово извршење.

Многа од предвиђања Светог Козме одавно су мистерија за нас, и већина је изазивала контрадикторна тумачења. . Старац Пајсије протумачио је за нас многе досадашње затамњене ријечи Светитеља Козме и помогао раставити «зрнца од корова» – стварне доказе Духа Светога од предвиђања лажних пророка који нам дају конфузију и конфузију.

d181d182d0b0d180d0b0d186-d0bfd0b0d198d181d0b8d198d0b51.jpgСветог Козму и Старца Пајсија везала је заједничка љубав према Византији и Цариграду.

Византија за њих није само политички програм, већ размишљање и став: «Византија је основала Свету Гору. Света Гора ће оживети Византија, само да сачува једна врлина, да се не “обесвети”. Гледај, сви људи су разочарани и траже нешто што ће имати трајну вредност. То је врло једноставно. Само ми се не очајавамо»[3]. Византија – имиџ државе, нераскидива везаност уз Православље, базираност на Православљу. Ово «хришћанског царство», ознака је дефиниције Светог Козме Етолскога.

«Црвени прслук изгнаће Турке из града».

Смисао овог пророштво, још увек непознат. Претпоставља се да је црвена боја појава у облику војника.

«Град пролио толико крви да би био у стању пливати на три бича».

Ово пророчанство је завршио Старац Пајсије: «У Константинополу је брутална битка између Руса и Европљана. Пролиће се много крви »[4].

«Кроз долину Музини трупе иду за Константинопољ. Неке жене и деца иде у планине. Ви ћете бити упитани: “Је ли далеко Град?” Одговор: “Он је близу.” Одговарајући тако избећете опасност ».

Музини долине налази се у Северном Епиру. Иако је сада грчка покрајина на подручју Албаније, још увек постоји велики део неалбанаца (углавном Грци) људи, којима, је говорио Свети Козма његово пророковање.

«Када чујете да флота плови у Средоземно море – напомена: ускоро ће се одлучивати о питању Константинопоља».

Од пророштво, јасно је да је у борби за Константинопољ опсежна употреба флоте.

«Трупе неће достићи Граду, а на пола пута, добиће вест да је” жељено” стигло».

Неки «Константинопољ» пророштво Светог Козме у 20. веку су тумаче додатком Пајсија Светогорца.

«То што је старац рекао, тиче се о збивањима у Србији:

19997_t.jpg- Данас, Турци су успоставити независну државу са муслиманским становништвом (Босна и Херцеговина). Али видим у будућности, Турску: Курди и Арменци устали, а Европљани ће захтевати признавање независности и право народа на самоопредељење. Кажу Турској: ” Учинили смо вам услугу, и сада независност Курдима и Арменцима.” Тако је “часно” раздељена Турска.

Св Арсеније Кападокијски у Фарасах рекао верницима да ће изгубити своју домовину, но убрзо га поново пронаћи »[5].

«Бити ће туђа војска. Она неће знати грчки, али ће веровати у Христа. Они ће такође питати: Где је ГРАД?».

Судбина Константинопоља решена је војном и дипломатском борбом великих светских сила, а узрок је, за неке (као што је још непознатих разлога) распад Турска.

Старац Пајсије је нагласио да ће се ово десити без директног учешћа Грчке: «Константинопољ узети натраг, али не ми сами. Због тога што, већина наших младих, није способна за то. Али Бог је тако уредио за Град и други ће нама вратити»[6].

Многи грчки научници верују да ће у решавању проблема Константинопоља активно учествовати и јединоверна Русија. Штавише, руски народ најрелевантнији под дефиницијом Светог Козме: «не знам грчки, али верујем у Христа».

«Након што је група деце, ученика Антонијаде (Света Гора) дошла до Старца Пајсија са намјером да га питају да ли ће Грци вратити Константинопољ и да ли ће то доживети. Дошли су у келију оца Пајсија,и бојали су се да поставе питање. Али на крају, нико се није усудио питати старца. Тада је старац рекао сам : “Па, добро? Шта желиш питати? О Константинопољу? Узећемо га и ви ћете то доживети “» [7].

«Антихрист (тј Турци. – АЗ) ће отићи, али ће се врати, онда ће их гонити до Црвене Јабука».

У грчким народним обичајима и легендама Црвена јабука зову Кокини Мила – место негде у Мезопотамији, где ће бити истјерани Турци после ослобођења Константинопоља.

Наравно, да сада верујемо да је ослобођење Константинопоља, као и распад Турске, заједно са јачањем Русије готово немогуће. Али, нека не заборавите да је Богу све могуће, и ситуација у свету политике, у било ком тренутку како би се окренула за 180 º.

d0bdd0b0d186d0b8d0bed0bdd0b0d0bbd18cd0bdd18bd0b9-d0bfd0b0d180d0ba-torres-del-paine-d187d0b8d0bbd0b81.jpg«Једног дана, господин ДК посетио Старца Пајсија. У то време Совјетски Савез био је снажан и моћан, и нико није могао чак да сугерише да се могао разбити (случај био у доба Брежњева). Старац је рекао ДК да ће се Совјетски Савез распасти. ДК није веровао али је дочекао да “види”распад те силе од државе. Тако је Старац Пајсије рекао и за Турску.

