Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Poslednji Mohikanac рече

Jako volim teatar.

Koji ti je omiljeni teatar u Londonu?

Jel teatri na Strandu imaju i dramski repertoar pored mjuzikla?

Šta se daje u New London Theatre trenutno?

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Poslednji Mohikanac рече

Sto se tice cirilice ako sam mogao da naucim grcki, jevrejski i latinski

Свака част, импресиониран сам познавањем толико језика, од којих неки нису нимало једноставни, баш сте талентовани :)

пре 11 минута, Poslednji Mohikanac рече

Neznam zasto se stidite vase cirilice i sve cesce vidim latinicu na prodavnicama i td.

Ех, long story... :)

Ни ја нисам сигуран више шта је разлог за нестајање ћирилице.

пре 12 минута, Poslednji Mohikanac рече

Bi ovde ne cenite teatar.

Надам се да ће се стање променити када стандард буде растао.

 

пре 13 минута, Poslednji Mohikanac рече

Nedostaje mi moj pab. 

Надам се да га бар донекле могу заментити неки од београдских пабова, има их прилично, а у некима имају и одличан избор пива. :)

 

С обзиром да долазите са Острва, морам да вас питам за кога навијате? 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Жика рече

@Poslednji Mohikanac

Које си вероисповести?

Reformiran Baptista!

пре 9 минута, Драшко рече

Koji ti je omiljeni teatar u Londonu?

Jel teatri na Strandu imaju i dramski repertoar pored mjuzikla?

Šta se daje u New London Theatre trenutno?

Her Maesty's Theatre mada volim i sve druge na West End.

Pa nki da a neki ne. 

Neznam zato sto ne zivim trenutno tamo.

пре 4 минута, Срђан Шијакињић рече

Свака част, импресиониран сам познавањем толико језика, од којих неки нису нимало једноставни, баш сте талентовани :)

Ех, long story... :)

Ни ја нисам сигуран више шта је разлог за нестајање ћирилице.

Надам се да ће се стање променити када стандард буде растао.

 

Надам се да га бар донекле могу заментити неки од београдских пабова, има их прилично, а у некима имају и одличан избор пива. :)

 

С обзиром да долазите са Острва, морам да вас питам за кога навијате? 

celsi.thumb.jpg.97eeb4438f54f94da08ea4268fda1c72.jpg

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, "Tamo daleko" рече

U svakom slucaju je lepo I hvala Ti na tome! S obzirom da si ziveo (ili posecivao samo?) vise zemalja u svetu, da li bi mogao da izdvojis mesto koje ti je omiljeno I da nam opises?

Oprosti nisam video da si ovo napisao. Posecivao sam mnogo vise od ovoga. Da izdvojim: Pariz. Najlepsi i najromanticniji grad na svetu. Preporucujem vam da odete tamo sa devojkom ili zenom i to po mogucstvu u prolece i da se provozate Sena navece. Zalazak sunca je prekrasan a sa obale padaju cvetovi na reka. Na obali , na nekim mestima, se okupljaju ljudi i plesu valcer. Sta mvam kazem predivno. Istorija, umetnost na svakom koraku. Lepi mali bistro. To je zaista tesko opisati to treba videti! 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li znate sta Srbija ima najlepse na svetu? Zene! Vase zene su lepotice ali vi to ne umete da cenite, primecujem! Najlepse sam video kada sam bio u poseti u Kragujevac. U kontaktu sa vasim zenama sam primetio da su nekako opustene i drage. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Poslednji Mohikanac рече

Reformiran Baptista!

Her Maesty's Theatre mada volim i sve druge na West End.

Pa nki da a neki ne. 

Neznam zato sto ne zivim trenutno tamo.

celsi.thumb.jpg.97eeb4438f54f94da08ea4268fda1c72.jpg

Честитам на титули онда, врло заслужено (мада ја од британских клубова некако највише симпатишем Селтик и Ливерпул)! :) 

Како вам се чини колико ми Срби волимо и ценимо фудбал? Пошто овде се често може чути да смо спортска нација, а стадиони у хале су нам често празњикаве... Док је рецимо енглеска друга лига, па чак и трећа и четврта, врло врло гледана. Чини ми се чак да је Чемпионшип био четврта најгледанија лига у Европи у одређеном тренутку.

