Jump to content

Слобода у затвору-књига Архиепископа охридског Г. Јована- поручите!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Da li se moze poruciti iz inostranstva ili trebam poruciti preko nekog iz Srbije?

Сигурно да постоји и та могућност ..али је још сигурније да је то и далеко скупља варијанта.. тако да боље то учинити по неком одавде.. а за тачне појединости и цену видећемо и поставити у понедељак ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе остало је још десетак књига и свима који су је до сада поручили, биће им послата у понедељак на адресу коју су данас оставили .. :)

СУТРА у недељу 20. маја, као што је рекао отац Иван, свима који нису добили број рачуна на који треба извршити уплату од 400 динара (350 књига + 50 поштарина) биће јављено . Напомињем да је најбоље уплату извршити у КОМЕРЦИЈАЛНОЈ БАНЦИ јер ће онда бити без провизије(15-20 динара) али може и у било којој другој ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А куповином књиге се директно помаже обнова Манастриа СВ.Јован Златоусти у Нижепољу код Битоља, одакле су и сестре којима је Архиепископ слао писма из затвора.. Као што већ знате тај манастир је на варварски начин срушен од стране власти БЈРМ а на захтев расколничке - парасинагоге ''мпц'' ... ево слика да се потсетимо на те немиле догађаје..

crkvata_srusena_10.jpg

crkvata_srusena_14.jpg

crkvata_srusena_16.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опрости им Боже, јер не знају шта раде!

У праву си ..нема сумње у то ... они заиста не знају у којој мери чине то што чине... Али

За разлику од оних којима је Христос упутио те речи.. који заиста нису ни знали нити били свесни.. Ови данашњи у македонији се зову ХРИШЋАНИМА.. Православним ! И знају тачно зашто то чине! једино што не знају ..то је да нису свесни степена ЗЛА КОЈЕ ЧИНЕ РУШЕЋИ ЦРКВУ..

Овај храм је осветило 6 ЕПИСКОПА ! Три из П.О.Архиепископије , један из Грчке, један из Цариградске , и један из Бугарске православне Цркве.. ! А македонци и то људи који ''иду у Цркву'', говоре следеће .. лично су ми то говорили ''верници'' расколничке ''мпц'' ..:

''То није била Црква.. па био је само темељ стубови и купола..није било зидова, иконостаса... ''

И мисле јадници да су православни.. и да иду за Христом..

....

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево и сестре Олимпијаде, јуче у полицији заједно са Владиком Давидом Стобијским и Јеромонахом Иринејем, када су им одузели документе и забранили излазак из БЈРМакедоније..

sud_skopje.jpg

Она је уредник и иницијатор ове књиге Архиепископа Јована... чисто да знамо лик онима Које помињемо у молитвама ..

:)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

тренутно читам књигу...не налазим праве речи којима бих описала осећања која изазива у мени...стварно свако треба да је прочита...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам ову књигу и не могу да се отмем утиску, да су нама свима потребније молитве Архиепископа Јована него наше упућене Господу да га спаси и утеши.

Толика је снага вере и смирења коју Архиепископ показује. Иако је заточеник и невини сужањ у грозном затвору, он слуша

исповести разбојника, помаже душама да збаце окоштале велове греха, теши наизглед неутешне.Иако није

у свештеном оделу, Господ му је ставио печат страдања и састрадавања који сви препознају...

И поштују.Сви сем корумпиране власти.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли књига још увек може да се поручи ?

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да није можда касно ? Поче осам да спамујем са овим

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хавла оче Иване Одмах наручујем

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...