Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Изгледа да ће се у следећој епизоди појавити Рикон Старк. Како се види у најави треће епизоде (0:13), кућа Амбер (лојални савезник Старкових) доноси поклон Ремзију... Шта би Амберови могли да поклоне Ремзију да би стекли његову наклоност?

Брен је (у трећој сезони серије - видео) послао Рикона код Амберових. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ромејац рече

Шта би Амберови могли да поклоне Ремзију да би стекли његову наклоност?

 

Амберови не би продали Старкове. Грејтџон је легенда. :)

Можда лажни Рикон? Лажна Арја? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Господин Бореалис рече

Можда лажни Рикон? Лажна Арја? 

Можда.

У књизи се Санса није удала за Ремзија већ су нашли неку девојку која једва личи на Сансу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Ромејац рече

Можда.

У књизи се Санса није удала за Ремзија већ су нашли неку девојку која једва личи на Сансу...

У књизи је ваљда лажна Арја.

Ни не сећам се шта је са Сансом у књизи, била је у Долу Еринових беше...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Господин Бореалис рече

У књизи је ваљда лажна Арја.

Ни не сећам се шта је са Сансом у књизи, била је у Долу Еринових беше...

Јел' умире Ремзи по књигама?

И каква је даља улога баба-Мелисандре? (тури у спојлер)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Плутон рече

Јел' умире Ремзи по књигама?

И каква је даља улога баба-Мелисандре? (тури у спојлер)

Za oba pitanja je radnja serije otišla dalje od radnje knjiga, tako da ne znamo...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Господин Бореалис рече

У књизи је ваљда лажна Арја.

Ни не сећам се шта је са Сансом у књизи, била је у Долу Еринових беше...

Да, лажна Арја. Моја грешка. 

А Сансу је Бејлиш је хтео да уда за неког момка који је бочни наследник куће Ерин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Плутон рече

Е, изем га...

Mada, ima nešto u vezi sa Remzijem ali je veliki spojler:
 

Spoiler

 

Glasao je za Radulovića!


 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 27.4.2016. at 22:31, RYLAH рече

Оћете да вам откријем поенту целе серије? 

Само су Таргеријени довољно способни да уједине седам краљевстава.

И зато се цела серија врти око тога да наследнике Таргеријена, знане или незнане, постави на кључна места. Џон Сноу је вероватно Таргеријан, син Недове сестре, за Тириона се такое прича да је ванбрачни син Лудог краља и Тајвинове рахметли жене, и Денерис је Таргеријен. Колико змајева има? Три. Сваки за по једног Таргеријана.

Ко једини зна све те тајне и покушава да намести све то? Варис. Једини ко стварно ради за интересе краљевства. Не би ме зачудило да се негде у серији сазна да је он део неког супертајног друштва које постоји још од Првих људи, или можда евентуално од првих Таргеријена, зашто да не, које се брине да све буде како треба.

Која је улога Старкове деце у свему томе? Због тога што су се Старкови показали још из давних времена као веома способни и лојални круни, а и зато што им је учињена велика неправда, његова деца ће да заузму битне положаје у систему. Арја - главни убица, Санса - владарка Севера, Брон - главни мађионичар, Северњачки тајновидац такорећи, и сви заједно ће да подрже нову генерацију Таргеријена који ће да владају. А зашто баш Старкови? Зато што су Старкови били једина велика кућа која се добровољно повиновала Таргеијенима и њиховим змајевима кад су дошли из Валерије, јер нису хтели џаба да просипају крв својих људи, што ће рећи да им је битније нешто више од сопствене сујете.

Зашто је ово битно? Јер само Таргеријени могу да кроте змајеве и тако 1) уједине разједињено краљевство, како би се сви заједно, са све змајевима 2) супротставили Белим Одачима, иначе све оде у пропаст.

Што ће рећи да је поента целе серије и да је џаба да се копрцаш, сви идемо тамо где нам је суђено, све док се то уклапа у неки велики план.

Ето, сад више не морате да се мучите да гледате.

https://www.youtube.com/watch?v=JXl3THn8gPs

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...