Реците ми, колико ваши сународници познају Србију и колико прате дешавања на Балкану? Неки познаници који су имали прилику да посете Уједињено Краљевство кажу да већина Британаца није баш сигурна ни где се Србија тачно налази на карти :) Надам се да се слика која је била доминантна 90-их година о нашој земљи мало променила на боље у последње време.

П.С: Хвала на одгворима, и извините ако вас мало бомбардујем питањима, али врло ме занима како људи из других култура доживљавају Србију. А такође и врло волим британску културу, а не среће се баш сваки дан Лондонац који је расположен за ћаскање на српском. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан Шијакињић рече

Честитам на титули онда, врло заслужено (мада ја од британских клубова некако највише симпатишем Селтик и Ливерпул)! :) 

Како вам се чини колико ми Срби волимо и ценимо фудбал? Пошто овде се често може чути да смо спортска нација, а стадиони у хале су нам често празњикаве... Док је рецимо енглеска друга лига, па чак и трећа и четврта, врло врло гледана. Чини ми се чак да је Чемпионшип био четврта најгледанија лига у Европи у одређеном тренутку.

Реците ми, колико ваши сународници познају Србију и колико прате дешавања на Балкану? Неки познаници који су имали прилику да посете Уједињено Краљевство кажу да већина Британаца није баш сигурна ни где се Србија тачно налази на карти :) Надам се да се слика која је била доминантна 90-их година о нашој земљи мало променила на боље у последње време.

П.С: Хвала на одгворима, и извините ако вас мало бомбардујем питањима, али врло ме занима како људи из других култура доживљавају Србију. А такође и врло волим британску културу, а не среће се баш сваки дан Лондонац који је расположен за ћаскање на српском. :)

Vi ste izuzetno talentovana nacija u svemu ne samo u fudbal. Vi imate nacionalna osobina da nista ne dovrsite. Odlicno pocnete i uradite sredinu ali nikako kraj. Tako i u fudbal. Vas fudbal je vezan sa politikom sto nije dobro. 

Sto se tice poznavanja Srbija jako je tesko reci. Mnogo zna Jugoslavia a ono posle toga neznaju. Novak Djokovic je dosta promenio sliku o Srbiji a i vasi fudbaleri. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Poslednji Mohikanac рече

primecujem

Loše, zapravo pogrešno primećuješ...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Loše, zapravo pogrešno primećuješ...

To je moj utisak. Brtanke nebi nikada pristale na takav tretman kakav zene imaju ovde. :)

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Poslednji Mohikanac рече

To je moj utisak. Brtanke nebi nikada pristale na takav tretman kakav zene imaju ovde. :)

Britanke "ostavi" Britima...

Kolko sam shvatio, niti si ti, ami ovde ponajmanje-nismo Briti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Poslednji Mohikanac рече

Vi ste izuzetno talentovana nacija u svemu ne samo u fudbal. Vi imate nacionalna osobina da nista ne dovrsite. Odlicno pocnete i uradite sredinu ali nikako kraj. Tako i u fudbal. Vas fudbal je vezan sa politikom sto nije dobro. 

Sto se tice poznavanja Srbija jako je tesko reci. Mnogo zna Jugoslavia a ono posle toga neznaju. Novak Djokovic je dosta promenio sliku o Srbiji a i vasi fudbaleri. 

Да, колико пратим, Матић је тренутно један од бољих играча баш у Челзију... А пре њега Бане Ивановић, па још пре Матеја Кежман, претпостављам да су оставили солидан утисак. 

Јесте ли имали прилике да обиђете још неке градове по Србији сем Београда и Крагујевца?

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Срђан Шијакињић рече

Да, колико пратим, Матић је тренутно један од бољих играча баш у Челзију... А пре њега Бане Ивановић, па још пре Матеја Кежман, претпостављам да су оставили солидан утисак. 

Јесте ли имали прилике да обиђете још неке градове по Србији сем Београда и Крагујевца?

Da Novi Sad, Sombor, Subotica, Zrenjanin, Nis, Leskovac, Kraljevo, Novi Pazer, Krusevac...

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Милан Ракић рече

Britanke "ostavi" Britima...

Kolko sam shvatio, niti si ti, ami ovde ponajmanje-nismo Briti...

Ne razumem! Mozete li mi objasniti?

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Poslednji Mohikanac рече

Ne razumem! Mozete li mi objasniti?

Nema potrebe za objašnjavanjem! Naše žene,ako ne slušaju, to mi Srbi vrlo lako rešimo. Zvalimo jednu preko uveta, pa da vidiš da l će da pita nešto

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...