Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да разјасним само ако некога збуне све ове сличице плажа & океана што постављам. Од Бруклина према истоку протеже се Long Island ("Дуго Острво"), ова цртица која се протеже целим доњим делом је у ствари једна огромна плажа, мислим да је око 150 километара финог песка и океана:

Long_Island_Landsat_Mosaic.jpg

The-Hamptons-Long-Island-New-York.jpg

Плаже су прелепе, одузимају дах, али им је клима мало свежија, имају само пар месеци "правог лета" са купаћим итд.

Ако оћеш да будеш на лепом месту, а опет релативно близу оне велеградске џунгле то је то.

Ево једна "својеручна" од јуче:

IMG_3849.jpg

Још није за купање, али за шетњу супер.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

On 5/12/2017 at 11:50, Juanito рече

Како смувати Американку? :smeh1:

Па колега ви сте докторирали на ту тему, изволте за катедру па објасните... :D

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Grizzly Adams рече

ова цртица која се протеже целим доњим делом је у ствари једна огромна плажа, мислим да је око 150 километара финог песка и океана:

А између увалице и лагуне увек подобне за тотално мирно и безбедно пливање? Дивота!

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Paradoksologija рече

А између увалице и лагуне увек подобне за тотално мирно и безбедно пливање? Дивота!

Па нисам приметио, углавном сви иду на ове плаже према океану, могуће. Мада они сви имају базене, ту ти живе убедљиво највећи снобови у САД... :smeh1:

То је једна велика мана, тачно се види да нико није нормалан. :D

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.2.2012 at 2:01, Срђан Шијакињић рече

Занима ме све што неком може да падне напамет, и свакодневни живот,

Nemačka

Meni trenutno pada na pamet samo .... kuća - pos'o .... pos'o - kuća....:stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Мада они сви имају базене, ту ти живе убедљиво највећи снобови у САД... :smeh1:

@Paradoksologija, oво је ф.... добар опис, 1:40 помиње баш овај крај: :D

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5/15/2017 at 15:23, Grizzly Adams рече

Мада они сви имају базене, ту ти живе убедљиво највећи снобови у САД...

@Paradoksologija

Обрати пажњу - плави квадратићи су базени, а зелени тениски терени. Овде бре има више пливача и тенисера него на олимпијади... :smeh1:

А све то већином године зврји празно јер живе ко зна где. Дођу само пар дана лети и сл.

hamptmap.png

Ако је неко заинтересован за куповину, мож да погледа овде (само спреми шећер и воду):

http://www.sothebyshomes.com/hamptons

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Grizzly Adams рече

@Paradoksologija

Обрати пажњу - плави квадратићи су базени, а зелени тениски терени. Овде бре има више пливача и тенисера него на олимпијади... :smeh1:

А све то већином године зврји празно јер живе ко зна где. Дођу само пар дана лети и сл.

hamptmap.png

Ако је неко заинтересован за куповину, мож да погледа овде (само спреми шећер и воду):

http://www.sothebyshomes.com/hamptons

Cek samo dok mi legne sljedeca plata, uzimam odmah jednu sa dva bazena i jednim teniskim terenom....

Znas sta ne mogu da obuhvatim umom zasto bi iko kupio kucu za 75 000 000 dolara? Isti takav sadrzaj mozes dobiti na prelijepoj auzornoj obali, ili na costa bravi za mnogo manje para, kad se vec radi o provodjenju vremena samo par puta godisnje....sta je svrha, da neko potrosi 75 miliona i da onda smatra da je ucinio neko veliku stvar u zivotu...

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ваљда кад имаш толико пара више на куће не гледаш као сав нормалан свет већ су ти као неке "играчке" ето тако успут... За њих то није нека "велика ствар у животу".

А тек да видиш возни парк... Мислим да се бар половина свих Поршеа на свету налази овде. :smeh1:

Сад коначно разумем ону песмицу од Џенис:

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Grizzly Adams рече

@Paradoksologija

Обрати пажњу - плави квадратићи су базени, а зелени тениски терени. Овде бре има више пливача и тенисера него на олимпијади... :smeh1:

А све то већином године зврји празно јер живе ко зна где. Дођу само пар дана лети и сл.

hamptmap.png

Ако је неко заинтересован за куповину, мож да погледа овде (само спреми шећер и воду):

http://www.sothebyshomes.com/hamptons

Kad bi video sta ovde vredi milione i bez bazena i terena a bogami skoro i bez okucnice, uzeo bi kaficu i uzivao gledajuci ova tvoja lepa imanja.

Javicu se posle da okacim koji oglas, cisto da steknete utisak kako izgleda balon na trzistu nekretnina (doduse, vec malo busan) :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Grizzly Adams рече

Па ваљда кад имаш толико пара више на куће не гледаш као сав нормалан свет већ су ти као неке "играчке" ето тако успут... За њих то није нека "велика ствар у животу".

А тек да видиш возни парк... Мислим да се бар половина свих Поршеа на свету налази овде. :smeh1:

Сад коначно разумем ону песмицу од Џенис:

 

Ali ima i Bobby McGee: Freedom's just another word for 'nothing left to lose' ;)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, florenntina рече

Kad bi video sta ovde vredi milione i bez bazena i terena a bogami skoro i bez okucnice, uzeo bi kaficu i uzivao gledajuci ova tvoja lepa imanja.

Па кад имам времена возим се мало около и гледам - шта може да се види, многе зу "заклоњене" иза зеленила или не можеш да приђеш. Има поред оне обале пут скоро целом дужином, ту има свашта. Мада многи баш и немају укуса, бар што се мене тиче.

Лепо ти да видиш шта су све људи направили. Јес да то не спада баш у "свакодневни живот форумаша". ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...