Jump to content

Саша Радуловић - блогови

Оцени ову тему


Иван

Слажете ли се са Сашиним ставовима  

22 члановâ је гласало

  1. 1. Слажете ли се са Сашиним ставовима

    • Не
      3
    • Углавном не
      2
    • Углавном да
      11
    • Да
      6


Препоручена порука

Што имплицира да су они који се нахватају на његову демагогију "интелигенција", што даље имплицира да су сви остали будале, само што то не контају. Као и сваки добар преварант, превареном да осећај посебности. Другачије не може да прође.

:)):)) :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 174
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

У праву си, није случајно. Ето, до сад сам то вешто крио, ал твоје детективске способности су разоткриле да радим за СНС, идем по православним форумима и поткопавам вас паметне и напредне јер ми је циљ да ову земљу држим у мраку и да једем сендвиче. И то оне са више лука, јер оћу што више да загадим земљу вама образованима и паметнима. Свака част.

А посебно ми смета Месија и Његове месијанске идеје. Први је за ових дваеспет година који промовише слободно тржиште, крај партократије и страначког запошљавања, уништење непотизма и корупције, корените реформе. И зато би требало дозволити и њему да нас мало појаше, пошто има феноменалне и невиђене идеје, а и леп је човек. И нервозан је кад га питаш за корупцију.

А ја би свакако требало да ућутим, јер свако ко критикује Њега спада у категорију глупих сендвичара са којима нема разговора, јер нису довољно паметни да увиде Његове висине.

И како после оваквог поста човек да каже да нисте секташи?

 

Evo i jedanaesti put: Tema nije Sasa Radulovic koji je manje vise nebitan vec pljackaska privatizacija AF-a koja se desava ovde i sada. I opet te molim da ne mesas pravoslavnu terminologiju u celu pricu i da ne izvrces sagovornikove reci. To nije posteno i ne moze nas dovesti ni blizu nekog konstruktivnog dijaloga ako ti je uopste stalo do toga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

“Авала филм” продат бившем таксисти из Панчева

“Авала филм” је књишки пример пљачкашке приватизације која је спроведена у Србији уз директно саучесништво државе. Оно што га чини посебним у односу на друге сличне случајеве, у којима је држава неком приватном инвеститору „наместила“ добар посао, јесте да смо у овој сумњивој продаји изгубили филмско благо, културно добро од националног интереса.

apr1-1024x533.png

Поставља се питање ко је у држави, која је имала судбину „Авала филма“ у својим рукама, имао користи у послу од кога цела нација има само губитак?

“Aвала филм” је купила фирма „Филмски пут“, регистрована пре само месец дана са капиталом мањим од 500 евра. Тачније, према подацима Агенције за привредне регистре, власник фирме је извесни Мишел Бабић из Париза. Међутим, цела његова фирма је 2. априла 2015. године стављена под хипотеку, што указује да је прави купац  у ствари власник те хипотеке Саша Ћоровић, бивши таксиста из Панчева, а не Мишел Бабић.

У Регистру заложног права на покретним и непокретним правима Зл. бр. 4028/2015, 02.04.2015. године, регистратор је, одлучујући о регистрационој пријави за упис заложног права коју је поднео Miшел Бабић, Француска, донео следеће решење:

“Усваја се регистрациона пријава поднета дана 01.04.2015. године у 13:51:47 часова, па се региструје заложно право следеће садржине:
ПОДАЦИ О ЗАЛОЖНОМ ПОВЕРИОЦУ
Име и презиме: Саша Ћоровић
Пребивалиште: Београд (Врачар)
Пословно име: AUTO TAXI SAŠA ĆOROVIĆ PREDUZETNIK PANČEVO, BRAĆE JOVANOVIĆ 16A

apr2-1024x909.png

Начин на који је „Авала филм“ гурнут у стечај 2011. године, чињеница да је “Авала филм” имала више имовине него обавеза, а да је држава преко Агенције за приватизацију, Агенције за осигурање депозита и Пореске управе, била истовремено и власник и поверилац и управник, указује на лоше газдовање државе, можда и свесне лоше намере према некад највећем филмском студију у Југославији.