Старјешина је наставио:

- Познато је да ће у Турској бити колапс. Изродиће се рат, који ће трајати два пута. Ми ћемо бити победници, јер смо – Православни.

- Старче, да ли ће бити великих жртава у рату?

- Е, у већини, једно или два острва за снимање, али смо радије и Константинополу. Види, види! ”

«Турци ће оставити, али се вратити и допрети у Ексамили [8]. Тих ће једна трећина умрети, а једна трећина веровати у Христа, а трећина ће ићи на Кокина Мила ».

battle_of_barnet_by_chris_kollingwood_main.jpg

«Једног дана сам срео старца Пајсија, који је био мало збуњен и растројен. Он је мени пришао и почео разговор:

- Дошли су овде, а неке су ми се почели да кажем да ће одмор рат, Турци ће сићи у Грчку, а ми прогоњени шест миља у Коринту <… , а потом ће се наћи велике невоље на северу, »[13].

«Данас, прочитајте пророчанства из исте новине , тако су јасно написана: Русија преузима Турску, Турска нестају са мапе, јер трећина ће се претворити у Хришћанство, а трећина умре, трећине ићи у Падан Арама »[14].

«Кад то време дође, доћи ће кад будеу заједно пасхалије».

Значи да ће Турци ударити на Грчку.

berg1.jpg

На нама је да живимо Хришћански, мудро, опрезно и трезвено. Да се држимо правила наше вере Православне и да се не дамо ничим саблазнити. Да будемо у Цркви и да се не плашимо онога што долази. Са вером у Христа, па шта год да се деси.

Када ће шта бити, за које време, ми то не знамо, ми само знамо, како је рекао Старац Пајсије да је нама Други Христов долазак када умремо, тј. да се требамо бринути за наше спасење а не када ће се шта десити. Ова пророчанства су толико мистична, и многи монаси на Светој Гори говоре како су пророчанства Светог Козме сачувана на Светој Гори али да се не објављују због катастрофалних чињеница. Ту се спомиње и светски рат, велика изгибија народа европских, али после тога прихватање Православља у Европи… Живимо побожно, смирено, постимо, причешћујмо се и спремајмо се да назовемо достојнима Царства Небескога. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

otkad to hriscani veruju u sudbinu? Ako je sve unapred odredjene onda nema mesta pokajanju i hriscanstvo pada u vodu....! Znaci, Bog nas je stvorio slobodne i ne mesa se u nas zivot nego mi odlucujemo zar ne?

Ми не верујемо у судбину већ у Божију вољу и Његово провиђење. Господ нас је упозорио у Јеванђељу на времена која долазе и рекао да се чувамо да нас не преваре, дао нам је Откривење Јованово и дарује нам у сваком покољењу светитеље који су САВЕСТ Цркве. Диван је Бог у светима Својима. Бог нам увек говори кроз личности

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A evo ga i Grigorije sa svojim kopiranjem u nedogled.Sad po pravilo treba nešto i na engleskom da nam kopiraš,postaviš neki apokaliptični klip itd...Sve je lakše nego reći sosptvenim rečima...

Inače tema je bezvezna.Još jedna u moru apokaliptičnih,ali to je ipak hit poslednjih godina u svetu..Čekaju se poslednja vremena.Živo me zanima šta bi uradili i da sa sigurnošću znate da jesu.Kako biste to promenili?Šta biste uradili?

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne razumem kako je sam sebi iskopao grob?

Нисам нашла на српском, ово је превод с неког руског сајта: http://www.fatherale...j_eznepidis.htm

"- Старче, зар се не бојите да тако говорите?

- А чега да се бојим? Ја сам себи гроб већ ископао. Да га нисам ископао, бринуло би ме што ће неко други морати да се мучи и копа. А сада ће бити довољно да се баци неколико лопата земље..."

Негде сам видела и фотографију тога гроба, али сад не знам где да је тражим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми не верујемо у судбину већ у Божију вољу и Његово провиђење. Господ нас је упозорио у Јеванђељу на времена која долазе и рекао да се чувамо да нас не преваре, дао нам је Откривење Јованово и дарује нам у сваком покољењу светитеље који су САВЕСТ Цркве. Диван је Бог у светима Својима. Бог нам увек говори кроз личности

Откривење Јованово још нико није успио разумјети.

Ето ти пишеш како данашњи хришћани наводно не узимају здраво за готово светитељске ријечи.

Али чињеница је да свети у давнини нису ни покушали да тумаче Откривење, данас се свака шуша нађе да га тумачи. Колико си ти доследан светима од давнина који се нису бавили пророковањем, већ су учили здраву јеванђелску науку, која је везана за мој и твој живот сада и овдје, а не тамо у магловитој будућности?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...