Jump to content

Питање: да ли верујете у васкрсење мртвих?

Оцени ову тему


Да ли верујете у васкрсење мртвих?  

106 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете у васкрсење мртвих?

    • Да, и већ га предокушам у Евхаристији и Цркви
    • Не, само је душа бесмртна
    • Нема васкрсења, то је измишљотина
    • Шта је то васкрсење?
      0
    • Нисам сигуран/на


Препоручена порука

Квантна механика, а МЕМС и НЕМС већ постоје и користе се увелико...

Па неће бити баш тако. Ти вјероватно мислиш да је наноробт исте величине ко атом, међутим они су већи од атома. Нанорботи би требали бити вјештачке бактерије или вируси, који су већ на неки начин прирдони наноорганизми. Ако могу вируси постојати у органском, могу и нанороботи у неорганском облику. Не стоје ту никакве физичке препреке, већ за сад не постоји технологија која би то израдила, и поставила те роботиће у аутономно стање.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 117
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Јусто - занимљиво размишљање. То би све требало само да нас још више усмери на суштину Хришћанства, а да нас "прочисти" од овоземаљских мудровања која су плод свог времена.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

верујем :)

некад ми то све није било баш најјасније, ал нека искуства промене и подбоче, колико и подстакну, на веру у Васкрс.

а верујем и да ја, мртав, оживљавам са сваким светим причешћем ... зато ми се баш свиђа први одговор :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварност, односно закони физике.

Нанотехнологија већ постоји и није ништа револуционарно, то је нанопроцесор у твом рачунару, и даље од тога неће ићи. Никада неће бити пикопроцесора. Можда ћемо у будућности са електронике само прећи на фотонику, што значи да ћемо уместо стандардних електричних полупроводничких компоненти имати еквивалентне ствари само што сигнал који обрађују неће бити електрични већ оптички, па стога фотопроцесор или тако нешто, брзине обраде и количине података ће се драстично повећати, али не мислим да ће доћи до било чега револуционарног...

Сећам се 90-тих, тврдило се да брзина процесора неће моћи да догура много даље од тадашњих 400, чини ми се не преко 700 мегахерца...Мене од науке ништа више не може изненадити...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се 90-тих, тврдило се да брзина процесора неће моћи да догура много даље од тадашњих 400, чини ми се не преко 700 мегахерца... Мене од науке ништа више не може изненадити...
Не могу више да смањују транзисторе зато што су већ сад струје цурења енормно велике због тунелског ефекта, када би још смањили транзистор престао би уопште да ради као транзистор, баш због тунеловања...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу више да смањују транзисторе зато што су већ сад струје цурења енормно велике због тунелског ефекта, када би још смањили транзистор престао би уопште да ради као транзистор, баш због тунеловања...

http://www.abc.net.au/science/articles/2012/02/20/3434739.htm

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да ипак није то, то... живи били па видели! .smesko.

U cvrgu? :D

  • Волим 1

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

верувам во воскресението и го претвкусувам во евхаристијата....

го чекам воскресението од мртвите и живот во идниот век, амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

кога сме веќе кај темата за воскресението, секогаш ме интересирало нешто повеќе за телото на воскреснатитот Христос, со кое Тој јаде печена риба и саќе мед , пред своите растреперени ученици и апостоли.....

Воскреснатиот јаде, во воскреснатото тело....Чудесно!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

интересен е ставот на грчкиот митрополит Николаос (Хаџиниколау) кога пишува дека: „ Тие (апостолите) вкусуваат од Бога толку, колку што Тој самиот вкусува од рибата.“

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

pa svi kao verujemo, ali pod vaskrsenjem ne podrazumevamo svi isto. neki od nas pod vaskrsenjem razumeju ozivljavanje tela tako sto se u njega vrati besmrtna dusa koja je do tada vec bila u carstvu bozijem(tako da vaskrsenje i nije neka pobeda nad smrcu za njih)... i onda mi odemo i zivimo na nebu, jer: nase zivljenje je na nebesima...

a neki drugu veruju u vaskrsenje konkretne licnosti, npr: kad ja budem vaskrsao,vaskrsnucu ja: milan, a ne moje mrtvo telo.. tako da u tom smislu vaskrsenje je pobeda nad smrcu...

tako da me zanima na koje ili kakvo vaskrsenje se misli... i gde cemo ziverti, jel na nekim oblacima.. i da li zemlja i zivotinje i biljke, i ceo kosmos tj sva priroda ulazi u carstvo bozije?

niko se nije osvrnuo na gore receno, izuzetno bitan rezon koji je milan postavio u formi pitanja a pogadja tacno u centar.....bravo milane!

  • Волим 1

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...