Подаци о купцу који је регистровао фирму пре само месец дана са капиталом од 60.000 динара, бившем таксисти који је власник хипотеке и смешна цена по којој је добио 37 хектара земље на Кошутњаку указују на сумњу да у продаји нису била чиста посла.

Кад је утврђивана почетна цена од свега 8,2 милиона евра по којој је и продата фирма, право коришћења вредних 37 хектара процењено је на нула динара. Процењивана је само вредност 20.000 квадрата трошних објеката, а она је ништавна. Купац ће, за разлику од „Авала филма“, моћи да „безвредно“ земљиште преименује у грађевинско, а то неодољиво подсећа на све наше пљачкашке приватизације.

Покрет „Доста је било – Саша Радуловић“ упозорава тужилаштво да испита све околности продаје и одговори на питање ко је извукао корист из посла од кога Србија има штету.

 

Izvor:  http://dostajebilo.rs/avala-film-prodat-bivsem-taksisti-iz-panceva/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa sta ako je taksista kupio?

Postoji li neko pravilo da to zanimanje nema prava da za svoje pare kupuje sta zeli ...

Svaka cast taksisti kada je skupio milione evra a ovaj Radulovic je izgleda zavidan ... Mozda je hteo on da drpi to za male pare ali ulete Robert De Niro pancevacki ...

:)):))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mozda je covek kupio sve to samo da bi se slikao sa ministrom? Sada lada izadje clanak u Kuriru ... Teska nesreca, ubio se taksista jer ministar nije hteo da se slika sa njim ....pokrenut postupak protiv ministra zbog ubistva iz nehata .. Sa predumisljajem ... Svedok, zastitnik gradjana sa fozvolom za pistolj...koju ce tata da mu donese a on ce da miluje po kosi zrtvu do tada ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 months later...

Radulovic je dosta tezak. Citao sam prepisku izmedju njega i Milana Cirkovica jos 2008. godine i shvatio sam da je dosta tvrdoglav i jos mu je Cirko sve uprostio. Drugi put izmedju njega i Slavise Tasica o eksternalijama i opet zadrtost i nepopustanje u svojim pogresnim stavovima i ako je ocigledno da nikad nije procitao ni jednu knjigu iz Osnova ekonomije. Oko sociobiologije je bila jedna raspravka izmedju Milana i Zeljke, i tu je Zeljka bila dosta agresivna, mislim da je bila u pravu jer Milan tada nije dobro razumio Philipa  Kichera, Zeljki je on predavao. Drugi pu raspravka izmedju  nje i Milana o filotofiji nauke i opet ona nekako agresivna i ako je Milan tu daleko potkovaniji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Radulovic je dosta tezak. Citao sam prepisku izmedju njega i Milana Cirkovica jos 2008. godine i shvatio sam da je dosta tvrdoglav i jos mu je Cirko sve uprostio. Drugi put izmedju njega i Slavise Tasica o eksternalijama i opet zadrtost i nepopustanje u svojim pogresnim stavovima i ako je ocigledno da nikad nije procitao ni jednu knjigu iz Osnova ekonomije. Oko sociobiologije je bila jedna raspravka izmedju Milana i Zeljke, i tu je Zeljka bila dosta agresivna, mislim da je bila u pravu jer Milan tada nije dobro razumio Philipa  Kichera, Zeljki je on predavao. Drugi pu raspravka izmedju  nje i Milana o filotofiji nauke i opet ona nekako agresivna i ako je Milan tu daleko potkovaniji.

 

Da, citao sam tu prepisku izmedju Milana i Sase i vec sam o tome pisao na forumu ranije kako je neverovatno da je taj covek toliko tvrdoglav da ni ne cita sta mu sagovornik pise nego samo nasrce i nasrce. Ta diskusija je je jedan tragican primer toga. No, on je jos odlican kako sagovornik tako i bloger naspram svega onoga sto je iskakalo na Milanovom blogu da pise strucne kritike tih tekstova. Nisam citao tu prepisku izmedju Milana i Zeljke ali ne vidim da je to toliko bitno i aktuelano za trenutnu situaciju u nasem drustvu posto su ta pitanja za vecinu previse apsktrakna dok je masama najbliza klasicna podela na nase i izdajnike.

