Jump to content

О чему размишљаш тренутно?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ima li leka za migrenu, osim sekire...

 

:bla:

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ego

 

Прво сам се након два ударца насмејала,

а након тога сам се растужила и питала шта ли му то говори врач:

вероватно ауто сугестију  "Не боли ме више глава" или "нећу више да се жалим на главобољу"

****************************************************************************************************************

Све чешће говоре да мигрена није обољење, да најчешће карактер узрокује поремећај нервних..

 

Migena je poprilično tajanstvena i mistreriozna forma glavobolje. Postoji nekoliko tumačenja koji su uzroci njenog nastanka. Većina lekara misli da je uzrok svim simptomima koji prate migernu, poremećaj neurotransmitera seratonina u mozgu koji izaziva menjanje prečnika krvnih sudova u mozgu. Međutim neki istraživači tvrde da je migrena rezultat neurolo

 

 

Aromaterapeuti savetuju masiranje slepoočnica etarskim uljima lavande, bosiljka ili nane. Nekoliko kapi etarskog ulja (2 do 3) rastvoriti u 10 ml nosećeg ulja (suncokretovo, bademovo, maslinovo). Pazite da vam ovo ulje ne dođe u dodir sa očima. Takođe par kapi čistih etarskih ulja možete nakapati na jastuk na kome spavate.
U svetu su trenutno jako popularni biljni preparati protiv migrene, na bazi vratića (Tanacetum parthenium). Za delotvornost ove biljke u terapiji zaslužni su seskviterpenski laktoni. 

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja migrena je bila  hormonsko-psihološkog uzroka; u PMS-u sam, a i dokačili su me na poslu. Usput, često me uhvati i kada se menja vreme, tj. vazdušni pritisak. Tako da mi je juče bilo grozno... 

  • Волим 1

"We are such stuff
As dreams are made on; and our little life
Is rounded with a sleep."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto vise govorim i pisem ovdje,manje djelujem.Bas osjetim kako mi slabi akcija kad previse pricam...i pametujem. 301  bluelite

I lupi mi šamar onaj najjači, kad počnem da kukam nad životom i kad počnem da žalim sebe. Pokaži mi ono što imam,pokaži mi one koji to nemaju.Ne tražim ništa ,samo me podsjeti da dišem, i podsjeti me da ima i onih, ,koji ne dišu više..




 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto vise govorim i pisem ovdje,manje djelujem.Bas osjetim kako mi slabi akcija kad previse pricam...i pametujem. 301  bluelite

не дај се...:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

О томе што сте ви дивни људи и што овде прилажете своје драгоцено присуство........

и свашта још по нешто, углавном је то љубав.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

чудим се како нема петарди , топовских удара итд....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим како би лепо било да честитам Нову годину,

а не знам да ли има негде тема поздрави и жеље.

Ај да искористим  и

 

SrecNovZRU_zps40be471a.jpg

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од рата нам оста пуцањ, од запада ватромет

 

 

а прскалице су права ствар, уз њих се лепше машта, жеље лакше ређају и током целе године у памћењу остају.

 

За Нову купила сам прскалице!

 

0000586844_l_0_3l90x2.jpg3143367422_2b970849bc.jpg   250px-Prskavka.jpg

Клоним се људи који мисле да је дрскост храброст, а нежност кукавичлук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Видети свет у зрнцу песка,

И небо у дивљем цвету,

Држати бесконачност на длану

А вечност у једном часу"

В.Блејк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...Да ми Господ да мало више разума и одлучности у овој години, да ме сачува и не напусти.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли ћу сутра моћи да одем на литургију св.Серафиму Саровском и да се причестим....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто сам нервозан данас, размишљам како да смирим живце и завршим неке важне ствари које ме чекају... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...