Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

4 minutes ago, Ronald рече

A sta je za tebe normalno, hejde da vidimo, bas me zanima draga Sofija, koliko god da si dugo, odraslom covjeku kao Juanu treba mnogo manje vremena da analizira stanje? Necu ti pitati zasto si tu, nema potreba ali hej, sta je to u Srbiji bolje nego u Holandiji

Moze, nije problem :) Nek Juan otvori temu(kad ga vec ti pominjes), ja cu se prikljuciti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Sofija_ рече

Moze, nije problem :) Nek Juan otvori temu(kad ga vec ti pominjes), ja cu se prikljuciti.

Moze, neka otvori ako hoce, samo shvati da to igranje sa treminima normalno ili nenormalno ne prilici jednoj hriscanki jer se postavljas kao sudija.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dok ja citam Sveto Pismo, Holandjani od crkve prave stanove, gde wc-solju stave  na mesto,gde je bio oltar, kazi mi da li je to normalno? :) 

Naravno, ja njima ne sudim,  Bog ce, kad dodje vreme, ja samo svedocim.

I molim admina da brise sve moje postove u ovoj temi, koja nema veze sa temom, ja se Ronalde odjavljujem :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, Ronald рече

Necu ti pitati zasto si tu, nema potreba ali hej, sta je to u Srbiji bolje nego u Holandiji? 

Језик, нпр :)  Холандски језик је нешто најодвратније што сам имао (не)прилику да чујем...могу да замислим зашто људи који живе тамо помињу Содому и Гомору  :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, GeniusAtWork рече

Холандски језик је нешто најодвратније што сам имао (не)прилику да чујем

Nije strasno, kao kad se malo jace zakasljes, pa moras da izbacis slajm :smeh1: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, GeniusAtWork рече

Језик, нпр :)  Холандски језик је нешто најодвратније што сам имао (не)прилику да чујем...могу да замислим зашто људи који живе тамо помињу Содому и Гомору  :ani_biggrin:

No, ja imam frienda u Amsterdamu, on mi nikad nije poslao nijedan holandski video a ja sam njemu za više od 20 godina poslao samo par videa. Kad sam prinudjemn vidjet nekakav holandski video a tamo pričaju ili nedaj Bože pjevaju, ja stišam na nulu a gledam samo video.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 hours ago, GeniusAtWork рече

Језик, нпр :)  Холандски језик је нешто најодвратније што сам имао (не)прилику да чујем...могу да замислим зашто људи који живе тамо помињу Содому и Гомору  :ani_biggrin:

No, ja imam frienda u Amsterdamu, on mi nikad nije poslao nijedan holandski video a ja sam njemu za više od 20 godina poslao samo par crkvenih holandskih videa. Kad sam prinudjen vidjet nekakav holandski video a tamo pričaju ili nedaj Bože pjevaju, ja stišam na nulu a gledam samo video. Nisu krivi oni što im je takav jezik.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Zahvaljujem se @Grizzly Adams sto me je uputio na ovu temu da malo i ja doprinesem :)

U principu,Feniks je jako lep grad,iako tipicno pustinjski,kao i Arizona uopste,svakog dana se sve vise divim lepoti i radujem otkrivanju njenih novih kutaka :)

Zivim inace blizu jednog aerodroma tako da imam prilike da svaki dan uzivam u uzletanju i sletanju aviona do kasno u noc :)

Ono sto me je prilicno iznenadilo na prvi pogled je da je u odnosu na nas npr mnogo cist,nema djubreta po ulici,i nema lutalica,sve su po azilima.

Ljudi su izuzetno komunikativni i otvoreni za pomoc bez obzira na to odakle si.

Jos se navikavam na cinjenicu da ovde brzo pricaju pa se onda moras maksimalno skoncentrisati na to sto pricaju da bi ih razumelo/la.

Sto se tice naselja,sto bi nasi rekli kuce idu u sirinu ne u visinu,i pravi je luksuz imati kucu na sprat.Kuce su jednostavne, kao sto Grizli kaze,ako zelis da je pravis moras se konsultovati sa inspekcijom jer svaki zid daska isl mora biti po arizonskom standardu.

Ovde inace nema zime,pocetkom marta pocinju prave pustinjske vrucine gde temperatura retko kad padne ispod 45 stepeni (tu najvise hladna voda pomaze i klima uredjaj) koje traju sve do pocetka septembra kad pocinje sezona monsuna i pomalo moze da se dise :D Kisa jako retko padne i jako malo ali zato kad grmi ispuca se dobro.

Nocnog zivota skoro i da nema,u ponoc svi svojim kucama idu nema ludiranja kao kod nas. 

Inace se zivot ovde odvija tako sto svud moras ici autom zbog vrucina sto mi se malkice ne dopada al dobro sta ces...

Ne znam sta bih jos napisala bas razmisljam...dosadasnji utisci su mi mnogo lepi...bice jos pisanija na ovu temu :)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imamo svestenika i malu crkvu Sv.Nikole (koja je izlozena teskim iskusenjima u zadnje vreme al dace Bog da se rese problemi)...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...