 

Koliko god Sasa bio u hiljadu i jednoj zabludi u teorijskom smislu, primera radi on veruje da termin neoliberalizam ima bilo kakvo znacenje, kad bi se u praksi primenilo barem 50% onoga sto on predlaze Srbija bi mogla mnogo lakse da krene ka nekom procesu oparavka.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, citao sam tu prepisku izmedju Milana i Sase i vec sam o tome pisao na forumu ranije kako je neverovatno da je taj covek toliko tvrdoglav da ni ne cita sta mu sagovornik pise nego samo nasrce i nasrce. Ta diskusija je je jedan tragican primer toga. No, on je jos odlican kako sagovornik tako i bloger naspram svega onoga sto je iskakalo na Milanovom blogu da pise strucne kritike tih tekstova. Nisam citao tu prepisku izmedju Milana i Zeljke ali ne vidim da je to toliko bitno i aktuelano za trenutnu situaciju u nasem drustvu posto su ta pitanja za vecinu previse apsktrakna dok je masama najbliza klasicna podela na nase i izdajnike.

 

Koliko god Sasa bio u hiljadu i jednoj zabludi u teorijskom smislu, primera radi on veruje da termin neoliberalizam ima bilo kakvo znacenje, kad bi se u praksi primenilo barem 50% onoga sto on predlaze Srbija bi mogla mnogo lakse da krene ka nekom procesu oparavka.

Ma kad bi samo ljudi razmislili o tim idejama, to bi bilo odlicno, a ako bi primjenili 10 % desilo bi se nesto fenomenalno, primer Estonija. Cirko najvise hvali Stevanovica,  ja tkodje mislim da je Sasa ok, nisam ja njega htio nesto oblatiti sa ovim, pa Milan ce glasati za DJB kao sto je i prosli put, on mu vise zamjera nacionalizam, ali ne mozes ni njemu ugoditi jer i on tako isto brani Biljanu Stojkovic, pokojnog Tucica i druge ljevicare, mada su oni mirna struja po uzoru na Stepena Jay Goulda a ne na Richarda Lewontina koji je izjavio da se nista ne moze porediti sa marksizmom, Trivers kaze da sa njim nije moglo uopste raspravljati koliko je bio zaslijepljen Lenjinom i ludacima. Biljana je isto pisala o zlom kapitalizmu i pljuval profit a nije svjesna ni sta on uopste znaci, ona ga je nesto mistifikovala. I ja bih glasao za DJB da imam srpsko drzavljanstvo, pa ne bih sigurno za Dveri. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa vise postujem Sasu bez obzira na teorijsko neznanje, nego na primer Stiva Pejovicha, Vukotica, Luksica, Ivanovica koji pdrzavaju Djukanovica, i pored svih njihovih knjiga i naucnih radova. Mnogo je teze sprovesti ideje u praksi jer se ljudi tesko oslobadjaju koministickih zabluda i kod nas generalno nije lako razviti ideju slobode medju pojedincima. Svaka cast Sasi i Aleksandru za to sto rade.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Takodje ono sto zamjeram Cirku je sto bi on i jos neki naucnici cesto onako diktatorski voljeli da naucno opismene gradjane, mada oni, cini mi se, samo obrazovane smatraju gradjanima i elitom, a manje obrazovane ljude osobama koje nisu u stanju da odlucuju o ozbiljim stvarima u drzavi pa cak i kada je u pitanju njihov licni zivot. Razumijem ja da on gleda dugorono, konkretno oko problema povecanja stanovnika, ali tu vaze samo globalna resenja, nikako nacionalna. Jedno vrijeme su na B92 forumu pljuvali Novaka do iznemoglosti, ali najmanje oko onoga sto treba, a to je izvlacenje novca iz budzeta za Beograd open i neke projkte oko toga, mada tu treba Srdjana pljuvati a ne Novaka, i ako su i njega Bota i kompanija uvukli u to i kaljali mu obraz.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...